Diskusní fórum

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není redigována či moderována. Redakce
serveru nemůže ovlivnit její obsah. Vyhrazuje si však právo příspěvky odstraňovat.
Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které
jsou neplacenou reklamou. Dále budou odstraněny příspěvky, které nebudou podepsány
(jméno a příjmení)

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 38 75 112
 • včera v 6:50
  Lada Turnová
  Výluka a obsluha Skochovic

  Dobrý den, zde na stránkách byly uveřejněny detaily o další výluce, konkrétně se mi jedná o výluku Vrané nad Vltavou - Dobříš v termínu od 24.10.-3.11., během které nebudr vůbec obslouženy zastávka ve Skochovicích. Pominu-li jíž celkem komplikovanou situaci několika výluk současně, mám pocit, že odsud jezdí dost lidí na to, aby se tato zastávka úplně vypustila z obsluhy. Dost lidí nemá ani alternativu s vlastním autem. A nebo třeba pro maminku s miminkem to v tomto, často deštivém, období může být značná komplikace. Je možné ještě obsluhu Skochovic zvážit?


 • včera v 11:30
  Josef Vítek
  Re: Výluka a obsluha Skochovic

  Výluka je pouze na Dobříš, vlaky do a z Čerčan přes Skochovice jezdí. Takže 1x za hodinu.


 • dnes v 15:37
  Daniela Oubrechtová
  Re: Výluka a obsluha Skochovic

  Nicméně ze Skochovic jezdí jen polovina vlaků,jak z Vraného.Vím,že obec za to nemůže,ale fakt nechápu proč se pro Skochovičáky nedá zajet.


 • 17. 10. 2019 17:12
  Pentel Eva
  Průchod areálem MŠ

  Dobrý den paní starostko,

  děkuji za Vaši odpověď. Nedávná dopravní nehoda, která se stala na křižovatce pod Sokolovnou mě nicméně namotivovala Vás kontaktovat znova a požádat ještě jednou o zvážení celé situace. Ta křižovatka je opravdu nebezpečná. Chybí tam zrcadlo, aby řidiči mohli včas zareagovat na to,co se děje za zatáčkou. Není tam žádný přechod. Příště tam auto může srazit nějaké dítě.
  Slyšela jsem, že před školkou pravidelně hlídá nějaká žena, která nenechá projít nikoho, kdo do školky nechodí. Pokud to tak je, měla by mít tato osoba zdravý úsudek, kdo představuje pro školní děti skutečné nebezpečí. Určitě to není školačka z 2. třídy, která jde s taškou do základní školy. Pojďme se více řídit zdravým rozumem a méně směrnicemi. Nic proti směrnicím, ale pokud jde zvýšení bezpečí dětí, můžeme snad přimhouřit oko.

  S pozdravem,
  Eva Pentel


 • 17. 10. 2019 23:50
  Uliwerová
  Re: Průchod areálem MŠ

  Vážená paní Pentel,
  zvu Vás k osobnímu jednání o uvedené problematice a zároveň Vás zvu zítra v pátek 18.10. na místní šetření v ulici Březovská, které proběhne mezi 9:00 -10:00 hod.
  Ullwerová


 • včera v 22:22
  JK
  Re: Průchod areálem MŠ

  Nedá i to a musím reagovat na tu nehodu pod Sokolovnou minulý týden. Shodou okolností jsem jel kolem a musím konstatovat, že v tomto případě by nepomohlo ani zrcadlo.

  Pokud někdo, kdo jede od přejezdu přehlédne značku kam vede hlavní ulice a v plné rychlosti se trefí do auta, které jede po hlavní silnici, tak tam nepomůže žádné zrcadlo.

  Značka pro křižovatku a určení, co je hlavní silnice je dostatečně viditelná.

  Pokud by jste chtěla vybudovat přechod v této křižovatce, tak to nemá se zdravým rozumem nic spoleného.

