Diskusní fórum

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není redigována či moderována. Redakce
serveru nemůže ovlivnit její obsah. Vyhrazuje si však právo příspěvky odstraňovat.
Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které
jsou neplacenou reklamou. Dále budou odstraněny příspěvky, které nebudou podepsány
(jméno a příjmení)

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 38 76 113
 • 5. 12. 2019 15:58
  Adéla Štěpánková
  Odřené auto

  Dobrý den,

  byla bych ráda kdyby se mi ozvala osoba vlastnící červené auto, kterým mi během uplynulých dní odřela zadní blatník mého stříbrného VW Golfa stojícího v ulici Dlouhá vedle domu č. 117 (příjezd ke školce). Není to poprvé co se něco takového stalo a už mi doopravdy dochází trpělivost. Dotyčná osoba mi může napsat i na můj e-mail adelastepankova@seznam.cz

  Předem děkuji,
  A. Štěpánková


 • 24. 11. 2019 1:09
  Václav Telička
  Kamery na nádraží

  Dobrý den, chci se zeptat, zda nové kamery na nádražní budově a v jejím blízkém okolí jsou věcí obce nebo obecní policie. Děkuji Václav


 • 20. 11. 2019 13:16
  Blanka Stejskalová
  železniční přejezd ze Skochovické

  Upozorňuji na nedostatečné vyplnění přejezdu ze Skochovické. Nekopíruje tvar vozovky a hrozí nebezpečí uvíznutí kola mezi kolejemi za snížené viditelnosti nebo náledí. Shora je to ještě viditelné a je možné uhnout, zespodu to viditelné není!


 • 21. 11. 2019 19:44
  Ullwerová
  Re: železniční přejezd ze Skochovické

  Vážená paní Stejskalová,
  děkuji za upozornění, reklamace je uplatněna u vlastníka trati SŽDC.
  Ullwerová


 • 22. 11. 2019 9:47
  Ullwerová
  Re: železniční přejezd ze Skochovické

  Dobrý den,
  dle sdělení SŽDC bude přejezd do poloviny prosince opraven.
  Ullwerová


 • 5. 11. 2019 20:34
  Sokolová
  Veřejné osvětlení

  Dobrý večer,
  již dříve zde bylo psáno, že by bylo vhodné se zamyslet nad dlouhodobým nepříjemným problemem co se týče osvětlení na cestě od přehrady po dům rodiny Mejstriku. V současné době chodí hodně lidí z práce a děti do škol. Po ránu je tma a navečer taky. Myslite, že by bylo možné se nad touto problematikou zamyslet? Tak jako chodník od nádraží se měl řešit již před X lety ,tak osvětlení v této části také.Ptekvapuje mě,že se toto neřešilo už dávno před desítky lety.
  Verim,že jste si vědomi , že to potřebuje nový povrch a osvětlení.Ale je možné se vyjádřit, jak to vidíte vy na obci ?(krom toho,že nejsou peníze) Děkuji


 • 13. 11. 2019 11:38
  Ullwerová
  Re: Veřejné osvětlení

  Dobrý den,
  projektová dokumentace na rekonstrukci silnice od nádraží do Skochovic se zpracovává, aktuálně se řeší projektová dokumentace na odvodnění této komunikace. Jenom ke stavebnímu povolení na stavbu chodníku v ulici Nádražní byla nutná souhlasná stanoviska 20 ti účastníků řízení a kladné vyjádření 5 ti dotčených orgánů. Rovněž bylo nutné vykoupit některé pozemky od soukromých vlastníků. Vyřízení stavebního povolení na rozsáhlou stavbu, jakou je rekonstrukce ulic Nádražní, U Elektrárny a Vltavská trvá dlouho. Situaci by měl zlepšit nový stavební zákon. Předpokládá se, že bude v platnosti od roku 2021.
  Osvětlení chodníku pod sběrným dvorem bylo zahrnuto v rozpočtu letošního roku.Z důvodu nedostatečné kapacity odborné firmy je realizace přesunuta na příští rok.
  Ullwerová


 • 30. 10. 2019 9:53
  SHK
  Hi¨storické fotografie Vraného

  Bohužel jsem se dočetla, že umřel pan Ryšánek... Pan Ryšánek díky své unikátní sbírce historických fotek Vraného byl takovou "pamětí" Vraného. Zajímalo by mě, co bude s touto sbírkou, jestli Vrané v této věci neosloví dědice pana Ryšánka a nenaváže na jeho práci...?


 • 31. 10. 2019 14:01
  Alena Vargová
  Historické fotografie Vraného

  Dobrý den, co zatím vím, tak sbírka pravděpodobně zůstane v rodině, která nebydlí ve Vraném.


