Aktuality


Na webových stránkách je vytvořen modul aktualit. Věříme, že přinese všem občanům lepší přehlednost a informovanost o dění v obci.

Archiv aktualit

• Železniční nostalgie na letní turistickou sezonu 2012

 

Plakát  železniční nostalgie na letní turistickou sezonu 2012 naleznete ZDE!• Volejbalové slavnosti 2012

Datum konání: 16. 6. 2012• Vranské hudební jaro - PÍSŇOVÝ RECITÁL KONZERVATORISTŮ

Datum konání: 19. 5. 2012• Výjezd a výstava historických traktorů

Datum konání: 28. 4. 2012

Majitelé historických traktorů, Obec Libeř, Sbor dobrovolných hasičů Libeř a Libeň Vás srdečně zvou dne 28. dubna 2012 na 6. ročník výjezdu a výstavy historických traktorů.

Plakát k akci naleznete ZDE!• VosaNaVostro Vás zve na OPEN PARTY

Datum konání: 28. 4. 2012• Výstava o pivovarnictví a pivovarech

Datum konání: 21. 4. 2012

 

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy si Vás dovoluje pozvat na vernisáž výstavy věnované pivovarnictví a pivovarům v jílovském regionu, kterou jsme připravili ve spolupráci s černokosteleckým pivovarem. Vernisáž proběhne v sobotu 21. dubna 2012, od deseti hodin dopoledne.• Vranské hudební jaro 2012• Poutní koncert

Datum konání: 21. 4. 2012

Sbor svateho Jiří

 

Sbor sv. Jiří zve na svůj tradiční poutní koncert, který se uskuteční u příležitosti svátku patrona kostela i sboru ve zdejším kostele sv. Jiří

v sobotu 21. dubna od 17. hod.

Vzhledem k letošnímu dlouhotrvajícímu chladnému počasí doporučujeme návštěvníkům obléci se přiměřeně teple. Vstupné na koncert je jako obvykle dobrovolné, tentokrát ve prospěch činnosti sboru sv. Jiří.

Plakát k akci naleznete ZDE!• Vranské hudební jaro

V letošním roce se v našem kostele sv. Jiří koná již 15. ročník Vranského hudebního Jara. Tomuto tradičnímu cyklu předcházelo několik koncertů – v r. 1993 v rámci oslav Milenia obce se uskutečnil první koncert: 12.6. – Štěpán Rak a Alfréd Strejček. Dalším koncertem bylo vystoupení známého pražského sboru Cantus Amici 16.1.1994.  V r. 1995 následovaly další koncerty – Duo Semplice a opět Štěpán Rak. Postupně přibývaly další koncerty i zájemci o vystoupení a tak od r. 1998 vznikl cyklus Vranské hudební Jaro. Kromě profesionálních sólistů a souborů (Rak/Strejček, Spirituál kvintet, Škampovo kvarteto, sólisté státní opery, Musica da chiesa, komorní orchestr Far musica a další), zde pravidelně vystupují vyspělí studenti a absolventi HAMU za klavírního doprovodu prof. Jaroslava Šarouna (mnozí z nich jsou dnes již známými sólisty) i výborné amatérské soubory. V letošním roce jsme zařadili i studenty pražské konzervatoře, z nichž dva vystoupili již při vánočním koncertu jako hosté našeho Sboru svatého Jiří.

Od r. 2007, kdy byla v kostele instalována socha patronky hudebníků sv. Cecilie, stal se tradicí i Cecilský koncert vždy v sobotu kolem jejího svátku (22.listopadu).

Hlavními sponzory koncertů jsou:

  • pan Milan Škoda, někdejší člen Sboru sv. Jiří a majitel firmy FOTO ŠKODA v pražské Vodičkově ulici, který sponzoroval všechny koncerty Rak/Strejček a Spirituál kvintet (každý rok alespoň jeden z nich),
  • obec Vrané, která financuje ostatní koncerty a od r. 2011 se podílí i na financování koncertů Spirituál kvintetu.

Výtěžky z dobrovolného vstupného jsou využívány výhradně na opravy a údržbu kostela. Potěšující je, že se plynule zvyšuje účast na těchto koncertech. Výbornou akustiku i celkovou atmosféru našeho kostela si chválí i všichni účinkující a tak jsme v současné době v situaci, že zájemce o vystoupení musíme odkazovat již na příští rok.

Těšíme se i na Vaši účast.

Ing. Alfons Limpouch• Divadelní představení pro děti MÁŇA HRDINA

Datum konání: 15. 4. 2012

Dne 15. dubna 2012 (v neděli) v 15:00 hodin  Divadelní spolek Svatopluk a školka Dům na vršku si Vás dovolují pozvat do vranské sokolovny na divadelní představení ,,Máňa hrdina“ - pohádka pro děti.

Cena vstupenky 70,- Kč.
grafika_pata.jpg