• Vrané nad Vltavou - zadání studie
Ve spolupráce s představiteli obce Vrané nad Vltavou připravujeme zadání ideové studie veřejných zelených prostor ve Vraném nad Vltavou, které budou zpracovávat studenti zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity v Praze. 10 ploch bylo vybráno na základě jejich potenciálu pro plnění funkce veřejné rekreační zeleně bez ohledu na vlastnictví pozemků (jedná se pouze o ideovou studii). Protože názor místních obyvatel na využití těchto prostor vnímáme jako klíčový pro formulaci zadání, prosíme o Vaše názory v diskuzi týkající se HODNOT a PROBLÉMŮ daných míst a AKTIVIT, které byste na těchto plochách uvítali.

KONTINUAL

Fotografie dotčených ploch naleznete ZDE!


Komentáře


 • 28. 9. 2012 9:24
  čes.zahr.svaz zákl.org.
  připojení svým názozem ke studii k místní zel

  k České zemědělské univ. máme vřelý vztah přes studenty U3V,můžeme přispět zkušenostmi dříve narozených a pamětníků k místním pěstebním možnostem a tradicím.Kontakt MUDr Trefilová,viz email.


 • 28. 9. 2012 10:44
  Lucie Tomcová
  Re: připojení svým názozem ke studii k místní

  Dobrý den,
  velice děkuji za Váš vstřícný přístup a ochotu zapojit se na formulaci zadání. Prosím, zašlete mi Váš kontakt na lucie.tomcova@kontinual.cz, abychom se mohli domluvit blíže.


 • 29. 9. 2012 16:11
  Stejskalová Blanka
  Stejskalová

  Prosím zohlednit antivandalské řešení, preferenci snadné a jen občasné údržby, možnost slunění na trávě u řeky,ale i solitérní stromy se stínem, případně plážový volejbal, více laviček nejen u vody.
  Nevím, proč je zařazen snímek schodů, když podél je velmi pěkné stromořadí udržovaných thují. Spíš by mělo jít o zušlechtění bývalého lesíka a akátového porostu nad hřbitovem. Podobně není jasný úmysl úpravy cesty od smeťáku přes kanalizaci do vrat rekreačního objektu.
  Hlavní potíží na všech obecních územích je odhazování odpadků nejen vedle odpadkových košů.
  Bohužel i cyklokrosová dráha je postupně devastovaná a působí jako zanedbaná skládka suti.


grafika_pata.jpg