 • 1. 11. 2019 10:34
  Ullwerová
  Re: Hi¨storické fotografie Vraného

  Úmrtím pana Ryšánka ztrácíme velkého znalce a dokumentaristu bohaté historie naší obce, papírny, hydroelektrárny, povodí Vltavy. Spolupracoval s filmovým historikem Karlem Čáslavským na televizním seriálu Historie ztraceného času, znal se s významným historikem našeho regionu Z. Boháčem a dalšími specialisty. S velkým zájmem veřejnosti se setkávaly jeho výstavy fotografií a přednášky o historii obce. Aktivně působil v přestupkové komisi OU, volebních komisích, i v pozdním věku vypomáhal na přívozu, byl iniciátorem a účastníkem pravidelných setkání převozníků ČR.
  Sbírka fotografií a archivních materiálů má obrovskou kulturně - historickou hodnotu nejen pro Vrané nad Vltavou. Věřím, že po dohodě s rodinou, bude možno čerpat informace z archivu pana Ryšánka i v budoucnu, např. při přípravě výstav, významných výročích obce, apod.
  Vzpomínáme
  Dana Ullwerová


 • 7. 11. 2019 14:27
  SHK
  Re: Historické fotografie Vraného

  Děkuji za reakci, paní starostko. Můj dotaz ovšem směřoval především na kulturní komisi Vraného nad Vltavou, kde bych očekávala v této záležitosti aktivitu.
  Nemohlo by Vrané tuto sbírku převzít (samozřejmě po dohodě a vyrovnání s dědici), udržovat a dále rozšiřovat a při vhodných příležitostech veřejně prezentovat? Je to přece historie naší obce, měla by nás spojovat a neměli bychom na ni zapomínat. Nebo jsme ve Vraném rezignovali na občanskou společnost?


 • 24. 10. 2019 10:53
  JK
  Zápis z jednání zastupitelstva

  Dobrý den,
  mám prosbu, kdy bude k dispozici zápis z jednání zastupitelstva ze dne 16.10.2019.
  Děkuji
  JK


 • 24. 10. 2019 13:03
  St. Drábek
  Re: Zápis z jednání zastupitelstva

  Pracuji na tom, dnes dopíšu a pak jen ověřit od ověřovatelů.


 • 5. 11. 2019 9:47
  JK
  Re: Zápis z jednání zastupitelstva

  Pane Drábku,
  uteklo docela dost času a zápis stále nikde.
  Jak to s ním prosím vypadá.
  Děkuji za zveřejnění zápisu
  JK


 • 12. 11. 2019 8:12
  David Mareček
  Re: Zápis z jednání zastupitelstva

  Vážený pane Drábku,
  pokud na tomto zápise pracujete přes 3 týdny a obyvatelé obce se z něj nedozví v podstatě vůbec nic, tak by jste se měli nad sebou vážně zamyslet! V diskuzi, kde je několik důležitých bodů k naší obci / přednádražní prostor, čistička vody, vodovodní přivaděč, půdní vestavba školy/, se uchylujete k bodům jako: p. Krafta a pí. Ullwerová poskytují aktuální informace, pí. Ullwerová sděluje aktuální stav, pí. Ullwerová vysvětluje situaci...Žádám vedení obce o dopracování zápisu a odpověď na předmětné body. Mě zajímá především půdní nástavba školy, jelikož situace se školní družinou není v současné době ideální! V této věci mi chybí lepší strategické dlouhodobé plánování vedení naší obce.
  Děkuji.
  David Mareček


 • 13. 11. 2019 8:53
  St. Drábek
  Re: Zápis z jednání zastupitelstva

  Vážený pane Marečku,

  jednání zastupitelstva neslouží k předávání informací občanů, zastupitelstvo je vrcholný orgán obce a přísluší mu především strategická a zásadní rozhodnutí týkající se obce. Přesně ty konkrétní akce, o kterých se zmiňujete, jsou zastupitelstvem již dávno rozhodnuty (chodník v Nádražní) nebo se průběžně řeší a proto zastupitelé obdrželi aktuální informace. Projektová dokumentace na půdní vestavbu základní školy se zpracovává, minulou středu proběhlo jednání s paní ředitelkou ohledně možností a potřeb školy a je zpracován první návrh poté, co bylo rozhodnuto o změně využití celého prostoru. Původně bylo uvažováno o vestavbě bytů pro učitele, poté o družině a víceúčelovém kulturním prostoru pro potřebu školy, nyní je zřejmé vzhledem k množství žáků, že nezbytné jsou další třídy a toto je ve stadiu zpracování. Termíny vychází z možností zpracovatele projektové dokumentace.
  Pokud chcete odpovědi na konkrétní body, můžete se klidně zeptat zde, jak to mnozí činí anebo se můžete obrátit na kteréhokoliv zastupitele nebo se klidně zastavte na obecním úřadě, kde Vám budou požadované informace poskytnuty.


 • 21. 10. 2019 5:21
  Jan Šimáček
  pozemek na prodej od obce

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat,zda by byli nějaké pozemky na prodej. o výměře 2.000 - 2.500 m2? Zda nějaké pozemky nabídne, co mám proto udělat.
  Děkuji Šimáček


 • 18. 10. 2019 6:50
  Lada Turnová
  Výluka a obsluha Skochovic

  Dobrý den, zde na stránkách byly uveřejněny detaily o další výluce, konkrétně se mi jedná o výluku Vrané nad Vltavou - Dobříš v termínu od 24.10.-3.11., během které nebudr vůbec obslouženy zastávka ve Skochovicích. Pominu-li jíž celkem komplikovanou situaci několika výluk současně, mám pocit, že odsud jezdí dost lidí na to, aby se tato zastávka úplně vypustila z obsluhy. Dost lidí nemá ani alternativu s vlastním autem. A nebo třeba pro maminku s miminkem to v tomto, často deštivém, období může být značná komplikace. Je možné ještě obsluhu Skochovic zvážit?


 • 18. 10. 2019 11:30
  Josef Vítek
  Re: Výluka a obsluha Skochovic

  Výluka je pouze na Dobříš, vlaky do a z Čerčan přes Skochovice jezdí. Takže 1x za hodinu.


 • 19. 10. 2019 15:37
  Daniela Oubrechtová
  Re: Výluka a obsluha Skochovic

  Nicméně ze Skochovic jezdí jen polovina vlaků,jak z Vraného.Vím,že obec za to nemůže,ale fakt nechápu proč se pro Skochovičáky nedá zajet.


 • 25. 10. 2019 14:46
  Martin
  Re: Výluka a obsluha Skochovic

  a kdo to zaplatí?


 • 17. 10. 2019 17:12
  Pentel Eva
  Průchod areálem MŠ

  Dobrý den paní starostko,

  děkuji za Vaši odpověď. Nedávná dopravní nehoda, která se stala na křižovatce pod Sokolovnou mě nicméně namotivovala Vás kontaktovat znova a požádat ještě jednou o zvážení celé situace. Ta křižovatka je opravdu nebezpečná. Chybí tam zrcadlo, aby řidiči mohli včas zareagovat na to,co se děje za zatáčkou. Není tam žádný přechod. Příště tam auto může srazit nějaké dítě.
  Slyšela jsem, že před školkou pravidelně hlídá nějaká žena, která nenechá projít nikoho, kdo do školky nechodí. Pokud to tak je, měla by mít tato osoba zdravý úsudek, kdo představuje pro školní děti skutečné nebezpečí. Určitě to není školačka z 2. třídy, která jde s taškou do základní školy. Pojďme se více řídit zdravým rozumem a méně směrnicemi. Nic proti směrnicím, ale pokud jde zvýšení bezpečí dětí, můžeme snad přimhouřit oko.

  S pozdravem,
  Eva Pentel


 • 17. 10. 2019 23:50
  Uliwerová
  Re: Průchod areálem MŠ

  Vážená paní Pentel,
  zvu Vás k osobnímu jednání o uvedené problematice a zároveň Vás zvu zítra v pátek 18.10. na místní šetření v ulici Březovská, které proběhne mezi 9:00 -10:00 hod.
  Ullwerová


 • 18. 10. 2019 22:22
  JK
  Re: Průchod areálem MŠ

  Nedá i to a musím reagovat na tu nehodu pod Sokolovnou minulý týden. Shodou okolností jsem jel kolem a musím konstatovat, že v tomto případě by nepomohlo ani zrcadlo.

  Pokud někdo, kdo jede od přejezdu přehlédne značku kam vede hlavní ulice a v plné rychlosti se trefí do auta, které jede po hlavní silnici, tak tam nepomůže žádné zrcadlo.

  Značka pro křižovatku a určení, co je hlavní silnice je dostatečně viditelná.

  Pokud by jste chtěla vybudovat přechod v této křižovatce, tak to nemá se zdravým rozumem nic spoleného.

  Přechod u úřadu nebo u školky ano, ale v tomto místě rozhdně ne.


 • 14. 10. 2019 11:32
  T
  Co patří obci

  Ono kdyby dotyčná osoba řekla že to je soukromé a neřval na na celou obec bylo by to normalni. Jenže se tu najdou někteří jedinci co nemají žádné vychovaní..To je pak těžký..hezký den


Novější 1 3 38 76 113

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg