Diskusní fórum

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není redigována či moderována. Redakce
serveru nemůže ovlivnit její obsah. Vyhrazuje si však právo příspěvky odstraňovat.
Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které
jsou neplacenou reklamou. Dále budou odstraněny příspěvky, které nebudou podepsány
(jméno a příjmení)

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 33 66 98
 • dnes v 9:16
  Monika Seidlova
  NEHODA

  Kdo můžete nejezděte teď směr Zbraslav přes Jarov.!!!...před nádražím je ošklivá nehoda- nákladák s motorkou a cesta je uzavřena, všechno to vrací zpět.


 • 20. 6. 2018 16:22
  Jana Janauerová
  Stěhování knihovny

  Ráda bych touto cestou poděkovala všem zúčastněným ochotným lidem z Vraného, kteří věnovali svůj čas a pomohli nám přestěhovat některé knihy formou živého řetězu. Opravdu si zaslouží velkou pochvalu.
  Děkuji knihovnice Eva Šustová a Jana Janauerová


 • 19. 6. 2018 6:59
  Trident Too
  global teacher prize - to je síla

  Zde jsou podmínky účasti - to je docela síla. https://www.gtpcr.cz/2018/02/01/podminky-souteze/
  Za prvé se musí učitel přihlásit sám, přihláška je hodnocena a vadné jsou vyřazovány. Vady nejsou v podmínkách definovány. Přihlášky jsou bodově ohodnoceny a 30 vybraných se stává semifinality. Ti jsou vyzvání, aby doplnili relevantní skutečosti a na základě toho vyberou hodnotitelé finalisty. Do tohoto okamžiku pracují hodnotitelé se sebeprezentací účastníků a vůbec netuší, jak skutečně učí. Teprve v tomto okamžiku dochází k prolnutí papírů a reality, kdy porotci, (nikoliv hodnotitelé) obchází jednotlivé účastníky při vyuce. Při hodnocení finalistů v místech jejich působiště musí být přítomni vždy minimálně dva členové poroty. Členy nezávislé odborné poroty vybírá pořadatel. O pořadí tedy rozhodují v podstatě písemné práce s přihlédnutím k názoru minimálně dvou porotců.

  Co má tohle společného s kvalitou výuky netuším, daleko víc je to o egu účastníků. Paní učitelce Vrtiškové každopádně taky gratuluji, je to určitě úspěch se takto prosadit..


 • 19. 6. 2018 15:38
  j drda
  Re: global teacher prize - to je síla

  Já nejsem zastupitel :-)

  Pouze se profesně pohybuji okolo výběrových řízení, takže malinko znám problematiku.

  Nikdy se nezavděčíte všem, i když chcete nejde to.


 • 16. 6. 2018 13:08
  Petra Koulová
  Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Česko zná svou nejllepší učitelku.Stala se jí Kateřina Vrtišková,ZŠ Jílové u Prahy,dle kritérií Global Teacher Prize.

  Katko,GRATULUJEME.

  Děkuji za nadpřipravenou,inspirativní,kreativní výuku(v dobách působení v ZŠ Vrané nad Vltavou).Děkuji za opakované vysvětlování(nám rodičům) a zavádění matematiky prof. Hejného. Děkuji za další nápady a aktivity.Děkuji,že jsi měla a máš ráda děti.

  Mám tři děti a šestnáctiletou praxi s českým vzdělávacím systémem,snad na všech typech škol,které existují.Proto jsem ráda,že komise Global Teacher Prize našla a ocenila opravdu nejlepší českou učitelku.

  Také bych chtěla "poděkovat" vedení naší obce,radě,paní starostce(bývalé paní ředitelce ZŠ Vrané nad Vltavou) za podporu při volbě ředitele školy 2015,kam se K.Vrtišková také přihlásila,ale bohužel byla pro ně jako červený hadr pro býka...
  Naštěstí její kvality ocenili hned na dalším působišti,v ZŠ Jílové u Prahy.
  Je mi moc líto,že děti a rodiče vranské školy nepoznají, jak učí nejlepší čeká učitelka....


  Petra Koulová


 • 18. 6. 2018 8:18
  J.Drda
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Paní učitelce Vrtíškové samozřejmě gratuluji.

  Pokud si správně pamatuji, tak paní učitelka Vrtíšková odešla ze základní školy ve Vraném sama.

  Ředitele/lku školy vybírala komise, složená ze členů ze školní inspekce, Středočeského krajského úřadu a z dalších úřadů.
  Volba komise dopadla tak jak dopadla.
  Pí Vrtíškové bylo nabídnuto místo zástupce ředitele školy, což odmítla a ze školy odešla sama, byla to její volba.


