SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ CYKLOSTEZKY
Komentáře

Přidat komentář
 • 25. 9. 2014 8:10
  Martin
  Jarovsky potok

  Dobry den!
  Chci si se septat, zdali Jarovsky potok v miste napojeni na uz hotovou cyklostezku v Jarove zustane nepremosteny a cykliste budou projizdet vodou?
  To budou mit rodice malych deti velkou radost!:-))
  Diky za odpoved
  Martin


 • 25. 9. 2014 9:57
  Helena
  Re: Jarovsky potok

  Porad je někdo nespokojený. Snad lepsi jezdit s dětmi po frekventované silnici, jako dosud, a riskovat jejich zraněni, ne? Myslim, ze to co děla pani starostka, neudělal nikdo před ni.


 • 25. 9. 2014 13:30
  Martina Filipová
  Re: Jarovsky potok

  Potok zůstane tak jak je, bez žádného můstku. Má to jistě své nevýhody, bruslař a silniční cyklista bude mít problém, ale má to své důvody, které bych nerada takto veřejně prezentovala. Nebráním se ale tomu si s kýmkoli z vás o tom osobně promluvit a vysvětlit mu to.
  Nepodceňujme ale své děti, třeba naopak budou mít radost, že nudný a dlouhý asfalt bude vystřídán nějakým zpestřením, které ho bude bavit. Děti nepotřebují mít vše rovné, dokonalé a jednoduché. Zdolávat překážky, lézt na stromy, brodit se přes potoky je obvykle vždy baví.


 • 25. 9. 2014 14:46
  Martin
  Re: Jarovsky potok

  Dobry den pani starostko!
  Ja myslim, ze byste klidne ty duvody (nad kterymi mi opravdu zustava rozum stat!) zde prezentovat mohla, stejne se to za chvili mezi lidmi roznese, i kdyz to sdelite nekomu osobne.
  Deti budou urcite nadseny, mene uz rodice, kdyz pojedou na delsi vylet a hned na zacatku budou deti mokry...


 • 25. 9. 2014 16:01
  Josef Vítek
  Re: Jarovsky potok

  Taky si marně lámu hlavu, proč na konci cyklostezky za 14 milionů budeme muset projet potokem (jestli to dobře chápu)?


 • 25. 9. 2014 17:00
  Martin
  Re: Jarovsky potok

  Presne tak, dospely cyklista to samozrejme bez problemu projede, ale co deti na odrazedlech, bruslari, matky s kocarky, starsi lide na prochazce? Ti vsichni to budou obchazet po silnici, tzn. budou muset jit cca 300m po silnici, to bude teda paradni bezpecnost!!! To zase nekdo na odpovednych mistech premyslel!!!


 • 26. 9. 2014 11:17
  JirkaM
  Re: Jarovsky potok

  A byl jste se tam vůbec někdo podívat ?
  Tam není klasické koryto potoka, pouze v těch místech je cyklostezka trochu snížená a vydlážděná kostkama po kterých teče trocha vody. Tam si sotva umejete podrážky.


 • 26. 9. 2014 14:06
  Monika
  Re: Jarovsky potok

  Hlavně, že na jarovském úseku je v místě, kde cyklostezka dočasně končí pro nevykoupené pozemky, most, který vede nad korytem, kterým neprotéká žádný potok!!!
  Naprosto nedomyšlené řešení v místě ústí Jarovského potoka! Pokud to má být blokáda inlinistů směrem na Vrané, tak za cenu mokrých dětí mi to vůbec nestojí! Zas někdo změnil projekt, aniž by se zeptal.


 • 26. 9. 2014 16:29
  Josef Vítek
  Re: Jarovsky potok

  No včera jsem si tam přibrzdil a tak hrozné to zase není. O to víc mne ale zajímá, co je na tom choulostivého, že to zde nechce paní starostka napsat.


 • 29. 9. 2014 9:36
  j.drda
  Re: Jarovsky potok

  Tak jsem se díval na katastr nemovitostí a on ten brodek je na katastrálním území Prahy, takže spíše než Vrané by ho měla řešit Praha.

  Dle mapy.cz je zřejmé, že se zrovna v tomto místě scházejí 3 katastry:
  Praha - Dolní Břežany - Zvole.


 • 29. 9. 2014 15:40
  petr
  Re: Jarovsky potok

  Koukám že sice kritizujete, ale pletet si pojmy s dojmy.

  Jednak cyklostezku na Jarově staví Praha nikoliv Vrané a my z Vraného i lidé z Jarova můžeme být rádi, že ji postavili.
  Jak tu již bylo několikrát psáno, Praha tuto část vybuduje až dostane stavební povolení. Projekt je zpracovaný, ale na tuto část nelze vydat stavební povolení, protože nejsou majetkoprávně vypořádány pozemky.
  Mostek na Jarově je postaven v místě, kde jsou majetkoprávní vztahy vyřízené a jasné.
  Takže až se vše majetkově vypořádá, postaví se cyklostezka i v tomto místě na již vybudovaný mostek.
  Buďmě rádi že cyklostezka je. I když ještě není dokončenaá, na provozzu na silnici to bylo znát. Ulevilo se všem. Ono tolik vody v tom potoce zase neteče.


 • 29. 9. 2014 12:27
  roman grunt
  podekovani

  Vážení přispěvatelé, někdy je opravdu zajímavé sledovat jak jsou lidé neustále nespokojeni. Reakce na stezku a argumenty k nedokonalosti (pokud se tak dá nazvat) jsou možná oprávněné, ale nestálo by zato spíše začít tím co tady vzniklo? Uvědomuje si kritik, že stezka odvádí již dnes cyklisty a chodce a další nemotorizované mimo 4km dlouhý usek z Vraného na Zbraslav (i když třeba ještě ne v celé své délce) a tak minimalizuje riziko úrazů? Vcelku by mě zajímalo jak se kritici přičinili aby tato stezka vůbec vznikla? Možná není vše 100%, ale myslím že ti kdo se zasadili o tuto realizaci v čele s p Filipovou si jednoznačně zaslouží velké díky. A jestli si někdo občas namočí nohy...to mi přijde jako opravdu druhotné. Takže za sebe a svou rodinku s dětmi díky za stezku.
  roman grunt


grafika_pata.jpg