Sčítání lidu, domů a bytů 2011

Již za několik dní proběhne na celém území ČR Sčítání lidu, domů a bytů.

Sčítání lidu, domů a bytů patří k nejrozsáhlejším statistickým zjišťováním. Přináší velké množství cenných údajů, které nelze jiným způsobem efektivně zjistit. Následující sčítání je připravováno na březen 2011 – rozhodným okamžikem bude půlnoc z 25. na 26. března 2011.

Důležitou součástí přípravy na Sčítání lidu, domů a bytů 2011 bylo zkušební sčítání, které proběhlo v dubnu 2010.

Přípravu, organizaci, samotné provedení sčítání, zpracování a zpřístupnění jeho výsledků zajišťuje na základě zákona č. 296/2009 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011, Český statistický úřad. Smluvním partnerem pro provedení terénních prací při sčítání je Česká pošta, s. p.

 

Sčítání lidu, bytů a domů

 

Obec Vrané nad Vltavou stanovuje místo, kde bude zajištěno bezplatné internetové připojení a občané zde budou moci vyplnit elektronické sčítací formuláře (podrobnosti v přiloženém dokumentu).


Možnost vyplnění formuláře elektronicky, v knihovně!

 

Sčítací obvody obce Vrané nad Vltavou:

Sčítací obvod 153001 - sčítací komisařka Magdaléna Jirkovská, (průkaz č. 00-12-10977). Jednotlivá čísla popisná a evidenční naleznete ZDE!

Sčítací obvod 153002 - sčítací komisařka Lenka Jizbová, (průkaz č. 00-12-10980). Jednotlivá čísla popisná a evidenční naleznete ZDE!

 

Na odevzdání formulářů zbývá už jen chvíle

Rychle se blíží konec období, do kdy mohou lidé ještě vyzvednout a zároveň odevzdat sčítací formuláře. Podle zákona si bude možné vyzvednout formuláře na sběrných místech České pošty, na obecních úřadech i na pracovištích ČSÚ pouze do čtvrtka 14. dubna. V pátek 15. dubna už nebude možné nikde sčítací formuláře získat.

Do 14. dubna by měl každý také podle zákona vrátit vyplněné formuláře statistikům, ať už je posílá přes internet, v obálce s adresou P.O.Boxu, vrací osobně na poště nebo odevzdává sčítacímu komisaři. Jedinou výjimku mají lidé, kteří si vyzvedli formuláře v tzv. dodatečném sečtení po 5. dubnu. Pro ty platí prodloužená lhůta odevzdání do úterý 19. dubna 2011.

O půlnoci z úterý 19. na středu 20. dubna pak zároveň skončí možnost odesílat formuláře na internetu.

AKTUÁLNÍ ČÍSLA

Stále víc lidí odesílá formuláře přes internet. Dnes ráno v 8.30 ČSÚ obdržel už 3 293 302 formulářů vyplněných na internetu (2,139 milionu sčítacích listů osoby, 794 tisíc bytových listů, 361 tisíc domovních listů).

Minulý týden začalo už také scanování papírových formulářů, které sbírá Česká pošta. Za první týden už projelo scanovací linkou 910 tisíc papírových formulářů. Scanování bude pokračovat celý duben, květen a pravděpodobně i v části června.


Sčítání lidu, domů a bytů - podrobnější informace

grafika_pata.jpg