Aktuality


Na webových stránkách je vytvořen modul aktualit. Věříme, že přinese všem občanům lepší přehlednost a informovanost o dění v obci.

Archiv aktualit

Fotografie z Vítání občánků

 

 

Fotografie z Vítání občánků jsou připraveny k vyzvednutí v pokladně OÚ.

 Pozvánka na jednání zastupitelstva obce

Dne 25. června 2014 se od 18 hodin koná v budově obecního úřadu Vrané nad Vltavoujednání zastupitelstva obce.

 

Pozvánku včetně návrhu programu naleznete ZDE!(.pdf)Zápis z jednání zastupitelstva obce

 

 

Zápis z jednání zastupitelstva obce konaného dne 21. 5. 2014 naleznete ZDE!Poučení pro držitele e-pasu

Ke stažení ZDE! (.pdf)Našel se pes

Dnes tj. ve středu 18. června 2014 se našel pes - zlatý labrador v blízkosti Klubu Lávka.

Podrobnosti na telefonním čísle 720 513 119.

 Našel se pes!

Dnes ráno tj. v úterý 17. června 2014 se našlo na křižovatce ulic Příčná a U Školy štěně bulteriéra. Majitel psa ať zavolá na 720 513 119.Nové dopravní řešení křižovatky ulic Březovská a Ke Statku!

znacka_pozor.jpg

Od čtvrtka 12. června 2014 bude upraveno dopravní řešení na křižovatce místních komunikací Březovská a Ke Statku.

Hlavní silnice bude nově ulice Ke Statku s tím, že Březovská od této křižovatky je ulice vedlejší.

Hlavní silnice bude nově osazena dopravním značením "P2" - hlavní silnice + dodatková tabulka s tvarem křižovatky v obou směrech před křižovatkou.

Vedlejší ulice ze směru z Březové bude osozena dopravním značením "P6" STOP + příčnou čárou souvislou s nápisem STOP.

Křižovatka bude osazena dopravním zrcadlem pro pravé odbočení z ulice Ke Statku do ulice Březovská (směr Březová).

Stanovení místní úpravy provozu na této křižovatce je odsouhlaseno MěÚ Černošice, odborem stavební úřad, oddělením dopravy a správy komunikací a Policií ČR.Ocenění pro Alfonse Limpoucha

Dne 4. června 2014 předal pan kardinál Dominik Duka OP v Arcibiskupském paláci ocenění panu Alfonsi Limpouchovi za obětavost a péči spojenou s hlásáním evangelia a podporu farnost, za péči a správu kostela sv. Jiří ve Vraném nad Vltavou. 

Obec Vrané nad Vltavou se připojuje k poděkování - děkujeme Alfo!Matrika - dovolená

 

Matrika na OÚ je v termínu od 9. do 13. června 2014 uzavřena z důvodu dovolené. Ověřování podpisů a listin prování starostka a místostarosta obce.Rozpočty obcí tratí na nepřihlášených občanech. Jde o miliony korun!

Region kolem hlavního města trápí "černé duše". Na nepřihlášených občanech tratí obecní rozpočty až miliony korun ročně. Někde jsou s touto ztrátou smířeni, jinde se s ní snaží bojovat. Každopádně se oslovení regionální politici shodli, že odhalit nepřihlášeného a donutit jej přihlásit se k trvalému pobytu bývá nadlidským úkolem. Chybí lepší vymahatelnost práva.Souměstí Brandýs nad Labem – Stará Boleslav oficiálně udává sedmnáct tisíc trvale přihlášených osob. "A další dva tisíce lidí zde sice bydlí, ale přihlášeni nejsou," přibližuje brandýský starosta Ondřej Přenosil. Daňové odvody těchto osob tak nejdou do brandýského rozpočtu, což každoročně připraví městskou pokladnu odhadem o sedmimístnou částku.Pro zajímavost: za takové peníze lze každý rok opravit několik kilometrů lokálních komunikací. "My jsme nikdy nikoho k trvalému přihlášení nepřemlouvali a ani o tom neuvažujeme," navazuje starosta Přenosil. "Určitě nechceme jít ani tou cestou, že nově trvale přihlášeným slíbíme nějakou tu výhodu, třeba roční osvobození od poplatků za odvoz komunálního odpadu."

Říčany spustily plakátovou kampaň
Cestou "něco za něco" se naopak vydali v Říčanech. Ty mají oficiálně kolem čtrnácti tisíc přihlášených občanů. "Ve městě ale žije odhadem sedmnáct tisíc lidí," upozorňuje starosta Vladimír Kořen. "Pro náš rozpočet je to velký problém, ročně tratíme na odvodech asi dvě desítky milionů korun."

I proto tamní radnice spustila začátkem května kampaň v podobě reklamních plakátů. Na každém je vytištěno jedno konkrétní místo v Říčanech před rekonstrukcí a po ní. Vše provází slogan: "Natrvalo je to lepší, přihlaste se trvale v Říčanech a uvidíte ještě větší rozdíl." "Byrokracie může samozřejmě pár lidí odradit, ale pro naše město je změna trvalého pobytu tou nejlepší pomocí," říká Kořen.

Za "něco" v podobě přihlášení se garantuje říčanská radnice třeba jistotu, že dítě nově přihlášených rodičů nebude odmítnuto u zápisu do první třídy. "Hodně se snažíme přesvědčit i místní podnikatele. Ti jsou třeba i trvale přihlášeni, ale firmu mají registrovánu jinde. Věřím, že se výsledky brzy dostaví a počet nově přihlášených obyvatel i regionálních firem poroste," dodává říčanský starosta.

Čím menší obec, tím více tratí
Menší sídla, například Vrané nad Vltavou, které udává zhruba 2400 přihlášených k pobytu, sice tratí méně než "obři" typu Říčan, o to citelněji se to však projevuje v rozpočtu. "Reálně odhaduji, že u nás žijí zhruba tři tisíce obyvatel. Těch šest stovek nepřihlášených, to je pro nás o asi pět milionů korun méně v obecní kase," popisuje vranská starostka Martina Filipová.

(zdroj: týdeník 5plus2)

STAŇTE SE OBČANY VRANÉHO NAD VLTAVOU.

logo obce Vrané nad Vltavou[8].jpg

Děkujeme!

 
grafika_pata.jpg