Aktuality


Na webových stránkách je vytvořen modul aktualit. Věříme, že přinese všem občanům lepší přehlednost a informovanost o dění v obci.

Archiv aktualit

• Vranské hudební jaro 2012• Poutní koncert

Datum konání: 21. 4. 2012

Sbor svateho Jiří

 

Sbor sv. Jiří zve na svůj tradiční poutní koncert, který se uskuteční u příležitosti svátku patrona kostela i sboru ve zdejším kostele sv. Jiří

v sobotu 21. dubna od 17. hod.

Vzhledem k letošnímu dlouhotrvajícímu chladnému počasí doporučujeme návštěvníkům obléci se přiměřeně teple. Vstupné na koncert je jako obvykle dobrovolné, tentokrát ve prospěch činnosti sboru sv. Jiří.

Plakát k akci naleznete ZDE!• Vranské hudební jaro

V letošním roce se v našem kostele sv. Jiří koná již 15. ročník Vranského hudebního Jara. Tomuto tradičnímu cyklu předcházelo několik koncertů – v r. 1993 v rámci oslav Milenia obce se uskutečnil první koncert: 12.6. – Štěpán Rak a Alfréd Strejček. Dalším koncertem bylo vystoupení známého pražského sboru Cantus Amici 16.1.1994.  V r. 1995 následovaly další koncerty – Duo Semplice a opět Štěpán Rak. Postupně přibývaly další koncerty i zájemci o vystoupení a tak od r. 1998 vznikl cyklus Vranské hudební Jaro. Kromě profesionálních sólistů a souborů (Rak/Strejček, Spirituál kvintet, Škampovo kvarteto, sólisté státní opery, Musica da chiesa, komorní orchestr Far musica a další), zde pravidelně vystupují vyspělí studenti a absolventi HAMU za klavírního doprovodu prof. Jaroslava Šarouna (mnozí z nich jsou dnes již známými sólisty) i výborné amatérské soubory. V letošním roce jsme zařadili i studenty pražské konzervatoře, z nichž dva vystoupili již při vánočním koncertu jako hosté našeho Sboru svatého Jiří.

Od r. 2007, kdy byla v kostele instalována socha patronky hudebníků sv. Cecilie, stal se tradicí i Cecilský koncert vždy v sobotu kolem jejího svátku (22.listopadu).

Hlavními sponzory koncertů jsou:

  • pan Milan Škoda, někdejší člen Sboru sv. Jiří a majitel firmy FOTO ŠKODA v pražské Vodičkově ulici, který sponzoroval všechny koncerty Rak/Strejček a Spirituál kvintet (každý rok alespoň jeden z nich),
  • obec Vrané, která financuje ostatní koncerty a od r. 2011 se podílí i na financování koncertů Spirituál kvintetu.

Výtěžky z dobrovolného vstupného jsou využívány výhradně na opravy a údržbu kostela. Potěšující je, že se plynule zvyšuje účast na těchto koncertech. Výbornou akustiku i celkovou atmosféru našeho kostela si chválí i všichni účinkující a tak jsme v současné době v situaci, že zájemce o vystoupení musíme odkazovat již na příští rok.

Těšíme se i na Vaši účast.

Ing. Alfons Limpouch• Divadelní představení pro děti MÁŇA HRDINA

Datum konání: 15. 4. 2012

Dne 15. dubna 2012 (v neděli) v 15:00 hodin  Divadelní spolek Svatopluk a školka Dům na vršku si Vás dovolují pozvat do vranské sokolovny na divadelní představení ,,Máňa hrdina“ - pohádka pro děti.

Cena vstupenky 70,- Kč.• Velikonoční bohoslužby v kostele sv. Jiří

5.4.2012 - Zelený čtvrtek - od 17:00 bohoslužbakostel.jpg

6.4.2012 - Velký pátek - od 16:30 Křížová cesta, od 17:00 obřady

7.4.2012 - Bílá sobota - vigilie Zmrtvýchvstání Páně - od 19:00 obřady vigilie, mše sv. (zpívá Sbor sv. Jiří)

8.4.2012 - Neděle - Slavnost zmrtvýchvstání Páně - od 18:00 mše sv.• Divadlo

divadlo.JPG

 

 

Pozvánku do divadla naleznete ZDE!• Velikonoční předváděcí den v jílovském muzeu

Datum konání: 31. 3. 2012

Dovolujeme si Vás pozvat na tradiční muzejní Velikonoční předváděcí den, který bude již tuto sobotu, 31. 3 . 2012 v jílovském muzeu od 9 do 16 hodin. Jako vždy se můžete těšit na desítky zručných řemeslníků, lidových umělců a předvaděčů velikonočního zvykosloví. Nebude chybět ani velikonoční jarmark a vokální soubor Carmina s lidovými koledami, čerstvé učňovské pekařské a cukrářské výrobky, tvůrčí dílny a další program.

Na společné setkání se těší se všemi příznivci i návštěvníky zaměstnanci muzea.• Jarní jarmark

Datum konání: 3. 4. 2012

ZŠ VRANÉ NAD VLTAVOU srdečně zve všechny děti, rodiče a příznivce školy na

JARNÍ JARMARK.

KDY? úterý 3. dubna 2012

V KOLIK? od 15:00 do 17:30

CO SE BUDE DÍT?

prodej jarních a velikonočních výrobků dětí 1. stupně a družiny

prohlídka školy

výstava keramického kroužku

 

Těšíme se na Vás. Děti 1. stupně ZŠ

Plakát k akci naleznete ZDE!• Taneční ve Vraném nad Vltavou

TJ Sokol Vrané nad Vltavou I. Vás srdečně zve do tanečních pro dospělé.

Začínáme již 3. dubna 2012!

Podrobnosti naleznete ZDE!
grafika_pata.jpg