 • 18. 6. 2018 11:25
  Ullwerová
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Vážená paní Koulová,
  konkurs na ředitele Základní školy Vrané nad Vltavou byl v roce 2015 vyhlášen v souladu s ustanovením § 166 odst. 7 školského zákona 561/2004 Sb. a vyhláškou č. 54/2005 Sb., o náležitostech konkursního řízení. Zřizovatel požádal příslušné orgány a instituce o určení členů nezávislé a nestranné konkursní komise, Zřizovatel měl v sedmičlenné komisi pouze dva členy, dalších pět členů bylo určených KÚSK, ČŠI, ŠR, pedagogickým sborem ZŠ Vrané nad Vltavou, pátým členem byl ředitel cizí ZŠ, členkou KK byla rovněž psycholožka. Pořadí uchazečů stanovila konkursní komise na základě výsledku konkursu. Rada obce respektovala pořadí dané konkursní komisí a jmenovala vítěze konkursního řízení do funkce ředitele základní školy. K dalším podrobnostem se z důvodu platnosti GDPR nemohu vyjadřovat.
  Paní učitelka Vrtišková neakceptovala nabídku nové ředitelky školy, pracovat v ZŠ Vrané nad Vltavou na pozici zástupkyně pro první stupeň. Odešla ze školy na základě svého rozhodnutí a důvodů, které jsem respektovala.
  Paní učitelce Katce Vrtiškové, k vítězství v 1. ročníku mezinárodní soutěže pro inspirující pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic, kterou organizovala nestátní nezisková společnost EDUin, blahopřeji.
  K výuce matematiky metodou pana profesora Hejného bych Vám chtěla jenom říci, že se jedná o alternativní výuku matematiky, která má své velké příznivce, ale i odpůrce, a to jak z řad akademiků, tak i učitelů. Každá metoda má svá pozitiva a negativa a každému vyhovuje něco jiného. V naší základní škole je vyučována matematika metodou pana profesora Hejného i klasicky.


 • 18. 6. 2018 12:14
  Josef Vítek
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Nedá mi to nezareagovat na vyjádření pana Drdy a paní starostky...
  Argumentovat, tím, že potom, co nebyla vybrána jako ředitelka, odmítla nabízenou funkci zástupkyně je dost alibismus, zejména s ohledem, jak se dnes již bývalá paní ředitelka předvedla. Všichni ve Vraném ví, že paní učitelka Vrtišková je na "špatné" straně politického spektra, řeči o tom, že obec, nemůže ovlivnit výsledek výběrového řízení jsou nesmysl.
  Bylo by na místě a fér přiznat, že výsledek toho tehdejšího konkurzu byla prostě chyba, jejíž důsledek je vidět dodnes na stavu školy ve Vraném.


 • 18. 6. 2018 12:21
  Olga Pelánová
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Dostalo se nám obrovské výsady, že naše děti učila právě Katka Vrtišková. A je škoda, že právě tito lidé musí odněkud odcházet jen z jakýchsi nepochopitelných "politických" důvodů. Byť se to navenek tváří velmi oficiálně, viz reakce pí starostky a p. Drdy.


 • 18. 6. 2018 13:13
  Ullwerová
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Vážení,
  výsledek konkursního řízení je zásadním podkladem pro jmenování ředitele školy. Rada obce respektovala pořadí dané konkursní komisí jak v roce 2015, tak v roce 2018.


 • 18. 6. 2018 17:12
  Jirka
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Mezi slepými jednooký králem


 • 18. 6. 2018 17:38
  Čížek
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Metoda Hejného jako sabotáž

  Názory na Hejného metodu např. zde

  Zdroj: https://martisek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=656513


 • 18. 6. 2018 21:16
  St. Drábek
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Docela by mě pane Vítku zajímalo, jak lze výsledek výběrového řízení ovlivnit, můžete mi to objasnit, nebo jste to jen tak plácl?

  Je velká škoda, že paní Vrtišková u výběrového řízení neuspěla, ještě větší škoda je, že odešla, (protože kdyby neodešla, byla by jako zástupkyně po odvolání ředitelky Březnové ředitelkou) a stejně tak je škoda, že se nepřihlásila do výběrového řízení letos.
  Pokud byla Vranská škola v uplynulých letech hodnocena široko daleko jako jedna z nejlepších, byla to i její zásluha (ale nejen jí) a je jen škoda, že na to nenavázala.


 • 19. 6. 2018 1:26
  Ondra
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  A co je víc, Zlatý Amos,což obdrželi někteří učitelé, nebo Nejlepší učitel od neziskovky ?