  Přechod u úřadu nebo u školky ano, ale v tomto místě rozhdně ne.


 • 14. 10. 2019 11:32
  T
  Co patří obci

  Ono kdyby dotyčná osoba řekla že to je soukromé a neřval na na celou obec bylo by to normalni. Jenže se tu najdou někteří jedinci co nemají žádné vychovaní..To je pak těžký..hezký den


 • 11. 10. 2019 16:52
  Tereza
  Co patří obci?

  Dobrý den , mám dotaz alej u hřbitova se stromy ořechů patří obci? Pokud to není na parcele vlastnika mám ten dojem..Děkuji za odpoveď


 • 12. 10. 2019 9:09
  JK
  Re: Co patří obci?

  terezo, než se ptát zde na fóru, není jednodušší se podívat do nahlížení do katastru, kde tuto informaci zjistíte v odstatě behem několika minut?
  tento pozemek je obce: https://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=13X14hGcmEaROLZT59KNZvXXQeItSUKYpFLuQn09tq3d0LX7dxa2wd1zoPpqXSEygD7RAOC6sctMNNJLWK9QV4DXgXj2pb_-Vmbhxp9mSbq_daCaMmVN4VnkLYof-x4N


 • 12. 10. 2019 22:12
  Jana
  Re: Co patří obci?

  https://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=8Ef10EQ4NXCdo8qZUAVlFTnpLZKzOYvyTSNjIUu2Rtxz9vWq9v2P6oJxGbGJ2vriFXdlOgpAQXtKixtkxls2msp7dzOB7Bj9HRGidAHhJxSVYo0E7PxXC3kK4AYs7Lgw

  dle katastru nemovitostí pozemek na kterém se stromy nachází patří soukromé osobě


 • 10. 10. 2019 15:34
  Jiřina
  Odpadový dvůr

  Dobrý den,
  jaké jsou provozní hodiny odpadového dvora?
  Dle webu by měly dnes být 15-18 hodin. V 15:30 je dvůr zavřený, nikde nikdo, na uvedená telefonní čísla nikdo nereaguje.
  Co s tím?
  Děkuji


 • 10. 10. 2019 19:35
  Ullwerová
  Re: Odpadový dvůr

  Dobrý den,
  dnes se jednalo o akutní zdravotní indispozici zaměstnance,další pracovník je dlouhodobě nemocný, zástup na další dny zajišťujeme.
  V případě, že se nedovoláte na uvedená telefonní čísla, použijte číslo 724 181 106.Děkuji za pochopení.
  Ullwerová


 • 11. 10. 2019 7:58
  kamila
  Re: Odpadový dvůr

  Dobrý den, chytám se ho sběrného dvora v úterý, mám již zajištěné auto na odvoz věcí. Bude tam prosím někdo v úterý od uvedených 15 h, ? Abych kdyžtak auto odvolala a zbytečně ho neplatila. Děkuji za informaci.


 • 11. 10. 2019 19:15
  Dana Ullwerová
  Re: Odpadový dvůr

  Dobrý den,
  náhradní pracovník za nemocného zaměstnance byl zajištěn. Nicméně je to v dnešní době velmi obtížné i vzhledem k nízkému finančnímu ohodnocení za tuto práci.
  Odpadový dvůr byl dnes otevřen a bude v sobotu a příštím týdnu otevřen v platné provozní době:pondělí - pátek: 15:00 - 18:00 (od listopadu do března pouze do 17:00) a v sobotu dopoledne od 10:00 do 12:00, odpoledne od 14:00 do 17:00 hod.
  Ullwerová


 • 7. 10. 2019 8:47
  Kateřina N.
  ZŠ Vrané

  Dobrý den,

  doslechla jsem se, že kvůli nepřestávající šikaně odchází ze ZŠ ve Vraném další schopný pedagog.
  Chtěla jsem se zeptat jak dlouho ještě chce obec toto tolerovat. Z dobře informovaných zdrojů vím, že paní ředitelka byla odejita ze školy ve Zvoli. To jsme na tom vážně tak špatně, že jsme ji museli přijmout sem a nechat si "zničit" naší školu paní Ulwerová ?


 • 7. 10. 2019 14:14
  Aleš Benda
  Re: ZŠ Vrané

  Dobrý den, prosím Vás, otevřte oči, ať vidíte, co lze vidět. Stavte se někdy ve škole a zeptejte se pedagogů, jak se jim učí, jaká je ve škole atmosféra a jak jsou podporováni vedením školy ve své práci. Možná se budete divit, ale realita je trochu jinde, než ve lžích, které vesnicí kolují.


 • 8. 10. 2019 10:32
  Daniela Pořízková
  Re: ZŠ Vrané

  Dobrý den paní Kateřino N.,
  informace z dobře informovaného zdroje je lež jako věž! Ve škole ve Zvoli jsem nikdy nepracovala.
  Navrhuji, zastavte se ve škole a zeptejte se, jestli je pravda, co jste se doslechla. A když se ještě nebudete skrývat za anonymitu, tak to bude v duchu hodnot, jaké se snažíme předat žákům u nás ve škole. Přeji Vám hezký den. Daniela Pořízková, ředitelka ZŠ Vrané


 • 8. 10. 2019 20:52
  Tereza Veselá
  Re: ZŠ Vrané

  Dobrý den,
  souhlasím s kolegou Bendou.


 • 9. 10. 2019 6:44
  Olga Pelánová
  Re: ZŠ Vrané

  Dobrý den, Aleši, možná se zkuste zase vy, škola, ptát rodičů. Zejména těch s negativními zkušenostmi, kteří neustáli způsob jednání, a školu opustili. Nakolik jim to vše bylo příjemné a jak se mají v jiných školách, pro které se poté rozhodli. Nemáte pocit, že jich odešlo a odchod zvažuje poměrně dost? Jsou to vše opravdu jen vesnické klepy a lži? Je pomluvou a lží článek o šikaně v zářijovém čísle časopisu Regenerace, kde se vranská škola uvádí jako příklad jednoho z nejzávažnějších případů šikany za poslední dobu? Není jistě příjemné číst podobné články o obci, v níž žijeme. U školy mám pocit, že zde rodič přestává být partnerem. Proto jsme ji pro své další dítě nezvolili. Přestože jsme věděli, že by ho učila výborná pedagožka.


 • 9. 10. 2019 9:20
  Aleš Benda
  Re: ZŠ Vrané

  Dobrý den, Olgo, mé vyjádření se vztahovalo k příspěvku paní Kateřiny N., která tvrdí, že ve Vranské škole dochází k šikaně ucitelů. Článek v regeneraci neznám, patrně ale tuším, o co jde. Více se k tomu vyjadřovat není v mé kompetenci učitele. Za mě škola funguje velmi dobře. Vy máte svobodu volby zvolit školu, jakou chcete z jakýchkoli důvodů. A ano, myslím si, že z velké části jde o vesnické klepy a lži, bohužel. Přeji Vám šťastné dny! A.


 • 10. 10. 2019 18:20
  Jitka Sidorová
  Re: ZŠ Vrané

  K šikaně učitelů se vyjadřovat nemohu, ale zdá se mi, že dochází k šikaně některých rodičů. Arogantní jednání paní ředitelky, špatná organizace, špatné rozhodnutí, nulová diskuse s rodiči, nepravdivé argumenty, informace na poslední chvíli... To je bohužel moje zkušenost. Loni to bylo zavedení čipů, velké zlepšení, kdy se rodičům zamezil vstup do školy a na děti se běžně čekalo i 45 minut, přitom kdokoliv cizí se do školy dostane snadno. Letos přesunutí družiny do staré školy, a vybraným dětem tam odepřena účast na kroužcích, které navazují na družinu. Děti jsou nesmyslně rozmístěny ve skupinách, kdy každému končí vyučování jinak. Nechápu, jakým klíčem byly děti rozmístěny. Závěr paní ředitelky - družina není povinná... Takže moc děkujeme, fakt nám to usnadňujete.


 • 11. 10. 2019 14:23
  Lucie A.
  Re: ZŠ Vrané

  Dobrý den, to že ze školy odchází učitelé, družinářky i děti vkůli paní reditelce je fakt a né vesnické klepy. Mám osobní zkušenost s jejím arogantním chováním, kdy mi místo vysvětlení dalších změn ve škole bylo doporučeno, ať si dám děti jinam když se mi to nelíbí!


 • 11. 10. 2019 15:39
  Aleš Benda
  Re: ZŠ Vrané

  Upřímně mne mrzí, že musíte takto zažívat svět. Snad bude líp a skrz všechny temné noci problikne světélko naděje i do Vašich domovů. Moc to přeji Vám i nám všem!


 • 15. 10. 2019 13:50
  trident too
  Re: ZŠ Vrané

  Jako pan Benda se projevují přílušníci sekty. Snad tedy budeme také osvíceni.


 • 2. 10. 2019 9:00
  Pentel Eva
  Kontrola rychlosti vozidel, které projíždí Bř

  Dobrý de, paní starostko,

  také bych se ráda připojila k apelu svých sousedů, aby se hlídala rychlost aut projíždějících Březovskou ulicí kolem MŠ. Březovská ulice se stala hlavní tepnou spojující Vrané s okolními satelity a provoz je opravdu silný. Počítám, že do budoucna bude mít spíše narůstající tendenci. V místě MŠ není žádný přechod, kde by lidé mohli bezpečně s dětmi přejít ulici. Navíc jsou obyvatelé v okolí zatíženi nadměrným hlukem, který násobí rychlá jízda po silnici postavené z dlažebních kostek.
  Děkuji za pochopení.
  S pozdravem,
  Eva Pentel


 • 8. 10. 2019 16:29
  Ullwerová
  Re: Kontrola rychlosti vozidel, které projížd

  Dobrý den,
  o návrh možného dopravního řešení v ulici Březovská jsem požádala firmu Projekce dopravní Filip s.r.o., která poskytuje služby v oblasti projektování dopravních staveb a dopravního inženýrství se specializací
  především na intravilán obcí. Bohužel není možné zřídit pro veřejnost průchod areálem mateřské školy. Povinností MŠ je zabezpečit objekt proti pohybu cizích osob a zajistit bezpečnost dětí, viz Metodické doporučení MŠMT - Minimální standard bezpečnosti. Dodržování tohoto standardu podléhá kontrole ČŠI a je v zájmu bezpečnosti dětí.
  Obecní policie rychlost v ulici Březovská opakovaně měří, na žádost občanů tuto kontrolu zintenzivní.
  Dana Ullwerová


 • 9. 10. 2019 14:32
  Jana Martínková
  Re: Kontrola rychlosti vozidel, které projížd

  Ráda bych také apelovala na bezpečnost svých dětí i mojí, co se týká dopravního provozu, ale ráda bych podotkla, že je to problém, který se netýká jen ulice Březovská.
  Ulici Březovskou přecházím několikrát za den s kočárkem a s dítětem. Je to opravdu adrenalin speciálně v ranních a odpoledních hodinách. Obecní policie je vidět pouze na výjezdu z Vraného nikde jinde jsem policii neviděla. Určitě je potřeba kamer, retardérů v celé oblasti Vraného, chodníky atd. Zajistit bezpečnost hlavně našich dětí! Díky a přeji mnoho ohleduplnosti!


