Diskusní fórum

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není redigována či moderována. Redakce
serveru nemůže ovlivnit její obsah. Vyhrazuje si však právo příspěvky odstraňovat.
Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které
jsou neplacenou reklamou. Dále budou odstraněny příspěvky, které nebudou podepsány
(jméno a příjmení)

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 38 76 113
 • včera v 20:29
  Jan
  Bikrosova draha

  Ahoj,
  je neco v planu s bikrosovou drahou v ulici Skochovicka?
  Prijde mi to jako dost nevyuzity prostor, vidim tam tak jednoho cloveka za rok.
  Nedalo by se z toho udelat neco vic vyuzitelneho pro sirsi spolecnost. Psi park a posezeni s ohnistem(grilem).
  Pokud by se naslo vic lidi, co by pro to bylo, tak bych rad pomohl prilozit ruku k dilu/financne.


 • 7. 1. 2020 5:14
  Jana
  Osvetleni

  V hornim Vranem v okoli ulic u skoly nesvitit svetla, prosim, zda by se mohko nahlasit. Dekuji


 • 20. 1. 2020 12:22
  Martin
  Re: Osvetleni

  dobry den.
  myslím, že se o tomto problému ví již delší dobu. důvodem by měl být nedostatek financí, kvůli čemuž s měl v částech obce zaveden režim tzv. denního osvětlení. momentálně jde o zkušební provoz, po jehož ukončení by mohly na stejný režim přejít postupně Skochovice i Vrané.


 • 20. 1. 2020 12:33
  Martin
  Re: Osvetleni

  a teď zcela vážně - kdo hledá, najde. Na stránkách obce v sekci často kladených dotazů je hned na druhém místě toto:

  Na koho se můžeme obrátit v případě, že někde v obci nesvítí lampy veřejného osvětlení?

  O opravu veřejného osvětlení v obce se stará externí firma. Pokud někde nasvítí lampa veřejného osvětlení, obraťte se na místostarostu obce na kontaktech: mistostarosta@vranenadvltavou.cz nebo na telefonu 257 713 997.


 • 20. 1. 2020 17:51
  Ullwerová
  Re: Osvetleni

  Dobrý den,
  informace o nesvítících světlech můžete hlásit i na telefon: 724 181 106, psát na email:starosta@vranenadvltavou.cz, mistostarosta@vranenadvltavou.cz. Do zprávy prosím pište nejbližší číslo domu u kterého lampa nesvítí a název ulice. Opravy světel budou prováděny i tento týden.
  Ullwerová


 • 6. 1. 2020 11:28
  jan
  Plechovky

  Zdravim,
  mohou se plechovky od (Piva/Ostatnich napoju) vhazovat ve Vranem do zluteho kontejneru? na plast?
  Podle https://www.respono.cz/jak-tridit-odpad/jak-tridit-kovove-obaly/ by mely.

  Diky.


 • 5. 1. 2020 19:40
  Jakub Mach
  Porucha veřejného osvětlení

  Dobrý den,
  prosím o kontrolu a opravu veřejného osvětlení v horní části ulice Polní. (nesvítí lampy)

  Děkuji Jakub Mach


 • 19. 12. 2019 12:00
  M. Kuchař
  Platná vyhláška - zákaz rachejtlí a petard v

  Milí sousedé

  Rád bych Vás požádal, abyste konečně respektovali platnou vyhlášku, která visí na stránkách obce a která v článku 4, bodě d) uvádí: Pro zajištění pořádku a bezpečnosti v denní i noční době je v obydlené části obce zakázáno používání a odpalování dělobuchů, výbušek, poplašných zařízení včetně poplašných pistolí, rachejtlí, světlic apod.

  Děkuji Vám, že respektujete své okolí.

  V mém případě loni Vaše kratochvíle znamenala, že po sérií blízkých detonací ve 20h, jsem do 5h do rána trnul hrůzou, zda mým kočkám neruplo v hlavě moc a neběží mrazivou nocí kamsi do neznáma, posilovány dalšími výbuchy z okolí. Vaše zábava způsobila, že místo toho, abych se radoval z letních bouřek, v obavách jsem vždy jen sledoval prchající kočky, s břichy těsně u země, ocasy mezi nohama, panicky hledající úkryt. Místo radosti se spásného deště, jsem se jen bál, zda vždy zvládly zastavit na nějakém pro ně známém a krytém místě. To vše díky Vaší zábavě 31.12.2018. Do té doby se bouřek nebály.

  Děkuji Vám, že respektujete své okolí.

  Vyhlášku o udržování bezpečnosti, klidu, čistoty a hygieny naleznete zde: https://www.vranenadvltavou.cz/vyhlasky-zakony


 • 23. 12. 2019 14:32
  B.K.
  Re: Platná vyhláška - dodrzovani cistoty vere

  Vazeni majitele chlupatych milacku, souhlasim s vami i se znenim platne vyhlasky, prestoze ohnostroj ke konci roku patri, ale zaroven vas durazne vyzyvam k dodrzovani vyhlasky 2/97 podle clanku 6 pism.h), ve kterem je zretelne uvedeny text, cituji:”znecisteni verejnych prostranstvi zvirecimi vykaly musi byt chovatelem (majitelem, doprovodnou osobou) neprodlene odstraneno”.
  Takze ja klidne stravim konec roku v posteli, ale vy uz konecne uklizejte !!!


 • 27. 12. 2019 10:23
  A. Štěpánková
  Re: Platná vyhláška - zákaz rachejtlí a petar

  Dobrý den,

  absolutně nechápu proč hned útočíte a rozhodně po Vás nikdo nechce abyste zůstal/a na konci roku v posteli. Nicméně se do této diskuze přidám. Nelíbí se mi Vaše osočování o tom, že tu pejskaři nesbírají výkaly po svých psech. Já to například dělám u obou svých psů a lidé v mém okolí také. Ti co to nedělají jsou holt prasata, ale za to my ostatní nemůžeme. To že ohňostroj ke konci roku patří nebo ne, nechám posoudit na každém samostatně. Posledního prosince bych ten ohňostroj ještě nějak překousla, to že v následujících dnech není slyšet ani ptáčka, to nikomu nepřijde divné a zřejmě ani nevadí. Ale to že se zde ve Vraném střílí pravidelně, to mi teda leze krkem a bytostně mě to vytáčí. Můj pes se nikdy ohňostroje nebál, ale tento rok během prosince je to extrém a už se začal bát i vycházet ven a to že máme pravidelně bordel po těchto prasárnách naházený na zahradě už mě taky štve. Bylo by fajn kdyby lidé zde dostali trochu více rozumu.


 • 17. 12. 2019 18:18
  David Šustek
  Nalezenci pes a fena

  V ulici Nádražní odchyceni zlatý retrívr a labradorka ???? ???? ???? Tel. +420 731 266 433


 • 12. 12. 2019 7:43
  Hanka Púllová
  Ztracený kocourek

  Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o pomoc. O víkendu se nám ztratil kocourek, je celý černý, má velmi lesklou srst s občasnými lysinkami kvůli intoleranci na některé složky stravy. Na krku má antiparazitní obojek se známkou a kontaktem na nás. Je velmi přítulný a hravý. Pokud byste ho viděli, můžete mi dát co nejdříve vědět - 736240101? Neměl by se krmit, aby se mu alergie nezhoršila... Děkuji Vám! Hanka P


 • 11. 12. 2019 7:25
  Nora Sedláčková
  Výluka CD 11.12.2019

  Dobrý den,
  11.12.2019 od 7:40 do 17:30 jezdi vlaky jen do/z nádraží Krč.
  Potvrzeno zaměstnanci CD i SZDC. Na zastávce Skochovice ráno nebylo info, proto raději informuji zde.
  Pěkný den přeji,
  Nora Sedláčková


 • 8. 12. 2019 17:55
  Barbora Fliegerová
  Rušení nočního klidu

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala proč pro firmu Klima-servis Sůva neplatí noční klid a další platné zákony? Neustále ho narušují a obecní policie mě jako občana odmítla a bylo nám řečeno, že zmíněná firma dodržovat noční klid nemusí. To je jako normální, že obecní policie nespolupracuje s občany a odmítá vyslyšet jejich prosbu o pomoc? Od kdy má tato firma pravomoc porušovat vyhlášku č. 2/97? S firmou jsme se snažili domluvit po dobrém, ale neustále se opakuje, že v 5 hodin ráno rachotí kovošrotem, pracují do 23:00, porušují nejvyšší povolenou rychlost v ulici U Elektrárny (40km/h), kde se pohybují malé děti. Zaměstnanci pracují i o státních svátcích a víkendech. Kdy se tedy má pracující občan vyspat? Nehledě na to, že vylepují nepovolené letáky řidičům na čelní sklo, kde se vydávají za PČR. Dohromady čítám 5 přestupků, které jim naprosto ve všech případech prošli. Prosím o slušnou reakci. Jsem zoufalá a žádný úřad ani státní zaměstnanec mi nechce pomoci. Pokud to obec nebude řešit, budu nucena se obrátit na vyšší instituce, které se tím budou zabývat.

  S pozdravem
  Barbora Fliegerová


 • 9. 12. 2019 13:54
  Hrdlička
  Re: Rušení nočního klidu

  Obecní policie je na dvě věci. S okamžitou platností bych jim vypověděl smlouvu. Nehledě na to, že veškeré vybrané pokuty na přestupcích v naší obci jdou do kasy ve Vestci. To někdo přemýšlel hlavou když jí tady "zřizoval", že ? Nevím o nikom komu by tady jakýmkoliv způsobem pomohli. Když jde opravdu do tuhého tak se stejně volá státní.

  !!!
  NAPROSTO ZBYTEČNĚ VYHOZENÝCH 900 000,- / ročně, které mohli být použity na vybudování chodníku apod.
  !!!!


 • 10. 12. 2019 10:26
  Marcela Lišková
  Re: Rušení nočního klidu

  Naprostý souhlas.
  Zbytečně vyhozené peníze.


 • 10. 12. 2019 17:52
  Monika V.
  Re: Rušení nočního klidu

  Dobrý večer, paní Fliegerová,
  dovolím si přiživit se na Vašem příspěvku.
  Nás v dolním Vraném ruší nákladní auta, která z papírny startují snad každou noc ve 24:00 nebo v 1:00h ráno. Co to je za firmu, netuším, ale rozhodně sklady a rozvoz ze skladů by mělo být vždycky mimo obec právě kvůli tomu, aby jejich nočně-ranní režim nerušil běžné obyvatele.
  Stěžuje se na ně víc lídí v mém okolí, ale zřejmě to nestačí.
  Obec by měla zakročit.
  Děkuji,mv


 • 11. 12. 2019 15:39
  St. Drábek
  Re: Rušení nočního klidu

  Vážení,
  Vaše příspěvky se trochu rozmáchly, takže odpověď bude trochu obšírněji.

  Ohledně hluku – Existuje poměrně podrobné Nařízení vlády č. 272/2011 Sb. o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací, které podrobně popisuje možné situace a určuje kdy se jedná o porušení norem. Obec nemá příliš pravomocí jednat a je na Vás, jak zajistíte důkaz toho, že firma uvedené limity překračuje. Výtky na jejich adresu ohledně ranního a noční hluku sami o sobě jsou pouze subjektivním vyjádřením názoru v konkrétním okamžiku a v případě přivolání obecní policie je samozřejmě otázkou, zda k rušení klidu docházelo ještě v době jejich příjezdu, Proto je třeba oznámit problém na Krajskou hygienickou stanici, která je oprávněna sama realizovat měření a nebo je možno doložit měřením hluku nezávislým odborníkem a po ověření hodnoty pak můžete oznámit přestupek anebo rovnou podat návrh k soudu, aby se firma zdržela uvedeného jednání, které je příčinnou hluku. Důležité je také pro budoucí řízení doložit jak a kolikrát jste kontaktovala uvedenou firmu, jak jste se snažila zajistit si svá práva. Na obecním úřadu žádnou Vaši stížnost neevidujeme a ani není zřejmé s kým a jak jste o problému jednala. Týká se to jak Klima servisu tak papírny ani tam nemáme informace o hluku v nočních hodinách.

  Ohledně obecní policie – existovala tu dlouhodobá poptávka na zřízení obecní policie pro Vrané nad Vltavou. Předběžné propočty ukazovaly velmi vysoké vstupní i provozní náklady a proto když jsme dostali nabídku na připojení k Vestci, rádi jsme ji využili. Obecní policie obsluhuje celkem 9 obcí v regionu a všechny tyto obce se na nákladech podílí. Její ustanovení přineslo benefity občanům, počet šílenců řítících se obcí rychlostmi výrazně převyšujícími 40 km/h. významně poklesl, doprava se zklidnila a klesl počet občanů používajících motorové vozidlo k cestě do a hlavně z hospody, byť za cenu tu, že někteří pozbyli řidičské oprávnění. Také poklesla drobná kriminalita a dohled OP je znát také v případě různých masových akcích. Významná je její pomoc v přestupkovém řízení, strážnici, kteří jsou pro naši obec vyčleněni, již mají povědomost o místních „firmách“. Policie od samého počátku řešila většinu věcí domluvou a pokuty příliš neudělovala, částka vybraná na pokutách tak není nijak horentní a vzhledem k tomu, že obec Vestec financuje řadu věcí a činností obecní policie ze svého rozpočtu, jsou tyto peníze využívány ve prospěch občanů Vraného.


 • 5. 12. 2019 15:58
  Adéla Štěpánková
  Odřené auto

  Dobrý den,

  byla bych ráda kdyby se mi ozvala osoba vlastnící červené auto, kterým mi během uplynulých dní odřela zadní blatník mého stříbrného VW Golfa stojícího v ulici Dlouhá vedle domu č. 117 (příjezd ke školce). Není to poprvé co se něco takového stalo a už mi doopravdy dochází trpělivost. Dotyčná osoba mi může napsat i na můj e-mail adelastepankova@seznam.cz

  Předem děkuji,
  A. Štěpánková


Novější 1 3 38 76 113

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg