Silnice z Vraného nad Vltavou na Prahu uzavřena!Z důvodu spadlé skály je silnice č. III/1043 (z Vraného nad Vltavou přes Jarov do Prahy) uzavřena. Na webových stránkách obce budeme zveřejňovat další informace. znacka_pozor.jpg


Komentáře

Přidat komentář
 • 30. 3. 2016 8:28
  Jaroslav Pfeffer
  A je to tu zase

  A je aspon nejaky predpoklad kdy by mohla byt otevrena???


 • 30. 3. 2016 9:33
  Petr Janeček
  Re: A je to tu zase

  Dobrý den,
  dle vyjádření SÚS Kladno v současné době horolezci odstraňují uvolněnou skálu a poté skálu prohlídnou geologové, kteří rozhodnou o dalším postupu.

  Průběžně Vás budeme informovat.


 • 30. 3. 2016 9:12
  Jiřina
  no super

  Není divu ,že je zase uzavřená. Nebylo to náhodou před chvílí za několik milionů sanováno a kontrolováno? To se zase někdo na tom dobře nakapsoval. Silnice úzká a popraskaná a ošizený asfalt.V jednom místě je skála blízko silnice.Stačilo by ubrat 20 cm ze skály a hned by se lépe projíždělo. Umí udělat někdo tady něco pořádně a myslí u toho hlavou????


 • 30. 3. 2016 9:35
  Petr Janeček
  Re: no super

  Dobrý den,
  majitelem komunikace je Středočeský kraj a ve správě má komunikaci Správa a údržba silnic Kladno. Kontakty naleznete na webových stránkách Středočeského kraje: www.kr-stredocesky.cz


 • 30. 3. 2016 13:42
  Jirka
  Kladno?tam neumi 1 plus1

  to je byrokraticky bordel. Co ma silnice okolo Prahy Zbraslav co delat s Kladnem? U Vestce to ma zase nastarosti Cernosice..


 • 30. 3. 2016 9:46
  Josef Vítek
  Re: no super

  tak evidentně ta sanace byla úspěšná, když to spadlo tam kde není, tedy blíž k Jarovu. A jak to souvisí s úzkou silnicí a popraskaným asfaltem, to opravdu nechápu.


 • 30. 3. 2016 11:32
  Jiřina
  Re: no super

  Když něco dělám, dělám to pořádně, aby to vydrželo mnoho let.Ale tady se všechno dělá horkou jehlou jen na oko. A bohužel to podle toho vypadá. Sanace a ani silnice není moc stará a už je problém. Kámen spadl o kousek vedle, ale zdravý rozum říká, že kontrola skály měla být více do délky, jelikož je předpoklad, že bude padat i jinde.Takže, když už silnice byla rok zavřená a dostaly se dotace tak skálu opravím pořádně a ve větší délce a zabráním logicky padání případných dalších kamenů.Joo je to zase o lidech a poctivé práci


 • 1. 4. 2016 13:33
  Martin
  Re: no super

  Sanace proběhla naprosto v pořádku, cela vesnice je nepřístupná . Nikdo se tam nedostane


 • 30. 3. 2016 9:21
  Vladimír
  Silnice

  Pevně věřím, že vedení obce vzniklou skutečnost bude promptně řešit a silnice bude brzy opět otevřena.


 • 30. 3. 2016 9:37
  Petr Janeček
  Re: Silnice

  Dobrý den,
  jsme v kontaktu s cestmistrem, který danou situaci řeší tak, aby silnice byla zprovozněna v nejbližším možném termínu. Dle jeho vyjádření v současné době horolezci odstraňují uvolněnou skálu a poté skálu prohlídnou geologové, kteří rozhodnou o dalším postupu.


 • 30. 3. 2016 12:34
  Jitka
  Re: Silnice

  Byli bychom radi za konkretnejsi informace, planovane kroky a jejich nacasovani. Jak dlouho asi budou trvat prace horolezcu a kdy zhodnoti geolog, kdy budou k dispozici infomace, jak dlouho uzavirka potrva atd. Predem dekuji.


 • 30. 3. 2016 14:06
  Kamil
  Re: Silnice

  Konkrétně v okamžiku, kdy horolezci slezou dolů, cestmistr zavolá geologa, který obratem přijede a vyleze na skálu, aby prohlédl neodstraněné zbytky a pak okamžitě rozhodne, zde se bude těžit i nadále nebo zda se otevře silnice.
  Je to dostatečně konkrétní?


