• Využijte vlak při uzavírce silnice mezi Vraným a ZbraslavíOd počátku února 2013 je dlouhodobě uzavřena silnice mezi Vraným nad Vltavou a pražskou Zbraslaví. Po této komunikace sice není vedena žádná autobusová linka, ale uzavírka spojená s poměrně dlouhou objízdnou trasou přes Zvoli může zkomplikovat každodenní dojíždění obyvatel Vraného nad Vltavou automobilem do Prahy.

Proto nabízí Pražská integrovaná doprava alternativu v podobě častého vlakového spojení linkami S8 a S80 až do centra Prahy. Cesta vlakem z Vraného na pražské Hlavní nádraží trvá pouhých 33 minut a vlaky zde jezdí ve špičkách každou půlhodinu, mimo špičky v intervalu cca 60-120 minut. 

Jednorázová jízdenka PID z Vraného do centra Prahy (s možností kombinace s MHD) vyjde na 40 Kč (platí 120 minut včetně veškeré MHD v Praze), pro pravidelné dojíždění o Prahy si stačí ke kuponu na pražskou MHD dokoupit měsíční kupon za 300 Kč nebo čtvrtletní za 760 Kč.

Od prosince 2012 byl na této trati zaveden tzv. taktový jízdní řád, který znamená pravidelný interval a snadno zapamatovatelné časy odjezdů z jednotlivých zastávek. Zároveň je na této trati zvýšen podíl částečně nízkopodlažních modernizovaných motorových jednotek Regionova.

Filip Drápal
tiskový mluvčí ROPID

Tisková zpráva  v PDF ZDE!

INFORMATIVNÍ SOUHRNNÝ VLAKOVÝ JÍZDNÍ ŘÁD:

Vrané nad Vltavou - Praha hl. nádraží

Praha hl. nádraží - Vrané nad Vltavou


Komentáře


 • 8. 2. 2013 9:04
  J.Žemličková
  Jízdenka PID - Skochovice

  Přiznávám, že jezdím autem, vlakem jsem jela za poslední rok jen jednou. Proto nevím, zda nabízená jízdenka PID (40Kč/120min.)je pro občany Vraného nad Vltavou novinkou. Uvedené jízdní řády počítají s dopravou mezi stanicemi Vrané a Praha hl.n. Zastávka Skochovice leží také v katastru obce Vrané, předpokládala bych, že i jízdenka pro nás bude na stejné úrovni. V jiném případě by to znamenalo buď zaplatit za současnou cenu, nebo pěšky ujít dva kilometry do Vraného a využít vlakové spojení až po těchto dvou kilometrech, v lepším případě dojet k nádraží a celý den tu překážet zaparkovaným autem. Nebo nemám pravdu? Jedná se o řešení na delší dobu, proto prosím, aby se na občany Skochovic nezapomnělo. Děkuji.


 • 8. 2. 2013 10:02
  M.V.
  Re: Jízdenka PID - Skochovice

  Jízdenka 40.-Kč platí na konec celého pásma 1, což je od Zbraslavi po Měchenice, resp. Davle, tedy Skochovic včetně. Pravidelně tuto jízdenku kupuji již 3 roky. Tato jízdenka platí i na autobusy na druhé straně řeky.


 • 8. 2. 2013 10:17
  Josef Vítek
  Re: Jízdenka PID - Skochovice

  Ano, dokonce na autobusy na druhé straně řeky stačí pouze pražská jízdenka, tedy ještě levnější.


grafika_pata.jpg