Aktuality


Na webových stránkách je vytvořen modul aktualit. Věříme, že přinese všem občanům lepší přehlednost a informovanost o dění v obci.

Archiv aktualit

1 6 10 13 15 Starší

Výluka na železniční trati č. 210

Vážení cestující,logo-ceske-drahy.png
provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že ve výše uvedeném termínu proběhne výluka v úseku Skochovice – Jílové u Prahy – Týnec nad Sázavou na trati 210 Praha – Čerčany. Vlaky Praha – Dobříš jedou bez omezení dle pravidelného jízdního řádu.


Dopravce České dráhy, a.s. proto musí po dobu výluky přistoupit k následujícím opatřením:

 • Vlaky budou v úseku Praha hl. n. – Vrané nad Vltavou – Skochovice provozovány dle pravidelného jízdního řádu (kromě Os 9059 a 9040, které jsou zrušeny v celé trase bez náhrady. Ze zastávky Skochovice budou vlaky směr Čerčany odkloněny do stanice Měchenice, kde bude zajištěn přestup do náhradní autobusové dopravy, která jede podle výlukového jízdního řádu,
 • v úseku Měchenice – Davle – Jílové u Prahy – Týnec nad Sázavou budou všechny vlaky nahrazeny autobusy,
 • v úseku Týnec nad Sázavou – Čerčany budou vlaky provozovány dle výlukového jízdního řádu, budou vedeny motorovým vozem s omezenou kapacitou a vybrané spoje (v jízdním řádu podbarvené) budou nahrazeny autobusy.

Na tento výlukový jízdní řád bude navazovat další výlukový jízdní řád!

Linky náhradní autobusové dopravy:

 • linka T (Týnec) je vedena v trase Měchenice – Davle, obec – Petrov – Jílové, učiliště, kde je přestup na linku ve směru Luka pod Medníkem, a dále do stanice Týnec nad Sázavou, kde je přestup na vlak ve směru Čerčany. Některé spoje jsou nahrazeny až do stanice Čerčany náhradní autobusovou dopravou (v jízdním řádu je linka podbarvena žlutě),
 • linka P (Pikovice) je vedena ze stanice Měchenice do zastávky Hradištko, Pikovice, most (v jízdním řádu linka podbarvena modře),
 • linka L (Luka) je vedena ze zastávky Jílové u Prahy, učiliště, kde bude zajištěn přestup na autobusy linky T Měchenice – Jílové u Prahy – Týnec nad Sázavou a opačně, do zastávek Luka pod Medníkem (zastávka BUS PID) a Luka pod Medníkem u železniční zastávky (v jízdním řádu je linka podbarvena zeleně).

Podrobnosti a výlukový jízdní řád naleznete ke stažení ZDE! (.pdf)Informační zpravodaj PID

 

Informační zpravodaj PID č. 15/2015 naleznete ke stažení ZDE! (.pdf) Nová autobusová linka č. 445

Dokument ke stažení ZDE! (.pdf)Rekonstrukce místní komunikace Příčná začíná!

Od pondělí 27. 7. 2015 bude zahájena rekonstrukce místní komunikace Příčná v úseku od křižovatky Dlouhá x Příčná po křižovatku Oblouková x Příčná. Předpokládaný termín dokončení rekonstrukce místní komunikace Příčná je nejpozději 31. 8. 2015.

V době od 7:00 do 17:00 bude tato část místní komunikace uzavřena.Návrh železničního jízdního řádu pro období 2015 - 2016

Krajský úřad Středočeského kraje zveřejnil na internetových stránkách Středočeského kraje návrh železničního jízdního řádu pro období 2015 - 2016.

Návrh železničního jízdního řádu pro období 2015 - 2016 naleznete ZDE!

V případě připomínek k časovým polohám jednotlivých vlakových spojů je možné kontaktovat a vše konzultovat se zástupcem Středočeského kraje panem Ing. Patrikem Machem (macho@kr-s.cz) nebo na speciální e-mailové adrese jr-vlaky@kr-s.cz

 Autobusová linka č. 445 zahájí provoz 31. srpna 2015

Autobusová linka č. 445, která bude jezdit mezi obcí Březová-Oleško a obcí Vrané nad Vltavou, zahájí svůj provoz v pondělí 31. 8. 2015.

Jízdní řád této linky naleznete ke stažení ZDE! (.pdf)

Zastávky v obci Vrané nad Vltavou:

 • Vrané nad Vltavou, Lesní (zastávka na znamení) - u křižovatky ulic Březovská a Lesní
 • Vrané nad Vltavou, Modřínová (zastávka na znamení) - u křižovatky ulic Březovská a Modřínová (u telefonního vysílače)
 • Vrané nad Vltavou, zdravotní středisko - u křižovatky ulic Příčná a Oblouková
 • Vrané nad Vltavou, škola - před budovou základní školy
 • Vrané nad Vltavou, železniční stanice - před budovou ČD (vlaková stanice Vrané nad Vltavou)


ilustrační fotoVýluka na trati č. 210

cd_pid.png

 

 

Podrobnosti o chystané výluce na trati č. 210 naleznete ZDE! (.pdf)Vlakové výluky na trati č. 210 od pondělí 29. 9. 2014

logo-ceske-drahy.png

Od pondělí 29. září 2014 jsou na trati č. 210 dvě vlakové výluky:

 • Praha hlavní nádraží - Praha-Krč - 29.09.2014 09:10 - 16.10.2014 17:50

Z Prahy hl.n. odjíždějí vlaky směr Vrané nad Vltavou o 10 minut dříve, než je pravidelný odjezd s výjimkou večerních a nočních vlaků, které pojedou zpožděné ze stanice Praha-Krč až do cílové stanice.

Podrobnosti o výluce včetně výlukového jízdního řádu naleznete ZDE!

 • Vrané nad Vltavou - Dobříš - 29.09.2014 08:30 - 13.11.2014 13:50

Zastávka Skochovice se obsluhuje pouze vlaky směr Čerčany, autobusy pojedou dle výlukového jízdního řád s odlišnou časovou polohou od vlaků, vlaky v úseku Praha - Vrané nad Vltavou jedou bez omezení (do 16. 10. 2014 s opatřením pro výluku Praha-Vršovice - Praha-Krč), pouze vlak Os 19008 pojede z Vraného n. Vltavou o 30 minut později.

Podrobnosti o výluce včetně výlukového jízdního řádu naleznete ZDE!1 6 10 13 15 Starší

grafika_pata.jpg