Diskusní fórum

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není redigována či moderována. Redakce
serveru nemůže ovlivnit její obsah. Vyhrazuje si však právo příspěvky odstraňovat.
Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které
jsou neplacenou reklamou. Dále budou odstraněny příspěvky, které nebudou podepsány
(jméno a příjmení)

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 33 64 96
 • 12. 4. 2018 21:35
  Martina
  Bezpečnost na dětském hřišti Akátek

  Dobrý den,

  přidávám se k prosbě o zajištění vrátek u dětského hřiště Akátek. Rády bychom poprosily obec, zda by bylo možné dodělat u vrátek zavíraní umístěné tak, aby na ně děti snadno nedosáhly (například záklopka ze shora).

  Za maminky z Vraného Martina


 • 12. 4. 2018 7:01
  Bohumír Sládek
  flamewar

  Počkejte, dojdu si pro popcorn !


 • 11. 4. 2018 14:36
  Lenka Soukupová
  "Děti"

  Dnes jsem jela, kolem poledne k "Ťongovi" pro pečivo atd.. Spousta dětí na ulici. Polední přestávka. Když jsem odjížděla a projížděla ulicí Na Chrástech, byla jsem nemile překvapená. Za spoustou partiček dětí zůstávalo spousta odpadků od různých tyčinek, plechovky od přeslazených "Pitíček" a nemluvě o tom, že se táhnou, jak stádo ovcí napříč celou ulicí a uhnout ze silnice je pro ně velký problém. Co mě dorazilo, byl slovní projev děvčete, cca 11 let, "Kokote, Vole", mířený na spolužáky přes ulici. Měla jsem otevřené okno u auta, bylo krásně. Nechci moralizovat. Jen je mi z toho smutno. Jaké děti, takové rodiče. Roste nám moc pěkná generace. Ve Vraném bych bydlet nechtěla. Co je to s vámi rodičové? Co to vychováváte? Co se to děje?


 • 13. 4. 2018 18:08
  rodičové
  Re: "Děti"

  Vážená paní Soukupová, koho jsme to vychovali a koho jsme to volili, že máme silnici s obrubníkem pro chodník a chodník nikde ? Kolik jste prosím vychovala dětí, které v tomto "jalovém" věku nemluvilo sprostě ?


 • 11. 4. 2018 13:42
  Jana
  Brýle

  Minulý týden někdo nechal na chodbě OÚ dioptrické brýle. Jsou uloženy v pokladně.


 • 10. 4. 2018 16:44
  K.
  Jan

  Může někdo ze zasvěcených potvrdit, zda dojde mimo dalších uzavírek rovněž k částečné uzavírce mostu na Zbraslavi. Pokud tomu tak bude, je nezbytné iniciovat obratem zavedení světelné signalizace, která by regulovala výjezd na hlavní silnici. Již teď se díky opravám v Písnici tvoří ráno fronty aut před nájezdem a Most Závodu Míru, event. směr na Komořany. Nebo by mohli ti iniciativní měšťáci místo měření rychlosti stát na křižovatce a regulovat alespoň v náznacích dle jejich možností plynulost dopravy. Tam by byli určitě užitečnější.


 • 10. 4. 2018 23:39
  Monika V.
  Re: Jan

  Cituji z infa mč Zbraslav:
  Od 15. dubna do 20. října bude probíhat oprava vodovodu na mostu Závodu míru, kde dojde naštěstí pouze k zúžení jízdních pruhů - zde bude třeba dbát zvýšené pozornosti na cyklisty.