 • 19. 6. 2018 9:19
  Josef Vítek
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Já myslím, pane Drábku, že jsem jen tak neplácnul, jak píšete. Vzhledem ke složení sedmičlenné komise má obec dva hlasy, jeden hlas člen pedagogického sboru školy. Pokud by se tedy všichni ostatní nepostavili proti návrhu zřizovatele, tak by jednoduchou matematikou (jedno zda normální nebo Hejného metodou), kandidát navržený obcí a školou nemohl nezvítězit.
  Pokud se to takhle ovšem stalo, tak se tímto obci omlouvám....


 • 19. 6. 2018 10:22
  St. Drábek
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Omluvte se členům výběrové komise, jejichž práci napadáte. Prostou matematikou vychází, že většina je čtyři ze sedmi, navíc při způsobu počítání hlasů, kdy se dva okrajové hlasy škrtají se ona menšina stává ještě menší. A to vycházíte ze zcestného předpokladu, že někdo nechtěl paní Vrtiškovou, což je nesmysl, komise hledala toho nejlepšího. A rada obce dala na rozhodnutí výběrové komise, což se neukázalo nejšťastnější, ale s tím teď nic nenaděláme. Doufám, že alespoň v případě paní Mgr. Pořízkové měla komise šťastnější ruku a nebude obec za pár let hledat znova.


 • 19. 6. 2018 11:48
  Josef Vítek
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Proč bych se měl omlouvat členům výběrové komise, kteří tehdy rozhodli nešťastně jak píšete? Paní Koulová "děkovala" obci zato, že oceněnou paní učitelku nechala odejít.
  Obec argumentuje tím, že akceptovala rozhodnutí komise, ve které sama měla dva své lidi.
  Nejlepší by bylo zveřejnit kdo ve výběrové komisi byl a jak hlasoval...A nemusíme si tu dopisovat a spekulovat....


 • 19. 6. 2018 13:05
  j drda
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Pane Vítku a k čemu by Vám pomohlo zveřejnění jmen? Šel by jste jim vynadat za to, že mají jiný názor než vy?
  To zde již na diskusních stránkách bylo. Před nějakou dobou jsem si dovolil nesouhlasit s názorem jednoho diskutujícího při schvalování územního plánu (mimo jiné se i dost hlasitě projevoval i na projednávání územního plánu) a následně mi bylo vyhrožováno, že dotyčný si zjistil moji IP adresu a že si to se mnou vyřídí. To již tady v minulosti bylo. Tak daleko jsme snad ještě neklesli.
  Komise rozhodla tak jak rozhodla, vybrala ředitelku ZŠ dle jejich nejlepšího vědomí a svědomí. Výběr uchazečů se provádí dle předloženého projektu a na základě vystupování při pohovoru účastníků s konkurzní komisí.
  S volbou ředitelky ZŠ nemusíme souhlasit (ať s bývalou ředitelkou nebo nyní nově vybranou), ale to je pouze náš názor. Komise se rozhoduje na základě uchazečem doložených podkladů, projektu a na základě osobní prezentace uchazečů. Pokud uchazeč nemá svůj den nebo je nervózní má bohužel smůlu.
  To že máte jiný názor, než měla komise je možné. Členem komise jste nebyl, neměl jste podklady, které měla komise v rámci konkurzu k dispozici, nevíte, jak se uchazeči prezentovali, takže se dá těžko posuzuje rozhodování členů komise.
  Pokud by se vybíralo na základě osobních sympatií, tak by se konkurzy nemusely vyhlašovat.


 • 19. 6. 2018 15:33
  Josef Vítek
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  tak já určitě nikomu vyhrožovat a nadávat nebudu...Jen mě trochu překvapuje zarputilá reakce vás zastupitelů k této věci, že za to může komise (tedy jiní)...A podle mne to prostě byla pouze politika...Což na jednu stranu chápu, ale přece jen by zájmem obce mělo být, aby škola fungovala co nejlépe bez ohledu na politiku.
  Mimochodem již v době toho konkurzu se ozývali nespokojení rodiče a myslím, že proběhla i nějaká jednání s tehdejší paní ředitelkou...


 • 19. 6. 2018 15:39
  J. Drda
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Já nejsem zastupitel :-)

  Pouze se profesně pohybuji okolo výběrových řízení, takže malinko znám problematiku.

  Nikdy se nezavděčíte všem, i když chcete, nejde to.


 • 19. 6. 2018 18:02
  St. Drábek
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Ale pane Vítku to se opět mýlíte.

  Já jsem byl předsedou výběrové komise a nemyslím si, že bych shazoval vinu na jiné. Měli jsme nějaký okruh informací a pohovor s kandidáty a věřím, že každý volil podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Chtěli jsme vybrat toho nejlepšího/tu nejlepší ředitelku naší školy a bohužel vítězná kandidátka se ukázal takovou nebýt. Pro mě osobně je to ponaučení ve smyslu tom, že v případě dalších konkurzů je třeba volit i jinak, než jaký je závěr komise.


 • včera v 15:49
  Ullwerová
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka


  Vážený pane Vítku,
  včera jsem byla pozvána do naší základní školy na hodnocení závěrečných prací žáků 9. ročníku. Bylo to takové rozloučení těchto žáků s vranskou školou. Každý žák zpracovával téma, které si sám vybral, měl svého konzultanta (pedagoga), který ho vedl. Prezentace probíhaly ve slavností atmosféře a ukázaly, na jak vysoké úrovni jsou žáci již v 9. třídě schopni zpracovat a odprezentovat zadaný úkol. Víte, že ¼ žáků 9. třídy byla přijata na gymnázia (všichni udělali přijímací zkoušky na obě vybraná gymnázia a byli přijati), ostatní na SŠ s maturitou a 4 žáci na učební obory. Znáte analýzu výsledků dotazníkového šetření roku 2018 „Mapa ZŠ Vrané nad Vltavou“, kterou zpracovala společnost Scio.cz, s.r.o.? Ve vranské škole pracuje řada velmi kvalitních erudovaných učitelů, odvážím se říci špičkových ve svém oboru. Ptali se mě a já se ptám s nimi, kde jste vzal podklady ke svému hodnocení školy, o jakém stavu školy mluvíte? Vaše slova uveřejněná ne webových stránkách obce je velmi mrzí a připadají jim velmi nefér. Svoji práci odvádí, jak nejlépe umí. Mají rádi svoji školu a žáky v ní. Dne 26.6.2018 se ve škole koná výstava nazvaná „ Rok v naší škole“, pedagogové školy Vás zvou na tuto výstavu, rádi by se s Vámi setkali. Nechtějí diskutovat prostřednictvím webových stránek obce.
  Ullwerová


 • včera v 16:18
  Michal Hlaváček
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Také Katce Vrtiškové gratuluji k získání prestižní ceny. Stejně tak jako ostatním je mi líto, že už ve Vraném neučí, nezávisle na zmíněné soutěži jsem měl na ní hezké reference od kamarádů z Jílového, jejichž děti učila. To zda členové komise rozhodovali "dle jejich nejlepšího vědomí a svědomí", jak píše p. Drda, a že se u nich neprojevilo to, že Katka Vrtišková byla reprezentantem obecní opozice, nezbývá než věřit. V zájmu vzdělání svých dětí mi pak nezbývá než doufat, že při posledním konkurzu měla komise šťastnější ruku, a že Vranská škola bude vzkvétat.


 • včera v 23:10
  Josef Vítek
  Re: Katka Vrtišková - nejlepší česká učitelka

  Vážená paní starostko, nikde ve svých příspěvcích jsem ani náznakem nekritizoval pedagogický sbor a úroveň samotné výuky. Celá diskuze se týkala pouze odchodu paní Vrtiskove v důsledku prohraného konkurzu a samotného průběhu tohoto konkurzu.
  Vím, že ve škole je spousta kvalitních pedagogů a velice mě mrzí, že se snažíte diskusi otočit úplně jiným směrem.
  Víceméně všichni jsme se tady shodli, že ta volba tehdy pro školu šťastná nebyla (proč by také jinak byla bývalá ředitelka odvolána?) a Vy mi tady píšete jak jsem se dotkl práce učitelů. Musím říct, že mě to tedy dost překvapilo..


 • 13. 6. 2018 22:08
  Dana Ježdíková
  Vodní skútry

  Vodní skútry a jejich provoz na Vranské přehradě jsme řešili již v loňském roce s obecním zastupitelstvem i vlastní společnou stížností, nás, dotčených občanů na státní plavební správu – v obou případech neúspěšně.
  Co mne hodně teď po roce mrzí, je příspěvek pana Janečka, který cituji: .
  „Příkladem toho jsou někteří občané v ulici U Jezera, kde jdou jejich zájmy, touhy, přání, požadavky a prosby proti jiným občanům v naší obci. V tomto případě opravdu nelze vyhovět všem, a tak nezbývá nic jiného, než konat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a samozřejmě za to přijmout odpovědnost“….“ Domnívám se, že není v pořádku od řeky „čerpat“ pouze výhody a bojovat proti nevýhodám“
  Bydlíme v ulici U jezera a nechápu, jak jdou naše touhy a přání proti jiným občanům obce a jak čerpáme z řeky výhody a co si vůbec dovolujeme bojovat proti nevýhodám. Nerozumím, co jste měl pane místostarosto, na mysli. Připadá mi to urážlivé, zřejmě je vám nepříjemné, že se jako občané ozýváme. Vaše konstatování, že jde o veřejnou vodní cestu, jsme slyšeli i četli již v loňském roce a odpověď se stále nese v duchu sdělení, jak vlastně nic nejde, aniž bychom se dozvěděli, co jde a co se za rok učinilo. Velice pozorně sleduji všechny zprávy ohledně provozu vodních skútrů a věřte, že je spousta obcí, které to řeší a často několik obcí společně. Co se s nimi spojit a vytvořit tak větší tlak?
  Obávám se, jak je zřejmé z vašeho příspěvku, že jste za celou dobu vůbec nepochopil, o co nám jde. Ono totiž nejde o přejíždění vodních skútrů v zákonem dané vzdálenosti, v tom je ten problém. Téměř nikdo z provozovatelů vodních skútrů, či teď nově velice hlučných tzv. motorových prken zákon nedodržuje. A protože mohou zcela libovolně vjet na náplavku v ulici U jezera a parkovat tam, tak samozřejmě stále krouží v úseku kolem náplavky, kde mají zaparkovaná auta. Přesně tak, jak to sofistikovaně popsal Pavel Žemlička, či Ladislav Ježdík (mimochodem, není náplavka ve Skochovicích místem pro čerpání požární vody, pro které platí zvláštní režim?)
  Jak dlouho ještě budeme muset poslouchat alibistické řeči o vodní cestě?
  Upozorňuji také, že na konci ulice U jezera přímo za závorou je umístěna značka plavba vodních skútrů povolena. „Jen tak omylem nebo úmyslně“ ji tam umístil tzv. flyboarding, který má vymezený prostor pro tuto činnost povodím Vltavy. Mluvila jsem s mnohými „skútraři“, kteří mě vehementně tvrdili, že právě místo před náplavkou a k lávce je vyznačené pro plavby vodních skútrů, protože je tam značka. Víte o tom? Skutečně tam je, neoprávněně umístěná.
  Určitě je potřeba vrátit se k letité smlouvě se společností Lávka. Jak je vůbec koncipovaná? Okolí Lávky je v hrozném stavu, polámané a ořezané stromy, které brání průchodu, nepořádek, nepovolené divoké přístaviště, hluk, parkování, kde se dá….Není to spíš právě Lávka, která z řeky profituje? Kdy jste naposledy se zástupci této společnosti jednali a s jakými výsledky?
  Stejně tak, jak teď obtěžují vodní skútry, může se ze dne na den narodit něco jiného, co zasáhne občany v jiných částech obce, příkladně nájezdy lidí na čtyřkolkách, jak se již někde děje. To také pokrčíte rameny a řeknete, no to víte…silnice, veřejná cesta, to se nedá nic dělat. Je potřeba připravit se na to, že bude nutné tyto věci velice razantně a fundovaně řešit.
  Vždycky se dá něco dělat, vezměte si boj řady starostů o průjezd kamionů obcemi, co se podařilo alespoň částečně v Říčanech je neuvěřitelné. A to byla letitá práce zastupitelstva a občanů. Mohl starosta Říčan pan Kořen také říci, no prostě veřejná komunikace, to by se vám líbilo po ní hezky jezdit a pak si ještě stěžovat.
  Nechci vyvolávat neplodnou diskusi, ale myslím si, že neozvat se, je chyba. Vážím si všech, který svůj názor vyjádřili. Důležité je udělat ze všeho závěry a někam se posunout. Za zásadní považuji:
  - Vzít konečně na vědomí zanedbaný a nyní eskalující problém vodních skútrů ve Skochovicích
  - Uskutečnit schůzku s občany ve Skochovicích a zařadit jednání o vodních skútrech na program zastupitelstva
  - Zvážit možnosti: spojit se s obcemi, který podobný problém řeší, řešily či vyřešily – vše je dostupné na internetu
  - Právní řešeni s odborníky
  - Prostudovat smlouvu se společností Lávka a vyvodit z ní závěry a opatření ve prospěch obce a občanů.
  - Najít cesty, které zvládne obec ve svých pravomocech bez dlouhé prodlevy – značku zákaz vjezdu, zákaz parkování a širší pravomoce pro obecní policii, tlak na posílení říční policie – my občané budeme ke všemu nápomocni, máme již řadu znalostí a informací, tak to pojďte s námi konečně společně řešit a komunikujte, tam kde je vůle, je i výsledek.

  Dana Ježdíková
  U jezera 429


 • 14. 6. 2018 10:39
  Dušan Všelicha
  Re: Vodní skútry

  Milá Dano, ze všech sil se i s celou rodinou připojuji k Vašemu stanovisku a podporuji všechny body, o kterých píšete a všechny názory, které vyjadřujete. Obec je povinna s námi jednat jako s občany a pokud nebude, asi budeme muset přistoupit k nějaké formě občanské neposlušnosti. A teď něco osobně k Petru Janečkovi. Vážený Petře, nikdy jsem dosud neměl pocit, že chcete naši obec nějak poškozovat, ale teď ho mám. Pokládal jsem Vás vždy za slušného člověka, ale Vaše odpověď, kterou výše Dana cituje, je naprosto nehorázná a jestli to nechápete, pak zřejmě trpíte nějakou poruchou sociání inteligence. Doufám, že tato kritika od člověka, který k Vám měl vždy pozitivní vztah, Vás přiměje k zamyšlení a změně postoje. Zároveň si dovoluji požádat paní starostku, která jako pedagožka celý život vyhodnocovala věty a vyjadřování vranských dětí, aby Vám pomohla pochopit, v čem děláte chybu. Upřímně si myslím, že nám teď obec něco dluží. Dušan Všelicha


 • 19. 6. 2018 1:33
  Antonín T
  Re: Vodní skútry

  Hezký den, Váš příspěvek je už o dosti konkrétnější a musím s ním souhlasit. Příspěvek Vašeho asi manžela níže si stěžoval jen na hluk a pochopil jsem ho tak, že chce po obci skútry zakázat. Proto i docela chápu reakci pana místostarosty. O pár set metrů dál už opravdu skútry problém nejsou, ale jestli Vám tam jezdě dokolečka před barákem, tak to problém je. Zakázat skútry na Vltavě je to samé i legislativně jako zakázat motorky na silnicích. Mimo to, že by Ti lidé jen přešli na silnější, hlučnější a nebezpečnější motorové čluny.
  Příklad Říčan je špatně zvolený, tam kamiony velice překračovali hlukové limity a to hlavně v noci. Navíc mám dojem jim ten zákaz zrušil soud. Problém tady bych přirovnal k tomu jak když někdo dělá s motorkou na silnici sportovní kousky, pálí gumy, závodí atd. Standardně se na ně zavolá policie, která je vyžene a ty lidé to pak dělají tam kde s tím nikoho neotravují, protože pak nikdo neotravuje je.
  Hlavně si nikde oficiálně nestěžujte na hluk, tam se udělá hluková studie s jejímž výsledkem výsledkem vás každý pošle do ...
  Volali jste na ně někdy policii, že tam dělají nebezpečnou sportovní jízdu? Přijeli, řešilo se to nějak? Zde by obec mohla zatlačit, aby sem jezdili i preventivně. Problém se týká jen víkendů 4 měsíce v roce, tj 32 dní v roce, tak jen v ty dny.
  Pokud státní policie na to kašle a nic nepomáhá, tak zkusit domluvit spolupráci s městskou policií Praha, ta má říční oddíl?? Ty se celkem nudí a mají ve zvyku pořvávat do megafonu na sportovkyně u Vltavy.
  Poslední možnost co mě napadá, koupit, pronajmout na těch pár dní vodní skútr obecní policii. Pokud to nebude moc drahý a ať je otravuje. Furt lepší, než měření rychlosti v polích, či dávání pokut za přecházení kolejí... (zde mohu rovnou doporučit zastávku ve Skochovících, tam je jeden takový neofiko přechod, kde by těch pokut rozdali hodně).
  Ta značka jak píšete, tak má být opatřena dodatkovou tabulkou „Pouze pro flyboarding, hloubka 1,9 m, max. 2 plavidla, od 1. 4. do 30. 10., 8 – 19 hod.“ Více na http://plavebniurad.cz/predpisy/predpis.php?typ=oop&id=149
  Jestli ta náplavka podle Vás slouží k čerpání požární vody, tak proč jste tam navezli ty šutry, co obec musela na vlastní náklady odklidit?! Za to by si obec podle mě zasloužila i omluvu. Ale značku zákazu vjezdy mimo občany Vraného by si to podle mě zasloužilo.


 • 12. 6. 2018 17:27
  Pavel Žemlička
  Ještě ke skútrům na řece

  Dobrý den, rád bych se dodatečně připojil do nedávné diskuse o provozu motorových plavidel v prostoru naší obce, protože bydlím tři parcely od náplavky a dosavadní stav vnímám jako problém.

  Jsem poslední, kdo by řeku nepovažoval za dopravní cestu a chtěl provoz na ní zakazovat, ale stejně jako na pozemní komunikaci, musí být i na vodní dopravní cestě dodržována pravidla. Především, to co vidíme probíhat o víkendech na řece, není doprava, ale sport. Každou sobotu a neděli přes náplavku ve Skochovicích najede množství rychlých, mnohdy velkých mořských motorových člunů a skútrů, které nikam neodjedou, ale užívají si adrenalinu nepřiměřeně rychlou jízdou, vzhledem k velikosti vodní plochy, zatáčkami tam a zpět, vytvářejícím neustálé vlnobití, vytáčením motorů do otáček a dokonce “lízáním” skochovického břehu a u něj zakotvených pramic a mol, přičemž jedou vysokou rychlostí koupací zónou (25 m od břehu). I tyhle sportovní činnosti mají mít své místo, ale pouze ve vymezeném prostoru na velké vodní ploše u neobydleného břehu a ne na úzkém toku uprostřed obce. Úplně stejně jako třeba motokros má být provozován v k tomu určeném areálu a ne v lese nebo na veřejné komunikaci. K nebezpečí při koupání a obtěžujícímu hluku řadím ještě množství aut s vozíky, zaparkovanými nejen v okolí náplavky, ale už také v ulici U Jezera směrem k louce, dvěma koly v trávě, nebo na navigaci před Kaskádou, uprostřed pěšiny. Není to jasný zábor veřejného prostranství, který by mohla řešit obecní policie?

  Je mi jasné, že existuje nějaký legislativní rámec, který je bohužel nastaven ve prospěch majitelů silných vodních strojů, že možnosti obcí jsou omezené a že říční policie má technický problém dostat se na naší vodní nádrž, přesto nemůžu mávnout rukou. Věřím, že existují určitá sekundární opatření v kompetenci obce, která mohou alespoň částečně usměrnit dosud neřízený divoký západ provozování motorových plavidel ve Vraném a Skochovicích. Je začátek léta a tento problém evidentně nemůže nic jiného, než eskalovat. Přidávám se proto k žádosti o zařazení této problematiky na program jednání zastupitelstva a rád se ho zúčastním.


 • 14. 6. 2018 12:35
  Ullwerová
  Re: Ještě ke skútrům na řece

  Vážení občané,
  na základě vašich stížností bude svoláno mimořádné jednání zastupitelstva obce, na které budou pozváni zástupci Státní plavební správy a Poříční police Slapy. O termínu vás budu informovat.
  Dana Ullwerová


 • 12. 6. 2018 8:21
  Jana Janauerová
  Zatoulaný pes

  O víkendu se pohyboval na Kodlíči zatoulaný pes, světle hnědý, krátkosrstý, větší. Má obojek proti klíšťatům a kovový stahovák. Je již dost pohublý. Nezná někdo majitele? Bohužel nemá známku. Máme jeho fotografii, pokud by se ozval případný majitel.


 • 12. 6. 2018 12:32
  Martin
  Re: Zatoulaný pes

  Dobrý den

  Nejsem majitel, ale můžete mi foto a info, zda se ještě pejsek objevil, poslat na martin@psinadeje.cz.


  Děkuji

  Martin Kuchař


 • 13. 6. 2018 18:40
  Josef Hajný
  Re: Zatoulaný pes

  pes se vrátlil, majitelka nevěděla že utíká, dneska ráno ho někdo srazil na kodlíči autem....neviděl ho někdo? Byl tam pytel s odpadky a vrtal se vněm...už je po operaci přišel o ocas a část packy a bude se dlouho léčit....pohublej byl z utulku přibírá pomalu. děkujeme za info


 • 8. 6. 2018 10:33
  Nosek
  Skútry

  Prostory pro plutí malých plavidel, při němž dochází k objíždění řady uměle vytvořených překážek, ke skokům nad vodní hladinou nebo k provádění jiných akrobatických činností nebo k rychlostní jízdě
  Zákon č. 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě, § 30a odst. 1 písm. a)  Kraj Lokalita ř. km břeh Organizace úpravy plavebního provozu Vyhrazeno pro ... Platnost
  Středočeský Vltava 72,60 – 72,71 pravý Opatření obecné povahy č. 64/2016 pouze flyboarding 15.08.2021
  Středočeský Vltava, VD Orlík 153,30 – 153,70 pravý Opatření obecné povahy č. 61/2016 pouze vodní skútry 26.07.2018
  Jihočeský Vltava, VD Orlík 183,72 – 184,02 pravý Opatření obecné povahy č. 18/2017 pouze vodní skútry 18.05.2019
  Královéhradecký Vodní plocha Předměřice nad Labem západní část západní Opatření obecné povahy č. 76/2017 bez specifikace 30.09.2019
  Královéhradecký Vodní plocha Předměřice nad Labem nejjižnější část jižní Opatření obecné povahy č. 1/2018 pouze jetsurf 30.09.2022
  Ústecký Labe, Roudnice nad Labem 810,42 – 811,04 pravý Opatření obecné povahy č. 56/2017 bez specifikace 30.10.2021
  Ústecký Labe, Třeboutice 796,20 – 797,20 pravý Opatření obecné povahy č. 26/2017 bez specifikace 15.10.2021
  Ústecký Labe, Malé Žernoseky 782,15 – 782,30 levý Opatření obecné povahy č. 15/2018 pouze pro plavidla s výkonem do 15 kW 31.12.2022
  Ústecký Labe, Děčín-Rozbělesy 742,06 – 742,15 pravý Opatření obecné povahy č. 62/2016 pouze pro plavidla s výkonem do 12 kW 30.07.2021
  Ústecký Matylda, Most západní část v celé šířce Opatření obecné povahy č. 21/2017 bez specifikace 30.09.2021
  Vysočina Jihlava, VD Dalešice 74,50 – 75,00 levý Opatření obecné povahy č. 109/2017 pouze flyboarding 06.10.2022
  Zlínský Morava, Bělov 167,60 – 168,80 v celé šířce Opatření obecné povahy č. 85/2017 pouze vodní skútry 09.08.2020
  Aktualizace: 26. 4. 2018


 • 8. 6. 2018 13:52
  Monika V.
  Re: Skútry

  Zákon o vnitrozemské plavbě byl novelizován, platí Zákon 309/2008 Sb., kde je k této problematice zajímavý paragraf 30a, kde se mimo jiné píše i to, že k povolení provozování skútrú na určité části vodní plochy je potřeba i souhlas obce, v jejíž katastru daná plocha je. A tato část Vltavy je v katastru naší obce.


 • 11. 6. 2018 0:54
  Antonín T
  Re: Skútry

  Vltava není brána jako vodní plocha, ale jako vodní cesta co jsem pochopil. Může tu plout kdo chce a má papíry na to, ale nesmí tu dělat akrobatické prvky v jízdě a tvořit ničivé vlny. To je povolené jen v místech nahoře v příspěvku. Celkem se mi zalíbil nápad paní starostky aby skútry (i ostatní lodě, zákon to nerozlišuje) jezdily neomezenou rychlostí jen v druhé půlce Vltavy od Vraného. To by možná u povodí Vltavy bylo průchodné... Hlavně kvůli bezpečí plavců, hluk mi přijde stejný od skútrů jak od motorek na protější straně.


 • 11. 6. 2018 7:31
  Franta Brgalec
  Re: Skútry

  Pane Antoníne T.
  Nápad by to mohl být dobrý, kdyby se dodržoval. Nevím, jak si představujete, že by se skůtristi dostávali na druhou půlku Vltavy? Odněkud by se museli na vodu dostat, takže by přes zakázanou půlku Vltavy stejně museli jet. Už to je proto neřešitelný a navíc, známá neukázněnost těchto lidí dává tomuto návrhu nulovou šanci. A že by se nařízení respektovalo, tak o tom může snít jen ten největší naivka. Už když byl zde na horním jezeru tento provoz zakázán, tak se zde velice často na skůtrech proháněli.


 • 7. 6. 2018 17:30
  Karolina Kekrtova
  Ztracený batůžek

  Dobrý den, dnes v odpoledních hodinách jsme zapomněli synův batůžek do školky vedle vchodu do sokolovny. Tímto bych se chtěla zeptat, zda jej někdo náhodou nenašel. Batůžek je červenošedý s motivem autíčka blesk McQueen uvnitř byla zelená mikina a modrá lahvička na pití. Pokud jej někdo náhodou našel, moc vás prosím kontaktujte mne na telefonním čísle 739375438. Děkuji s pozdravem Karolina Kekrtová


 • 1. 6. 2018 15:18
  Jiří ovčáček
  Skútry

  Neber úplatky neber úplatky nebo se z toho zblázníš


Novější 1 3 33 66 98

Přidat komentář

grafika_pata.jpg