 • 30. 3. 2016 9:30
  Jana
  Skála Jarov

  Tak to je nadělení,v kterém místě to přesně spadlo? Přes ty sítě a zábrany nebo jinde?Jinak by to zas byly prošustrované penízeJe to v záruce,tak by to měli rychle opravit,ne?


 • 30. 3. 2016 9:39
  Petr Janeček
  Re: Skála Jarov

  Dobrý den,
  místo uvolnění skály je až za dříve provedenou sanací skalního masivu směrem blíže k Jarovu. K poškození bariér nedošlo.


 • 30. 3. 2016 16:29
  Jana
  Re: Skála Jarov

  Děkuji za rychlou odpověď a doufám,že se to rychle zprovozní a nebudeme auty blokovat přetíženou část Prahy 4 Libuš a Písnice a také Dolní Břežany.Hezký den přeji.


 • 30. 3. 2016 21:22
  mašinfíra
  Re: Skála Jarov

  Už se těším na zítřejší cestu vlakem přeplněnými vagóny :-)


 • 30. 3. 2016 9:35
  Gerhard
  Skála

  Hlavně, že to nikoho na komunikaci nebo na cyklostezce nezabilo. Že to bude padat dál je jasné, protože skála je i po sanaci zvětralá a chránit by to měly právě instalované síťové zábrany. Myslím, že to nebude tak strašné a statik nebude pos..a, aby to po odklizení otevřel.


 • 30. 3. 2016 9:52
  Tomáš Charvát
  Dotaz

  Proč se za minulé sanace neřešil částečný odstřel zvětralé skály a tím i rozšíření už tak přetížené vozovky, když na druhé straně řeky je kamenolom, kde mají jistě s odstřelem dlouholeté zkušenosti. Je to další zkouška nervů nás - zde bydlících?


 • 30. 3. 2016 10:14
  Petr Janeček
  Re: Dotaz

  Dobrý den,
  za minulé sanace neprobíhal žádný odstřel skalního masivu a to z důvodu toho, že v tomto skalním masivu je železniční tunel. Odstraňování skály probíhalo ručně a za pomocí malé mechanizace (sbíječky, atd.). Pokud jde o rozšíření vozovky, o vyčnívající část skály, tak ta nebyla odstraněna z důvodu ochrany životního prostředí (rostliny). Zástupci naší obce požadovali, při dřívější sanaci této část skály, aby byl vyčnívající kus skály odstraněn. K tomu však z výše uvedeného důvodu nemohlo dojít.


 • 30. 3. 2016 10:19
  P. Zděnek
  Re: Dotaz

  Dobrý den pane Charváte,
  odbourání skály v nejužším místě pod Homolí se při sanaci skály v roce 2013 samozřejmě řešilo.
  Zástupce obce logicky napadlo využít této příležitosti a v tomto úzkém místě silnici rozšířit. Odbourání skály zakázal Odbor ochrany prostředí nebo Agentura ochrany prostředí z důvodu, že v tomto místě rostou chráněné rostliny. Nebylo akceptováno ani přesazení rostlin na jiné místo.
  S pozdravem


 • 30. 3. 2016 10:34
  Jiří Velek
  Skála

  Skála bude, díky stavu ve kterém je, a díky blízkosti lomu (otřesy a tlakové vlny) padat stále.
  Dlouhodobě levnějším řešením by byl most ze Strnad do Vraného přibližně v místě přívozu. Most by zatím mohl být provizorní. Tím by se urychlil např. i příjezd záchranky, hasičů a pod.


 • 30. 3. 2016 21:41
  Vodník
  Re: Skála

  Most Vám kvůli parníkům nikdo nepostaví! Brekeke


 • 30. 3. 2016 10:45
  kamila
  skála

  Tak po několika málo letech jsme zase tak kde jsme byli. Jak to nyní vypadá? Už skálu viděl statik, pracuje se na odklízení? atd. ? Je možná vidina toho, že bychom se dnes večer po práci vrátili po naší silnici?


 • 30. 3. 2016 10:51
  Jaroslav Pfeffer
  A je to tu zase

  Snad to nebude zas trvat nekolik mesicu. To zas bude projete nafty diky objizdce. A pokud ano tak by snad mohli na chvilku otevrit najezdy v Dolnich Brezanech.


 • 30. 3. 2016 11:04
  Michal Hlaváček
  A co cyklostezka?

  Mám jenom dotaz, zda je uzavřena pouze silnice, nebo také cyklostezka? Z oznámení to vypadá, že pouze silnice, ale nějak se mi to nechce věřit.


 • 30. 3. 2016 21:31
  Petr Janeček
  Re: A co cyklostezka?

  Dobrý dne,
  je uzavřena i cyklostezka. Kameny padají až na ní.

  Přeji Vám hezký večer.


 • 30. 3. 2016 11:25
  Richard
  SKála

  Sanace je krásná věc, každý den když jedu domu při západu slunce a kouká tam na mě ta překrásná drátzěná bariéra žasnu jaká je to nádhera. V Alpách, takovéto svahy řeší "polotunelem" nevím jakou to má terminologii, zkrátka je cesta zastřešena a nad cestou může být dopadiště toho co spadne shora. Sice to není esteticky o moc lepší, ale minimálně, by s kvůli revizi a udržbě skalního masivu nemusela zavírat silnice. Nemluvím o tom, že by to bylo sice dražší než zábrany, ale bylo by to podstatně dlouhodobější řešení. Z druhé strany, kolikpak stála ta sanace? Když si vzpomenu, jakou dobu sanovali a dle mého názoru ještě sanovat budou masiv u přehrady na levém břehu vltavy, tak se vsadím, že v koncové hodnotě by tunel vyšel levněji.


 • 30. 3. 2016 13:40
  Jirka
  Re: SKála

  Rakousko-Uhersko jste rozbili a 1918 vyhlasili tuhle zoufalou repliku. Tak mate co jste chteli . Aneb kazdemu co si zaslouzi... Proste slovani chteli vladnout, tak vladnou a taky to tady vypada.


 • 1. 4. 2016 10:24
  alla
  Re: SKála

  .. a což takhle most přes Vltavu přímo z Vraného na 2.stranu řeky, to by bylo levnější než tunel .. jen aby ho neprorazily parníky..


 • 30. 3. 2016 13:39
  Jirka
  Cesi

  V Rakousku tento Weekend byl sesuv pudy. Ihned zacli situaci resit a za 2 dny byla hlina pryc. Cesi-slovani meli podobny sesuv na D8 a 2 roky ta banda pravdepodobne negramotnych uredniku nedelala vubec nic.
  Apropo sanace na druhe strane reky trvala snad 3 roky nebo jak dlouho se v Tom vrtali? To je samy ING. BC a Magister na uradech, ale IQ to ma pravdepodobne nizsi nez kdejaky labrador


 • 30. 3. 2016 13:59
  Gerhard
  Skála

  Myslím, že to udělal někdo schválně, aby se náhodou Si Ťin-pching nedostal do Vraného......


 • 30. 3. 2016 15:01
  alla
  alibababa

  Máme to skoro nastejno na cyklostezce v Srbsku na Karlštejnsku, je uzavřena cesta na Beroun, zajděte se k těm skalám podívat, fakt je to nebezpečně rozpukané i jinde - to i laik pochopí, že letošní teplá zima měla na pukání skal velice nepříznivý dopad - mrazy přes noc a teplé dny přes den, to si všichni pamatujeme, tak hlavně ať to nikomu neublíží, cestujte vláčkem nebo přívozem :)


 • 31. 3. 2016 4:17
  Jitka
  Skála

  No jo ono se řekne vláčkem nebo přívozem, je to sice pravda, ale jsou i tací kteří musí byt už před pátou ráno v práci a to se ani přívozem ani prvnim vlakem nestíhá. Hlavně aby to bylo rychle hotové.


 • 1. 4. 2016 13:38
  Martin
  Silnice

  Naučte se jezdit, aby jste se tam vešli šikulové. Jen proto, že to neumím, nebudu nadávat. Skála tam byla už když jsem se narodil a nikdy mi nevadila. Dokonce se tam vyhnu i michačce. Tak pořad nebulte. Jezdíte jak dobytek a neumíte to.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg