Aktuality


Na webových stránkách je vytvořen modul aktualit. Věříme, že přinese všem občanům lepší přehlednost a informovanost o dění v obci.

Archiv aktualit

Kurz zdravého vaření

kurz_zdraveho_vareni.jpgSOS pro Bóžu

SOS pro_Bozu 14.2..jpgZákladní škola hledá na záskok školníka

logo_zs.jpg

 

 

Základní škola Vrané nad Vltavou hledá na záskok školníka (topiče). Podrobnosi Vám sdělí ředitelka ZŠ Mgr. Eva Březnová na telefonním čísle: 602 483 791.Pozvánka na 80. výročí otevření Základní školy ve Vraném nad VltavouZákladní škola Vrané nad Vltavou přijme učitele pro 1. stupeň

 

 

Základní škola Vrané nad Vltavou, okres Praha - západ, přijme od 1. 9. 2015 kvalifikovaného učitele/učitelku 1. stupně. Nabídky s životopisem, prosím, zasílejte na eva.breznova@seznam.cz.Kampaň ZELENÁ AKCE - Hlasujte pro ZŠ Vrané nad Vltavou

Naše škola se prostřednictvím Ekoparlamentu 2. stupně připojila ke kampani ZELENÁ AKCE. V rámci této kampaně usiluje svou akcí o získání dotace 10 000,- Kč. Naše akce se jmenuje ODPOVĚDNÉ STRAVOVÁNÍ – GALERIE NA ZDI a jejím cílem je seznámit žáky školy, jejich rodiče i veřejnost pomocí obrazových i textových informací se zásadami odpovědného stravování z hlediska zdraví i životního prostředí.

Podrobnější informace o kampani i o našem projektu najdete na webových adresách:

http://zeleneskoly.cz/cz/zelene-akce-2015

http://zeleneskoly.cz/portfolio/cz/odpovedne-stravovani-galerie-na-zdi

 

Od 17. do 31. 3. je možno hlasováním na tomto webu podpořit vybraný projekt. 15 škol, které získají nejvíce hlasů, získá na realizaci své akce dotaci.

 

Podpořte, prosím, naši akci. Dejte hlas našemu projektu.

ZŠ Vrané nad VltavouZákladní škola Vrané nad Vltavou opětovně získala titul EKOŠKOLA

Přejeme hezký den a s radostí sdělujeme, že vranská škola získala na základě auditu a rozhodnutí schvalovací komise 3. mezinárodní titul Ekoškola a její zástupci ho budou slavnostně přebírat v prostorách Senátu ČR ve Valdštejnském paláci ve čtvrtek 19. 6. 2014.

Auditorskou zprávu naleznete ke stažení ZDE! (.pdf)

S pozdravem

Honza Vrtiška, školní koordinátor projektuVÝRAZNÝ ÚSPĚCH VRANSKÉ ŠKOLY

Žáci 7. A vranské školy se v letošním roce zapojili do mezinárodního projektu VODA SPOJUJE, ve kterém zpracovávali téma ŽIVOT S ŘEKOU. V něm se v průběhu března a dubna zabývali vztahy člověka a Vltavy v minulosti a v současnosti, několikrát se vypravili k řece na výzkumy, dvakrát čistili její břehy, ptali se lidí, pátrali v nejrůznějších zdrojích informací a vše, co zjistili, zpracovali do brožury, která je zájemcům k dispozici na webových stránkách školy v roletě AKTIVITY ŠKOLY à PROJEKTY. V té souvislosti žáci prosí všechny, kteří se s prací seznámí, o zpětnou vazbu.

Sedmáci svoji práci rozdělili do kapitol:

  • proměny Vltavy v čase
  • kvalita vody v řece
  • využívání řeky v minulosti a v současnosti
  • problémy řeky
  • ochrana řeky
  • problémy s řekou
  • život v řece
  • a Vltava v tvorbě umělců

V rámci své práce žáci také zpracovávali ankety, popisovali řeku ve vlastní tvorbě a v neposlední řadě formulovali problémy, které vztah člověka a řeky provázejí. Ke každému problému se snažili navrhnout nějaké řešení.

Před několika dny jsme se dozvěděli, že projekt naší školy byl mezi všemi projekty základních škol a víceletých gymnázií z celé České republiky hodnocen jako nejlepší a zástupci řešitelského týmu budou v druhé polovině června reprezentovat Českou republiku na mezinárodním setkání zapojených států ve slovinském městě Bled.

Gratulujeme tímto sedmákům, děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy v rámci České republiky a držíme jim palce, aby si jim dařilo i na mezinárodní úrovni.MEZINÁRODNÍ PROJEKT VODA SPOJUJE

Žáci 7. A. ze ZŠ Vrané nad Vltavou se zapojili do mezinárodního projektu VODA SPOJUJE, jehož cílem bylo zkoumat vybraný vodní ekosystém v okolí a sledovat soužití lidí s ním, hledat případné problémy a navrhovat jejich řešení. Naši žáci si vybrali téma ŽIVOT S ŘEKOU, ve kterém zkoumali Vltavu a vztah lidí k ní v minulosti i v současnosti. Během práce uskutečňovali svoje vlastní výzkumy, dotazovali se lidí, pátrali po internetu a v dalších zdrojích informací, dvakrát u řeky uklízeli břehy, nalezli 12 problémů a ke každému z nich navrhli jeho řešení.  Pro veřejnost připravili 4 informační plakáty, které se týkají ohrožení řeky invazivními druhy organismů (křídlatka, nutrie, rak pruhovaný) a znečišťování řeky používáním nevhodných chemických přípravků v domácnostech - např. tablet do myček s fosfáty.

Všechna zjištěná fakta zpracovali žáci do práce o rozsahu 72 stran a tu umístili na webovou stránku školy. Zájemci ji mohou najít na www.zsvrane.cz v roletce AKTIVITY ŠKOLY - PROJEKTY - VODA SPOJUJE.

Prosíme všechny občany, aby nám poskytli případná zpřesnění či doplnění informací či jakoukoliv zpětnou vazbu.

Děkujeme.Vycházka v rámci projektu Poznáváme náš region

Plakát ke stažení ZDE! (.pdf)
grafika_pata.jpg