 • 13. 4. 2018 16:12
  Ullwerová
  Re: Jan

  Dobrý den,
  o opravě vodovodu na mostu Závodu míru, která potrvá od 15.4.2018 do 20.10.2018 jsme se dozvěděli z tisku. Oficiální informaci jsme žádnou nedostali. Dle informací z tisku most nebude uzavřen, ale bude se jezdit zúženými jízdními pruhy. Nárůst dopravy z Vraného do Prahy je způsoben i uzavřením ulice Libušská v Písnici. Komplikovanou dopravní situaci při nájezdu na most Závodu míru řešíme s Policií ČR - KŘP hlavního města Prahy, oddělením řízení dopravy a Technickou správou komunikací hlavního města Prahy. Ullwerová


 • 10. 4. 2018 12:19
  Lenka
  Dětské hřiště

  Dobrý den,
  Nemohla by obec na dětské hřiště Akatek vysadit strom,aby tam nebyl takový úpal?Proč vlastně byla odstraněna ta krásná lípa,co tam bývavala?a ty zavírací vrátka,aby skutečně šli zavřít?????


 • 10. 4. 2018 18:21
  Jirka
  Re: Dětské hřiště

  A vrátka šli ...y---y---a---a- !!! Zlatá éra příspěvků bez podpisu.


 • 16. 3. 2018 10:41
  Jarmila
  Kodlíč - ten, nebo ta?

  Dobrý den,

  Je ulice Na Kodlíči pojmenované podle té Kodlíče, nebo toho Kodlíče? Jakého je tedy rodu Kodlíč?

  Děkuji a přeji pěkný den!


 • 5. 3. 2018 8:55
  Hypšová
  konkurz na ředitele ZŠ

  Dobrý den,
  vím, že to není povinností obce (stačí úřední deska a místa pro obec obvyklá), ale chtěla jsem se zeptat, zda bude konkurzní řízení na pozici ředitele/ky Základní školy Vrané nad Vltavou inzerováno i jinde, než jen na stránkách obce a na úřední desce (např. jobs.cz nebo web Učitelské noviny). Inzerát jsem nenašla dokonce ani na stránkách školy.
  K výběrovému řízení probíhajícímu v roce 2015 byl inzerát vyvěšen alespoň na stránkách MAS Dolnobřežansko a v obci Zvole.
  Najít nového ředitele jistě nebude snadné a obávám se, že nedostatečná inzerce a krátký termín pro podání přihlášek situaci jen ztíží. Paní ředitelka byla odvolaná, tuším někdy v listopadu, proč se tedy konkurz nevyhlásil již dříve a díky tomu nebyla delší doba pro podání přihlášek a k dostatečné inzerci? (mám ve škole dvě děti, proto je pro mě toto téma důležité)
  Děkuji za odpověď, Veronika Hypšová


 • 5. 3. 2018 9:44
  Petr Janeček
  Re: konkurz na ředitele ZŠ

  Dobrý den,
  informace o vyhlášeném konkursním řízení bude několikrát inzerována v Učitelských novinách, obec obeslala jak okolní obce, tak i MAS Dolnobřežanska a nejbližší městské části Prahy s žádostí o zveřejnění informací o konkursním řízení. Předpokládám, že v nejbližší době bude tato informace postupně zveřejňována.

  Přeji Vám hezký den.


 • 6. 3. 2018 17:06
  Radka Kollingerová
  Re: konkurz na ředitele ZŠ

  Dobrý den,
  děkuji za téma. Přidávám se k paní Hybšové. Mám dotaz na časový rámec výběrového řízení. Požadavky pro přihlášení jsou časově náročné na přípravu. Obávám se, že dodání kvalitních podkladů v tak krátké době je pro zájemce, který se o inzerátu dozví ani ne 3 týdny před uzávěrkou, téměř nereálné. Ptám se tedy, proč se obec rozhodla pro tak krátký termín, který dle mého názoru znevýhodňuje kandidáty z širšího okolí?

  Děkuji za odpověď,
  Radka Kollingerová


 • 10. 2. 2018 22:42
  petr
  hluk

  Dobrý den, nevíte prosím někdo co se děje nahoře v ulici Polní? Několikrát do týdne několik zaparkovanych aut, že po odbočení do ulice člověk pomalu nabourá. Hudba, hlasitě bavici se lidi na silnici, kteří projizdejicimu autu sotva uhnou. Dík za info Petr


 • 13. 2. 2018 13:46
  IVO KOTRŠAL
  Re: hluk

  NAHOŘE V ULICI POLNÍ SE DĚJE TO,ŽE SE VYJEDE AUTEM Z GARÁŽE A PARTA KAMARÁDŮ SE TAM SCHÁZÍ ZA ŮČELEM HRY PINGPONG,ŠIPEK A SPOLEČENSKÉ KONVERZACE.MUSÍM VÁM DÁT ZA PRAVDU ŽE PARKOVÁNÍ AUT NEBYLO VŽDY V SOULADU S VYHLÁŠKOU O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH-TOTO JIŽ POHLÍDÁME.K LIDEM NA ULICI-ŠLI SI ZAKOUŘIT VEN-TÉŽ POHLÍDÁME ABY NESTÁLI VE VOZOVCE.K HLASITÉ HUDBĚ-MNE SAMOTNÉMU HLASITÁ HUDBA VADÍ TAKŽE NECHÁPU PROČ SI NESTĚŽUJÍ SOUSEDÉ ALE NĚKDO KDO PROJÍŽDÍ cca TŘI VTEŘINY A SLYŠÍ JI PŘES HLUK SVÉHO MOTORU A KONTAKTU PNEUMATIK S POVRCHEM ŠTĚRKOPÍSKOVÉ VOZOVKY.JINAK KONTAKT NA MNE:7766664218 IVO KOTRŠAL PŘEJI HEZKÝ DEN


 • 5. 2. 2018 11:29
  Magdalena Páralová
  dotazy

  Dobrý den,

  měla bych dvě otázky:

  1) Když obecní policie z Vestce pokutuje řidiče nebo občany zde ve vsi kam jsou odváděny peníze z těchto pokut ? Jdou do obecní kasy Vraného ?

  2) Z nahlížení do katastru jsem zjistila, že obec kupuje parcelu 564/23 od pana Kolára ? Zajímalo by mě, kolik tato parcela stála peněz a k čemu bude obci sloužit.

  Děkuji za odpovědi


 • 5. 2. 2018 12:28
  Petr Janeček
  Re: dotazy

  Dobrý den,
  posílám Vám odpovědi na vaše otázky:

  1) Příjmy Obecní policie Vestec (pokuty, ...) jsou příjmy zřizovatele Obecní policie Vestec a tím je Obec Vestec.

  2) Obec nekupuje pozemek s parc. č. 564/23, ale kupuje pozemky, které jsou z tohoto pozemku odděleny tz. pozemky s parc. č. 564/36, 564/37 a 564/35 v k. ú. Vrané nad Vltavou. Jedná se o pozemky, kterou jsou veřejně přístupné (část chodníku, zelený pás podél komunikace. Obec Vrané nad Vltavou tyto 3 pozemky odkoupí za cenu 108,- Kč + náklady spojené s převodem pozemku. Celková výměra všech 3 pozemků je 108 m2).

  Obec se snaží dlouhodobě vykupovat pozemky v komunikacích a to proto, že se domníváme, že pozemky v komunikacích mají být ve vlastnictví obce, která se taky o ně má starat (rekonstrukce, údržba, atd.).

  Přeji Vám hezký den.


 • 7. 2. 2018 13:52
  Fantomas
  Re: dotazy

  Vážení,
  nedá mi nereagovat na níže uvedené téma odkupu parcely č.564/23 obcí od jednoho z jejích zastupitelů a požádal bych o několik doplňujících informací
  1) jak může obec kupovat parcely, které v KN neexistují?
  2) obec je dle KN nabyvatelem celé parcely č.564/23, pokud tomu tak není, pak požádám o zveřejnění kupní smlouvy na základě které nabýváte pro obec pouze předmětné "okolní" pozemky
  3) dále bych poprosil o informaci na základě čeho byla stanovena předmětná cena 108,-Kč/m2, byl k této částce vyhotoven znalecký posudek?


