Diskusní fórum

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není redigována či moderována. Redakce
serveru nemůže ovlivnit její obsah. Vyhrazuje si však právo příspěvky odstraňovat.
Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které
jsou neplacenou reklamou. Dále budou odstraněny příspěvky, které nebudou podepsány
(jméno a příjmení)

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 34 67 100
 • 9. 8. 2018 20:38
  Martin Meluzin
  Osvetleni

  Dobry den,
  Dotaz asi na pana mistostarostu Janecka tykajici se obecne osvetleni v obci. V tuhle rocni dobu lampy sviti od 19h, to mi prijde zbytecny, kdyz je svetlo do 21:30. Ma to nejaky duvod?
  Diky
  Meluzin


 • 14. 8. 2018 10:58
  Petr Janeček
  Re: Osvetleni

  Dobrý den,
  všechny lampy veřejného osvětlení (všechny spínací body) jsou opatřeny fotočidlem a proto nereagují na nastavený čas, ale na tmu (šero). Bohužel se občas stane, že například čidlo je porostlé zelení nebo pavouk omotá pavučinou a tím dojde k ovlivnění spínání tohoto čidla. V rámci oprav lamp veřejného osvětlení dochází ke kontrole a očištění fotočidel, tak aby fungovala tak jak mají a kdy mají. V případě, že máme pocit, že lampy svítí moc brzy, dejte, mi prosím, vědět přesnou lampu (spínací bod) a dojde ke kontrole čidla případně k očištění.

  Přeji Vám hezký den.


 • 14. 8. 2018 11:09
  Josef Vítek
  Re: Osvetleni

  Včera jsem viděl pana Meluzina, jak nosí ke spínacím bodům pavouky...


 • 6. 8. 2018 17:21
  Janauerová
  Vítání občánků

  Prosím poslední občany z Vraného, kteří si zatím v pokladně nebyli pro fotky z vítání občánků, aby tak učinili.
  Děkuji


 • 29. 7. 2018 16:25
  Josef Kopecký
  Napínání lana u přívozu

  Jedno obrázkové připomenutí Petru Janečkovi.
  Chápu, že mohou být s údržbou přívozu problémy, ale na tomto zařízení závisí bezpečnost přívozu a nemělo by se upozornění na havarijní stav napínání lana brát na lehkou váhu. Mimochodem, upozorňuji na něj písemně už minimálně pět let. Bohužel doposud bezvýsledně.

  http://www.uschovna.cz/zasilka/BW8JIPL7G2PMWVSZ-PE7/


 • 30. 7. 2018 9:18
  Josef Vítek
  Re: Napínání lana u přívozu

  Zase až se to lano přetrhne, tak budou mít cestující přímé spojení do Prahy....


 • 30. 7. 2018 9:25
  Josef Kopecký
  Re: Napínání lana u přívozu

  Jelikož počet stažení obrázků z předchozího odkazu byl již vyčerpán a nejsem si jistý, že je shlédl odpovědný pracovník, obnovuji odkazy na tyto obrázky.

  https://abload.de/img/napnnzvsnholana_2n9d8c.jpg

  https://abload.de/img/napnnzvsnholana_1opfnt.jpg


 • 30. 7. 2018 9:35
  Josef Kopecký
  Re: Napínání lana u přívozu

  Josef Vítek:
  Trocha humoru nikdy neuškodí, osobně si ale nechci představit, co by vystřelené lano z držáku proti přívozu, napáchalo s lidmi na pramici.


