Aktuality


Na webových stránkách je vytvořen modul aktualit. Věříme, že přinese všem občanům lepší přehlednost a informovanost o dění v obci.

Archiv aktualit

Upozornění pro obyvatele - nebezpečná situace

Z Kontaktního ZOO ve Zvoli utekla puma. Byla viděna v oblasti ulice U Lesa (ve Zvoli), utekla před projíždějícím autem do lesa. Jedná se o dospělého jedince. O situaci jsou informováni Policie ČR a sdělovací prostředky. Situace je vážná, o možné agresivitě zvířete nemáme informace. Nezdržujte se na volných prostranstvích v okolí ZOO a v navazujícím lese. /zdroj: webové stránky obce Zvole/

V případě zpozorování americké pumy, kontaktujte Policii České republiky na telefonním čísle 158. 

512751_puma-americka.jpg

(ilustrační foto)Dopravní informace pro občany Vraného nad Vltavou - FORD CHALLENGE PRAGUE

CHP18_Doprava-VraneNadVltavou_A5_05-2018_v02.jpg

Informační leták naleznete ke stažení ZDE! (.pdf)Puma americká odchycena!

Puma americká byla odchycena a je opět zajištěna v kontaktní ZOO ve Zvoli.

Dle sdělení policie ČR bylo dnes ráno kotě pumy odchyceno ve Vraném na Vltavou, kde bylo po vběhnutí do soukromé zahrady uspáno narkotizační střelou a vráceno do kotce. Tímto odvoláváme doporučení nevstupovat do lesů.
Dle rozhodnutí stavebního úřadu Jesenice ze dne 15. 11. 2016, které nabylo právní moci dne 23. 12. 2016 mají být všechny nepovolené stavby na pozemku parc.č. KN 499/2 v k.ú. Zvole u Prahy - takzvané kontaktní ZOO (přístřešky, výběhy, kotce, a buňky pro zvířata) odstraněny do 23. 8. 2017, čímž má v podstatě toto zařízení zaniknout. Rozhodnutí k nahlédnutí ZDE! (.pdf)

IMG-20170731-WA0001.jpgVe Zvoli utekla americká puma

Dnes v noci utekla z kontaktní ZOO ve Zvoli americká puma. Doporučujeme občanům, aby nechodili do lesa v okolí obce. V případě zpozorování americké pumy, kontaktujte Policii České republiky na telefonním čísle 158. 

512751_puma-americka.jpg

(ilustrační foto)Doplňování početních stavů Policie ČR

nabor_policie_2016.jpg

Podrobnosti naleznete ke stažení ZDE! (.pdf)Nábor nových policistů

 

 

Policie ČR v naší oblasti hledá zájemce o práci u Policie České republiky. Podrobnosti o náboru naleznete ZDE!

 

 Policie ČR hledá neznámého pachatele

 

Dne 29. 3. 2014 došlo v naší obci, ulici Luční k loupežnému přepadení se zbraní prodejny potravin. V případě poznáte-li osobu na fotografiích, nebo byli jste svědky události,  kontaktujte prosím Policii ČR na tel. 702 207 609, nebo linku 158.

Fotografie ke stažení ZDE! (.pdf)

 Pátrací relace po neznámém pachateli

Poznáte ho?

Neznámému muži se ve středu 16. října letošního roku v pobočce poštovního úřadu v Dolních Břežanech podařilo zmást pracovnici na přepážce.

Do této pobočky se dostavil před 18 hodinou a vyčkal vhodné příležitosti, až se uvolní místo u přepážky a nebude nikým pozorován. Pracovnici na přepážce požádal o opakované rozměňování bankovek, která mu vyhověla. Po skončené transakci jí však vrátil o 3.800,- Kč méně. O tom, že byla žena na přepážce podvedena, si uvědomila až při pokladní uzávěrce.
Jednání neznámého muže při peněžní transakci bylo zachyceno záznamovým zařízením. Z výpovědi osob, jakož i po vyhodnocení kamerového záznamu bylo zjištěno, že se jednalo o muže ve věku kolem 40 let, bílé pleti, sportovní až svalnaté 180 cm vysoké postavy, krátkých vlnitých tmavě hnědých vlasů, hnědých očí. Byl hladce oholen s ostrými rysy v obličeji. Hovořil plynně česky, bez vady řeči a přízvuku. Oblečen byl do tmavě hnědé kožené bundy, modrých džínových kalhot, košile khaki barvy a tmavě hnědých sportovních bot s bílým logem zn. Nike.

K řádnému prošetření všech nejasných okolností tohoto případu, může přispět i výpověď tohoto muže. Z tohoto důvodu se jílovští policisté obracejí na občany se žádostí, aby jim pomohli zjistit jeho totožnost. Případné informace mohou policistům sdělit osobně přímo na služebně Obvodního oddělení Policie ČR v Jílovém u Prahy nebo je mohou zavolat na telefon: 974 882 710.


nprap. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí PČR Praha venkov - Jih

Celá zpráva ke stažení ZDE! (.pdf)
grafika_pata.jpg