Zpráva o sanaci skályDatum konání:
8.8.2013

Dle telefonických informací z Krajského úřadu Středočeského kraje a dle informací od společnosti PKB, a.s., které obec získala v úterý a ve středu, dojde během několika málo dní k předání staveniště. KÚ vyzval v úterý vítěznou firmu k převzetí a ta má na převzetí 7 dní. Poté tedy začne běžet lhůta 22 týdnů na provedení zakázky.


Komentáře

Přidat komentář
 • 8. 8. 2013 16:02
  Svatopluk
  Podivuhodně "ubraný" 1 (jeden) měsíc.

  Jako občané Vraného jsme se v únoru 2013 nejdřív dověděli, že sanace zvětralého skalního masivu pod Homolí bude trvat dva-tři měsíce, potom nás z Kraje namasírovali, že vypsaný konkurs vyhrála firma, která to udělá za 26 týdnů (to je půl roku), no a teď paní starostka Filipová nám oznamuje, že nějací Stachanovci to udělají o měsíc dřív.(22 týdnů)
  Je třeba ještě chvíli v tomto trendu pokračovat - a bude to za 14 dní ! ! !
  Už dnes (8.8.2013) je cesta zavřená víc jak půl roku - a na skálu ještě nikdo nesáhl. Už o tom píše i MFdnes.
  svata17@centrum .cz


 • 9. 8. 2013 7:41
  Martina Filipová
  Re: Podivuhodně "ubraný" 1 (jeden) měsíc.

  Vážený pane Hejle,
  jak vidno z diskusí na našich webových stránkách, Vám se opravdu nikdo nezavděčí. Nepíšeme - dostaneme vynadáno, napíšeme - dostaneme vynadáno. Možná vy to chtělo nadávat viníkovi....
  Rozdíl 26 a 22 týdnů Vám mohu hravě vysvětlit, na stole mám papír podepsaný přímo z kraje, kde je uvedeno 26 týdnů. Minulý týden jsem se sešla s firmou, která bude sanovat a ta mě sdělila, že v nabídce podali realizaci 22 týdnů. Proto ten rozdíl. Ale to jen pro vysvětlení této nesrovnalosti.
  Pane Hejle, chápu, že každý ve Vraném je z této situace značně rozčílen, ale to přece nikoho neopravňuje k tomu, aby si z druhých udělal boxovacího panáka a vyléval si na něm svoji negativní energii.
  Pane Hejle, přeji Vám krásné léto.


 • 9. 8. 2013 9:31
  Jiřina
  Hurá

  Mně nezbývá než křičet hurá, hurá, hurá !!! Okamžik, na který půl roku a týden čekáme, je konečně tu!!!

  Jen ještě netrpělivě čekám na informaci, jak dlouho bude trvat uzavření silnice, protože se mi nechce věřit, že celou dobu sanace (i se v tomto smyslu vyjádřil odborník - na zasedání obce někdy v únoru -, že prý cca 1/3 až 1/2 celkové doby sanace). Tak uzavřeme sázky, kdy budeme jezdit? V říjnu? V listopadu?

  Každopádně Martina Filipová s Petrem Janečkem mají můj veliký dík za to, že jsme se k tomuto bodu konečně dohrabali. • 9. 8. 2013 12:15
  lucie
  Termín

  Také děkuji za dobré zprávy a snahu OU, jen prosím bude stejně nutné abychom "neusnuli" a občas otravovali kraj aby nám sdělil kdy bude umožněn třeba i částečný průjezd. Jednoduše abychom se nesmířili s tím, že se sice začne - a v zápětí skončí kůli nepříznivému počasí, tím, že firma např. realizaci na zimu odloží. Kraj mimo jiné slíbil, že uzavírka se na tuto dobu nepředpokládá! Měl by nám tedy kraj také "brzy" sdělit, za jak dlouho bude umožněn po zahájení sanace částečný provoz na této silnici.


 • 9. 8. 2013 12:42
  J. Drda
  Re: Termín

  Z uvedené informace je zřejmé, že paní starostka se zástupci firmy jedná. Podle dalších informací, jednala s představiteli firmy hned po zveřejnění výsledků VŘ a to jak o termínu realizace stavby, tak i o možnosti částečného otevření silnice (omezený vjezd se semafory).
  Vše záleží na stavu skály, zda to vůbec bude při rozsahu prací možné.
  Stejně jako počasí nelze některé věci ovlivnit. Pokud nyní přijdou povodně a bude 3 týdny pršet nebo napadne-li v listopadu metr sněhu, tak to asi nikdo neovlivníme. Naštěstí u nás většinou napadne sníh až na vánoce, takže věřmě, že bude letos na podzim příznivé počasí a firma do zimy stihne realizovat celou stavbu.


 • 15. 8. 2013 7:29
  Jan K.
  aktualita

  Dobrý den všem, dle sdělení zástupce vedoucího odboru dopravy /Mgr. Urbancová/ byla vyzvána vítězná firma k převzetí staveniště. Tento a příští týden bude na silnici realizovat přípravné práce za účelem následného zahájení samotné sanace. V běhu je rovněž biologický dozor, který má na starosti odbornice z Brna. Jméno mám a již jsem jí nabídl veškerou pomoc jménem občanů Vraného a dalších územních celků. Vysvětlil jsem jí situaci a apeloval na brzké provedení. V této souvislosti bych uvítal někoho, kdo je botanik /klidně amatér/, avšak s patřičnou erudicí, který by mohl poskytnout znalkyni podstatné informace z místa. Vše by se tím výrazně urychlilo. Dle výkladu nejde o jednoduchý proces a dokážu si představit, že bez naší intervence by byl ještě delší..... Jméno a kontaktní údaje ponechte u pí. Filipové /starostka/ stejně jako další fin. prostředky v rámci dobrovolné sbírky, jak bylo avizováno v předchozích příspěvcích.


 • 16. 8. 2013 10:01
  Vašek
  pro JAN K

  To vypadá , že kdo má ruce , lopatu a další nářadí by se měl přihlásit ,abychom také pomohli " odborníkům"
  při vlastní sanaci..................aby se vše urychlilo !!???

  kde to jsme ????


 • 19. 8. 2013 10:08
  Boris
  Re: pro JAN K

  Tak ona odbornice z Brna bude potřebovat pomoc místních botaniků/amatérů. To zní opravdu erudovaně. Já sem včera na ole přejem omylem broučka, tak snad mě odbornice z Brna nebude s místními botaniky uhánět k odpovědnosti :-)


grafika_pata.jpg