 • 6. 8. 2018 14:40
  Petr Janeček
  Re: Napínání lana u přívozu

  Dobrý den,
  děkuji za obrazové připomenutí stavu napínacího zařízení ocelového lana přívozu ve Vraném nad Vltavou. Stav tohoto zařízení je nám dobře znám a proto obec dne 3. 3. 2017 objednala u soukromé společnosti zpracování projektové dokumentace "Statické posouzení lana přívozu a návrh opravy napínacího zařízení lana přívozu, Vrané nad Vltavou". Bohužel výběr této společnosti nám nějaký čas zabral a to z toho důvodu, že není moc firem, které se touto problematikou zabývají. Se zástupci této společnosti došlo k několika schůzkám a došlo taktéž k základnímu statickému posouzení napínacího zařízení včetně ocelového lana a jeho ukotvení ve skále na protějším břehu. První návrh opravy napínacího zařízení ukázal, že tato oprava bude vyžadovat nemalé finanční prostředky. Společnost, která posuzovala statiku a stav napínacího zařízení nás informovala, že bezpečnost provozu přívozu není nijak ohrožena. Po dokončení projektové dokumentace bude rekonstrukce napínacího zařízení zařazena do plánu investic obce Vrané nad Vltavou.

  Přeji Vám hezký den.


 • 8. 8. 2018 5:53
  Josef Kopecký
  Re: Napínání lana u přívozu

  Děkuji Petrovi Janečkovi za odpověď na moji připomínku, jen s malou poznámkou a to že doufám, že vyřešení problému nebude trvat dalších pět let. Minimálně tak dlouho si totiž o tomto spolu dopisujeme.
  Též přeji hezký den!


 • 27. 7. 2018 12:19
  marie
  chodníčky

  Dobrý den, mám dotaz na vedení obce. Jak budou prosím řešeny v ulici Polní chodníky mezi silnicí a ploty majitelů domů? Ta prašná hlína co je tam nyní je neco příšerného. Když jdu kolem na procházku, vidím jak je navážka plná psích bobků které majitelé po svých psech neuklízí a pokud se pes tamtudy proběhne valí se tamodtud prach. Chudáci obyvatelé. A ještě jeden dotaz? Jak budete řešit zaparkovaná auta kolem domů? Majitelé zde parkují pokud nemají možnost parkovat na svém pozemku, což je jasné, ptám se proto jelikož mi silnice přijde dost úzká. Moc děkuji za Vaše odpovědi.


 • 6. 8. 2018 14:59
  Petr Janeček
  Re: chodníčky

  Dobrý den,
  prostor mezi silnicí a ploty majitelů domů v Polní ulici bude řešen jako zelený pás (po obou stranách nové komunikace). Realizační společnost umístila v těchto prostorech zeminu, do které má být vysazené travní semeno. Vzhledem k nevhodným klimatickým podmínkám (horko a sucho) jsme se dohodli, že výsadba trávy a případné další zeleně bude probíhat ve vhodnějších klimatických podmínkách. V současném velmi suchém a horkém prostředí by zřejmě nikdo nebyl schopen zajistit vhodné podmínky pro růst trávy.

  Ve věci psích exkrementů a následného neuklizení ze strany majitelů psů dochází tímto k porušení obecně závazné vyhlášky č. 2/1997 o udržování čistoty, hygieny a pořádku v obci Vrané nad Vltavou. V případě, že budete svědek tohoto činu, kontaktujte například Obecní policii Vestec nebo dejte podnět (například e-mailem) přímo Komisi pro projednávání přestupků obce Vrané nad Vltavou.

  Ve věci parkování vozidel je situace stejná jako všude v celé obci. Majitelé nemovitostí mají parkovat svá vozidla na svých pozemcích. Bohužel to není vždy úplně možné a tak dochází k parkování vozidel na komunikacích. To komplikuje samotný provoz na komunikaci především velkých vozidel jako například popelářského auta nebo jednotek integrovaného záchranného systému. Šíře komunikace Polní je dle prostorových možností maximální jaká mohla být s ohledem na vlastnictví pozemků. Stavba komunikace probíhá dle řádně, schválené, projektové dokumentace.

  Přeji Vám hezký den.


 • 19. 7. 2018 19:05
  Lenka Sedláčková
  Kanalizace Na Kodlíči

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala na řešení situace, která dnes nastala. Minulý týden při kontrolním dnu mne pánové, kteří chodili s paní starostkou, ujistili, že různé výšky tří kanálů jímky kanalizace před vjezdem na náš pozemek 0543 Na Kodlíči, je pouze provizorní, že je vše jenom zakryto, aby do jímky například nikdo nespadl, a že kanály budou srovnány tak, aby si při vjezdu k nám na zahradu auta neničila podvozky a výfuky a abych mohla bezpečně vyjet s invalidním vozíkem, který občas potřebuji. Dnes jsme ovšem poněkud znejistěli, protože do jímky byla přes den instalována čerpadla a další technika. Zdá se nám nepravděpodobné, že by se výška kanálů měla upravovat při této již instalované technice, a proto bychom rádi věděli, co se bude dále dít a jak bude vše řešeno.

  Děkuji, Lenka Sedláčková


 • 24. 7. 2018 8:45
  Lenka Sedláčková
  Re: Kanalizace Na Kodlíči

  Děkuji všem za osobní vysvětlení všeho, co nás znepokojovalo.


 • 18. 7. 2018 8:33
  Drahomíra
  Zápis s jednání zastupitelstva

  Dobrý den,

  může prosím někdo doplnit na stránky obce zápis z jednání zastupitelstva konaný 27.6.2018

  Díky


 • 6. 8. 2018 15:02
  Petr Janeček
  Re: Zápis s jednání zastupitelstva

  Dobrý den,
  omlouvám se za to, že zápis z jednání zastupitelstva obce, ze dne 27. 6. 2018, stále ještě není na webových stránkách obce. Zápis zde bude zveřejněn v nejbližších dnech.

  Přeji Vám hezký den.


 • 16. 7. 2018 17:49
  Karel Mundel
  zprůjezdnění ulice Polní

  Chtěl bych touto cestou poděkovat P.T. vedení obce za zdařilou taškařici, eufemisticky nazvanou "zprůjezdnění ulice Polní". Celá akce se měla konat již ve středu 11.7., ale pro blíže nespecifikovanou přírodní katastrofu byla odložena na čtvrtek 12.7.
  Ale ... Je pondělí 16.7. 16:30 a na vjezdech z ulice Dlouhé je stále značka "Zákaz vjezdu" (dopravní značení B01).
  Má to pro obyvatele ulice řadu nečekaných důsledků. Ten nejdůležitější je, že Ti, kteří jako já porušili zákaz a dojeli po téměř dvou měsících ke svým domům, se vystavují pokutě a v případě (nedej Bože!) nehody velkým potížím při jednání s pojišťovnou a (znovu nedej Bože!) soudy.
  Vedlejším efektem je skutečnost, že profesionální šofér PS a.s. do uzávěry správně nevjel a tudíž nejsou vyvezeny nádoby na bioodpad. Žádat o nápravu pana místostarostu, který vzhledem na svůj nebystrý rozum ještě nepochopil povinnosti úředníků při správě obce je plýtvání časem. Naskýtá se otázka, zda a kdy k oficiálnímu zprůjezdnění dojde. Bohužel prší a to může ještě na dlouho překazit vojenskou přehlídku, která se k slavnostnímu aktu určitě chystá. Kdo se při té slávě pak bude ptát, proč k otevření nedošlo podle původního plánu na konci května?
  Mrzí mě, že místo abych mohl poděkovat obci za (konečně) opravenou vozovku, musím konstatovat, že opět předvedla neschopnost řídit investiční akci a komunikovat s občany, kterých se dopravní omezení týká!


 • 17. 7. 2018 9:14
  Dobiáš
  Re: zprůjezdnění ulice Polní

  Při deštivém dnu by se zhoršila kvalita asfaltu, proto došlo k odkladu asfaltování. Není rovněž dobré, aby projížděla nákladní auta brzy po vyasfaltování touto cestou. Jistě by bylo přínosné seznámit nás s kvalitami cest a státní správy z Kazachstánu, kde stěžovatel rovněž působil.


 • 17. 7. 2018 15:43
  j.drda
  Re: zprůjezdnění ulice Polní

  Jak čtu příspěvek pana KM, tak ona komunikace s Vámi je pravděpodobně dost obtížná.

