• Vývoz fekálií na ČOV Vrané nad VltavouS účinností od úterý 23. dubna 2013 mohou na čistírnu odpadních vod Vrané nad Vltavou (ČOV) vyvážet fekální vozy pouze:


1.    Zemědělské družstvo Dolní Břežany – 241 910 391

2.    p. Novák – Psáry – 602 504 174, 241 940 881

3.    p. Vébr – Březová-Oleško – 603 472 523, 603 194 960  

Do ČOV Vrané nad Vltavou smí být vyváženy pouze obce Vrané nad Vltavou a Březová-Oleško.


Komentáře


 • 1. 5. 2013 12:31
  Karolina Kekrtová
  Vývoz fekálií na ČOV Vrané nad Vltavou

  Dobrý den,

  vzhledem k vašemu rozhodnutí bych měla jednu připomínku. Bydlíme v ulici Na Kodlíči. Již před stavbou domu nám bylo řečeno, že se zavedením řádu nemáme počítat ani v budoucnu. Tedy se musíme spoléhat pouze na vývoz fekálií.
  Bohužel jsme se při stavbě domu rozhodli pro větší jímku, abychom zaplatili jednu částku za jeden velký vývoz. Nehledě na fakt, že jsme vývoz nemuseli řešit každý měsíc. Vaším opatřením však naše investice do větší jímky přišly vniveč, protože ani jedna ze zmiňovaných firem nemá vůz s takovou kapacitou.
  Nejen že se zvýší již tak vysoká cena, kterou musíme hradit za odvoz. Budeme ale také muset vývoz řešit mnohem častěji než dosud. Vzhledem k tomu, že část Vraného je připojena na řád a nemusí tuto otázku řešit vůbec, mi přijde trochu diskriminující, že si již ani nemůžeme vybrat firmu, která by vyvezla naše fekálie.
  Pro příklad bych uvedla, že nám vyvážela firma s cenou 1200,- za 12 m3, (veškeré vývozy můžeme doložit stvrzenkami). Nyní jsme v situaci, že nám může vyvážet pouze jediná ze tří firem, která prozatím slibuje cenu 1100,- za 10m3. Toto zvýšení není tak velké, i když je určitě nepříjemné. Jak nám ale zaručíte, že tato firma si po čase nezačne účtovat mnohem víc vzhledem k tomu, že je nejlevnější ze všech tří firem, které nás mohou vyvážet? (A to podstatně)
  Jsem si jistá, že náš problém není ojedinělý. Mnoho domů, které tu stojí, má stejně velkou jímku jako my, a proto chtě nechtě poskytneme této firmě bezkonkurenční prostředí, kde bude moci hýbat s cenou, jak se jim zamane.
  děkuji za odpověď
  s pozdravem
  Karolina Kekrtová


grafika_pata.jpg