 • 2. 10. 2019 8:51
  Pentel Eva
  Průchod areálem MŠ

  Dobrý den, paní starostko,

  chci se připojit a podpořit snahu svých sousedů z Březovské ulice o zpřístupnění průchodu přez MŠ do ulice Dlouhá. Moje děti, 7 a 10 let, musí 2x denně přecházet ulici na velice nepřehledném místě u Sokolovny, kde auta často jezdí rychlostí nad povolený limit. Trnu strachy, aby se dětem něco nestalo. Pokud by byl umožněn průchod přez MŠ, jak tomu bylo celá desetiletí, byl by to nejen bezpečnější, ale i mnohem kratší způsob, jak se dostat ráno do školy a odpoledne ze školy.

  S pozdravem,
  Eva Pentel


 • 14. 10. 2019 8:48
  Radka Kollingerová
  Re: Průchod areálem MŠ

  Dobrý den,
  povolení průchodu vranským dětem přes MŠ v ranní špičce (jedná se o cca 15 min, mezi 7.30 - 7.45 hod.) by bylo projevem zájmu o zdraví dětí s také dobré sousedské vztahy.
  Řádově 8 dětí, které by průchodu využívaly, nepředstavuje žádné riziko a ani ohrožení kohokoliv z MŠ.
  Kollingerová


 • 27. 9. 2019 8:43
  Jaroslav Procházka
  Krádež

  Mám prosbu, dnes v noci mi někdo vykradl auto v ulici Březovská, odcizil batoh s nášivkou letadla a odšrouboval kapotu od vozu, neviděl někdo někoho? Děkuji za informace na tel 724740718


 • 24. 9. 2019 15:48
  Adam Kebrt
  Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Vážená paní starostko,

  pro Vrané by bylo velkým přínosem, kdyby na některých komunikacích, nejenom v ulici Březovská u nové MŠ, byly nainstalovány zpomalovací pruhy – například stavebním zvýšením samotné vozovky, to v případě, pokud by někomu vadil hluk vozidel přejetím montovaných retardérů. Nebo ideálně kamerový systém, který by zasílal roztomilé snímky řidičů závodníků PČR. Za 20 let, co bydlím v obci, se situace na komunikacích výrazně zhoršila, o počtu aut a nedodržovaní rychlostních limitů ani nemluvě. Některé okolní obce, někdy i výrazně menší obce s minimálním průjezdem automobilů, retardéry nebo jiná bezpečnostní opatření mají, proč ne my ve Vraném? Děkuji za odpověď.
  Adam Kebrt


 • 25. 9. 2019 21:15
  Jan Šikýř
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Jo! Maximalne s Adamem souhlasim, snad jediny misto ve Vranym , Skochovich a Brezovi, kde trosku lidi dodrzujou 40km/h je u akatku... a to diky 3 retarderum. Dokonce i v ulici Vltavska, ktera je v dezolatnim stavu a neda se tam jet moc rychle me obcas chce nekdo predjet kdyz se snazim jet do 40ti a aby semi nerozpadlo auto.


 • 25. 9. 2019 21:20
  Jan Šikýř
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Edit: Vltavska myslim U Elektrarny, Vltavska je zase az moc pekny asfalt a tam by byl potreba ten retarder zase :D


 • 28. 9. 2019 17:06
  Vaky
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Nejlepe treba dat radar k lavce a kdo prekroci 40km/h hned odeslat pokutu, ktera by sla do rozpoctu obce. Co vy nato? Ja jsem pro a obec urcite diky vybranym penezum taky ;)


 • 30. 9. 2019 12:41
  Radka Kollingerová
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Též velice apeluji na řešení dopravní situace v ulici Březovská. Děti a starší osoby se sníženou pohyblivostí nemohou prakticky bezpečně přejít. V případě instalace klasických retardérů by stávající hluk ještě zvýšil. Přimlouvám se za řešení, které popisuje pan Kebrt a také by pomohl např. speciální brzdící postřik.

