VÝRAZNÝ ÚSPĚCH VRANSKÉ ŠKOLYŽáci 7. A vranské školy se v letošním roce zapojili do mezinárodního projektu VODA SPOJUJE, ve kterém zpracovávali téma ŽIVOT S ŘEKOU. V něm se v průběhu března a dubna zabývali vztahy člověka a Vltavy v minulosti a v současnosti, několikrát se vypravili k řece na výzkumy, dvakrát čistili její břehy, ptali se lidí, pátrali v nejrůznějších zdrojích informací a vše, co zjistili, zpracovali do brožury, která je zájemcům k dispozici na webových stránkách školy v roletě AKTIVITY ŠKOLY à PROJEKTY. V té souvislosti žáci prosí všechny, kteří se s prací seznámí, o zpětnou vazbu.

Sedmáci svoji práci rozdělili do kapitol:

  • proměny Vltavy v čase
  • kvalita vody v řece
  • využívání řeky v minulosti a v současnosti
  • problémy řeky
  • ochrana řeky
  • problémy s řekou
  • život v řece
  • a Vltava v tvorbě umělců

V rámci své práce žáci také zpracovávali ankety, popisovali řeku ve vlastní tvorbě a v neposlední řadě formulovali problémy, které vztah člověka a řeky provázejí. Ke každému problému se snažili navrhnout nějaké řešení.

Před několika dny jsme se dozvěděli, že projekt naší školy byl mezi všemi projekty základních škol a víceletých gymnázií z celé České republiky hodnocen jako nejlepší a zástupci řešitelského týmu budou v druhé polovině června reprezentovat Českou republiku na mezinárodním setkání zapojených států ve slovinském městě Bled.

Gratulujeme tímto sedmákům, děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy v rámci České republiky a držíme jim palce, aby si jim dařilo i na mezinárodní úrovni.


grafika_pata.jpg