  Pokud byste pane KM se mnou komunikoval takovýmto způsobem, tak by se jednalo o komunikaci velice krátkou, pravděpodobně bych se s Vámi vůbec nebavil :-). Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.


 • 23. 7. 2018 11:00
  Petr Janeček
  Re: zprůjezdnění ulice Polní

  Vážený pane Mundele,
  na rekonstrukci komunikace se stále pracuje. V současné době probíhají dokončovací práce a minulý týden se na místě stavby stále ještě pohybovala těžká technika. Stavba byla zprůjezdněna občanům ulice a to i přes to, že stavba stále není dokončena a předaná. To samozřejmě platí se zvýšenou opatrností, aby se na stavbě nic nestalo. Tak jako každá stavba i stavba komunikace se musí zkolaudovat (získat souhlas s užíváním). Po získání této kolaudace, bude stavba oficiálně zprovozněna a otevřena. Do té doby je možné využívat komunikaci v mimořádném provizorním provozu se zvýšenou opatrností. Kolaudace by měla být realizována v druhé polovině srpna.

  Přeji Vám hezký den.

  PS: vojenskou přehlídku neplánujeme


 • 15. 7. 2018 23:29
  JP Morgan Co
  Verejne osvetleni ul. Brezovska

  Dobry den, jiz nekolikaty den nesviti verejne osvetleni v ulici Brezovska, od Sokolovny smerem nahoru. Chci se zeptat, jestli se jedna o technickou zavadu a zda uz je v reseni, pripadne kdy bude verejne osvetleni opet v provozu. Dekuji.


 • 18. 7. 2018 10:33
  Petr Janeček
  Re: Verejne osvetleni ul. Brezovska

  Dobrý den,
  o nefunkčním veřejném osvětlení v části Březovské ulice víme. Bohužel jde o komplikovanější technický problém. Jsme domluveni s firmou, která nám opravuje veřejné osvětlení, že oprava bude provedena v nejbližších dnech (nejpozději v první polovině příštího týdne).

  Omlouváme se tímto za komplikace.


 • 11. 7. 2018 9:51
  Michal Hlaváček
  Frézování vozovky na Zbraslav

  Dobrý den, chtěl jsme se jen zeptat, jestli někdo nevíte, jak dlouho bude rozfrézovaná vozovka mezi Jarovem a Zbraslaví. Celé mi to připadne jako trochu partyzánská akce- v pondělí jsem tam ráno málem přejel neoznačeného pracovníka, co tam za horizontem stříkal značky na silnici, odpoledne jsem při cestě domů málem do těch děr vlétl, protože tam chybělo dopravní značení, které se ve směru od Zbraslavi objevilo až v večer. Od té doby mám pocit, že se nic neděje. Nevíte tedy, kdy se ty díry zaasfaltují? A bude při tom asfaltování zavřena silnice úplně, nebo bude zajištěn průjezd. Stihne se asfaltování do toho slavného triatlonového závodu, nebo to bude závod typu Paříž-Roubaix :-)?


 • 11. 7. 2018 10:14
  Stanislav Drábek
  Re: Frézování vozovky na Zbraslav

  Už lejou záplaty.


 • 2. 7. 2018 11:38
  Jana Janauerová
  Knihovna

  Ráda bych uveřejnila ještě jedno velké poděkování všem žákům deváté třídy včetně paní učitelky Jany Bouškové a vybraným žákům z páté třídy, kteří pomohli v úterý 26.6.2018 přestěhovat další knihy formou živého řetězu.
  Ve čtvrtek a v pátek proběhlo poslední stěhování nábytku.
  Jakmile bude možné zase půjčovat knihy, dáme informaci o termínu na nástěnky a do hlášení OÚ.
  Na všechny čtenáře se těší knihovnice Eva Šustová a Jana Janauerová


Novější 1 3 34 67 100

Přidat komentář

grafika_pata.jpg