 • 7. 2. 2018 15:32
  J.Drda
  Re: dotazy

  Vážený pane Fantomas,
  nedá mi to a musím zareagovat na vaše dotazy:
  Odpověď na otázky 1) a 2)
  Parcely, které neexistují se kupují tak, že je necháte zaměřit a následně oddělit. Katastrální úřad pozemky rozdělí a novým pozemkům udělí parcelní čísla. Pan Janeček psal, že se oddělují části pozemků, které jsou v komunikaci.
  Odpověď na otázku 3)
  Osobně si myslím, že cena 108,- Kč za 108 m2 je velice příjemná. Znamená to cenu 1 Kč za 1m2, dle mého názoru slušná cena.
  JD


 • 7. 2. 2018 15:55
  Petr Janeček
  Re: dotazy

  Dobrý den,
  odpovědi na doplňující otázky uživatele Fantomas:

  1)pozemky které obec od p. Koláře koupila jsou pozemky parc. č. 564/36, 564/37 a 564/35 v k. ú. Vrané nad Vltavou, které jsou nově odděleny od pozemku parc. č. 564/23 dle geometrického plánu č. 1840-79/2017 ze dne 12. 12. 2017. Dělení pozemku odsouhlasil MěÚ Jílové u Prahy, stavební úřad ve sdělení s č. j. MJuP/00426/2018 ze dne 11. 1. 2018. Rozdělení pozemků je i předschváleno Katastrálním úřadem pro Středočeský kraj, který potvrdil geometrický plán dne 5. 12. 2017.

  2) Obec Vrané nad Vltavou je dle kupní smlouvy i dle návrhu na vklad do KN nabyvatelem pouze pozemků 564/36, 564/37 a 564/35 v k. ú. Vrané nad Vltavou. I přes to Vám kupní smlouvu posílám do e-mailu, který jste uvedl u vašeho příspěvku. Kupní smlouva je i přístupná k nahlédnutí na OÚ Vrané nad Vltavou.

  3) Předmětná cena za koupené pozemky byla stanovena na základě dohody s prodávajícím. Obec Vrané nad Vltavou dlouhodobě vykupuje pozemky v komunikacích za cenu 25,- Kč/m2. V tomto případě došlo s prodávajícím k dohodě na ceně 1,- Kč/1m2. Znalecký posudek nebyl realizován.

  Přeji Vám hezký den.


 • 7. 2. 2018 18:47
  kami
  Re: dotazy

  Dost vtipné když cesty obec vykupuje za 1 Kč/m2. A dlouhodobým nájemcům cesty mezi pozemky (cca 60let) chce prodat m2 za 1200 Kč. :) :) :)


 • 8. 2. 2018 8:33
  fantomas
  Re: dotazy

  Děkuji za doplňující odpovědi a smlouvu. Je nesporným faktem, že byste předešli spekulacím a zbytečným dotazům ze strany občanů, pokud byste postupovali tak, že akce typu výkup pozemků byste nejdříve projednali a zveřejnili zápis z jednání, a to i v momentě, kdy by tyto kroky nebyly legislativně nutné. Občané by jistě uvítali transparentnost takového postupu, místo toho, aby se sami museli pachtit v KN po polovičatých informacích k tomu, co že to zase na zastupitelstvu vymýšlíte za transfery... F


 • 8. 2. 2018 15:22
  J. Drda
  @ Fantomas

  zdá se, že v letošním roce budou komunální volby.

  Jinak prodej pozemků se standardně projednává na zastupitelstu, jinak nelze.
  Záměry prodeje pozemků se uveřejňuje na úřední desce, takže informace jsou k dispozici.


Novější 1 3 33 64 96

Přidat komentář

grafika_pata.jpg