  Kollingerová


 • 30. 9. 2019 18:40
  Jaroslav Fiala
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Dobrý den, připojuji se s žádostí o řešení dopravní situace v ulici Březovská. Jednak o vybudování přechodů pro chodce a dále k účinnému opatření ke snížení rychlosti projíždějících řidičů (viz příspěvek pana Kebrta). Je až nehoráznost, jakou rychlostí si někteří řidiči dovolí projíždět kolem školky a nejlépe s telefonem na uchu. Věřím, že situace se dá vyřešit ještě před tím, než se stane tragédie. Děkuji za vyjádření a s pozdravem, Jaroslav Fiala


 • 1. 10. 2019 0:57
  Antonín T
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Dle odborných studií i dlouhodobé statistiky z praxe. Snížení rychlosti z obvyklé 50 na 40 i 30km/h v kombinaci s radarem násobně zvyšuje nehodovost a to včetně fatálních nehod oproti 50 km/h bez radaru. Je to z důvodu, že řidič věnuje pozornost ručičce tachometru a nikoliv silnici a dění kolem.
  Nehodovost dle statistik, byť jen o "pár" procent zvyšuje jen snížení rychlosti z 50 na 40. Opět kvůli nepozornosti, 50 mají řidiči v oku, u 40 část řidičů kouká striktně na tachometr a bourá z nepozornosti.
  Prosím o racionální řešení zvyšující bezpečnost a nikoliv pocit bezpečnosti. Nejúčinější jsou prahy/zúžení. Případně oslovit odborníky.


 • 1. 10. 2019 15:16
  Josef
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Asi nejlepsi by byl radar s automatickou pokutou jak tady uz padlo. Penize jsou bohuzel snad jedine naco lide v dnesni dobe hledi.


 • 2. 10. 2019 9:38
  Stanislav Drábek
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Pokud se jedná o zpomalovací prahy, tak v obci byly instalovány na vícero místech, ale v současné době jsou funkční pouze v ulici Pod sokolovnou pod školou u Akátku, z ostatních míst zmizly. Problémem byl odpor místních občanů ke hluku, který logicky takové překážky způsobují. Zastupitelstvo opakovaně problém řešilo, ale v současné době nic nepřipravuje, bez souhlasu lidí bezprostředně zasažených hlukem to asi není moc reálné. Vhodnější by asi bylo řešení plošné (šikana) než vyvýšené hrboly. Navíc jak píše paní Pentel výše, Březovská je již tak dost hlučná. Obecní policie již byla vyzvána, aby se zaměřila právě na Březovskou,
  Přechod přes Březovskou se v současné době řeší, zde má první slovo projektant a poslední dopravní policie, pokud nalezneme použitelné řešení, tak se bude realizovat.


 • 2. 10. 2019 10:06
  Adam Kebrt
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Vážený pane Drábku,

  v Březovské ulici (kousek od retardéru, který tam dříve byl instalován a odmontován) jsem 10 let bydlel. Hluk nám vadil asi stejně, jako ten, který vydávala a stále vydávají auta jedoucí po dlažebních kostkách. Ale bezpečnost na silnicích je pro mne, a troufám si tvrdit nejen pro mne, prioritní. Řešení plošné (šikana), jak píšete, bude na tak frekventované komunikaci složité. Zvýšení vozovky není tak hlučné jako klasické retardéry, nebo jiné malé hrboly. Je to komplexní řešení, pokud by nebyl realizován nový kamerový systém. V současné době řešíte přechod pro chodce v Březovské? Proč tedy nerealizovat projekt i na retardéry, nebo jiná bezpečností opatření na komunikacích v obci? Myslím, že mnoho lidí z Vraného je ochotno vás podpořit.
  Děkujeme,

  Adam Kebrt


 • 2. 10. 2019 10:32
  Stanislav Drábek
  Re: Retardéry, zpomalovací prahy, kamery?

  Jednání s projektatntem zahrnuje všechny tyto problémy, jen po stížnostech na hluk chceme najít jiné řešení než jsou hrby.


Novější 1 3 38 75 112

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg