Veřejná diskuse s architekty o vybudování mola a úpravě břehu za bývalou papírnou
Komentáře


 • 26. 6. 2015 14:25
  Blanka
  ad molo

  Máte na mysli rekreační prostor v těsné blízkosti čističky odpadních vod a za hnusnými budovami bývalé papírny, které jsou již více jak 20 let neudržované a prapodivně využívané?
  Do toho hodlá obec investovat, když v obci nejsou ani chodníky a silnice připomínají vojenský cvičák pro tanky?
  Pokud to bude soukromá investice, . tak její návratnost mi není zřejmá.
  Pokud to bude investice obce, tak je to mrhání prostředky.


 • 26. 6. 2015 14:46
  Trident
  Re: ad molo

  Jestli jsem dobře pochopil, tak jde o čistě soukromou akci rádobyumělců ze "Squat Community of Divus" .. Ano to je ta parta squaterů, co shání nějakého mentálně deficitního milionáře, který jim bude vyplácet rentu za to, že ho nechají (té komunitě) papírově šéfovat (interesantní a velmi lákavá nabídka...).
  S obcí to tedy nemá nic společného.


 • 26. 6. 2015 22:52
  Sylva
  Re: ad molo

  Dobrý večer,

  můžu Vás uklidnit, že obec s tím nemá nic společného, pouze jsme poprosili o uveřejnění pozvánky na webu. Jedná se opravdu o záměr iniciovaný lidmi kolem Divusu a Perly, kteří se snaží oživit bývalou papírnu a poskytnout v ní prostor lidem, kteří se tu chtějí inteligentním tvůrčím způsobem realizovat.

  Stavba mola a případná další kultivace břehu bude zajištěna z darů, sponzorských příspěvků a dobrovolnické práce. Tak jako všechno, co dosud v Perle proběhlo a probíhá. Představa, že by šlo o investici s kalkulovanou návratností je...zábavná:)

  Přijde nám škoda, že jsme u řeky, ale krom přívozu k ní v SV části obce moc není přístup. Budovy papírny nepovažujeme za "hnusné", vidíme v nich potenciál a hledáme cesty, jak areál vhodně využít a mj. ho po letech otevřít také vranské veřejnosti. Přeměna starých průmyslových budov v kulturní centra mimochodem není jen náš nápad, jde o dlouhodobý trend i jinde v ČR a v Evropě, a to z různých dobrých důvodů.

  Nechceme se tím, co děláme, nikomu zavděčovat, ani se nepotřebujeme obhajovat, víc Vás tedy přesvědčovat nebudu. Nicméně koho to zajímá a ideálně by se třeba i rád zapojil, bude v neděli ve 14h v kavárně vítán ke konstruktivní diskusi.


 • 20. 7. 2015 15:39
  kri-TIK
  Re: ad molo

  Souhlas! pěkná blbost, mluvíte mi z duše! dnešní sluníčkáři, co do všeho kecaj nedělaj nic pořádnýho..dyby radši upravili kus pláže NAD přehradou, když sem byl mladší,dalo se tam koupat, dneska se tam nic neudržuje


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg