Silnice z Vraného nad Vltavou do Prahy otevřena!PÁTEK 20. PROSINCE 2013 - 12:04


Komentáře

Přidat komentář
 • 20. 12. 2013 12:49
  Zdeňka
  Skála Vrané nad Vltavou

  Je to super a děkuji všem kteří se na tom podíleli.Přeji pěkné prožití svátků Vánočních a zdraví do Nového roku.Zdena.


 • 20. 12. 2013 12:49
  Zdeňka
  Skála Vrané nad Vltavou

  Je to super a děkuji všem kteří se na tom podíleli.Přeji pěkné prožití svátků Vánočních a zdraví do Nového roku.Zdena.


 • 20. 12. 2013 12:49
  Roman
  Bravooo!

  Děkujeme! a děkujeme hlavně pánům horolezcům, že pracovali i o víkendech apod.


 • 20. 12. 2013 13:25
  Jiřina
  Hurá

  Úplně mi to vehnalo slzy do očí.
  Moc děkuji, nádherný dárek.
  Tak už se můžu vydat z práce domů.


 • 20. 12. 2013 13:34
  DOG'S SERVICE
  Děkujeme ♥

  Děkujeme za nejhezčí dárek k Vánocům a přejeme šťastné a veselé :o)


 • 20. 12. 2013 13:49
  Tomáš
  vánoce

  Letos máme vánoce s předstihem. Už se těším domů konečně zas normální cestou :-). Díky!!!


 • 20. 12. 2013 13:50
  Jiří
  Artefakt

  Mohl by někdo osvětlit co je to na posledním obrázku za růžová tanga ?


 • 20. 12. 2013 14:04
  Hanka
  Paráda

  To se mi pojede krásně. Moc díky a krásné svátky.


 • 20. 12. 2013 14:29
  Jirka
  Super

  Opravdu nejhezci darek k vanocum! Stastne a vesele!!!


 • 20. 12. 2013 14:35
  Iveta
  Skála

  Super,super,super.To na co jsme se všichni hooodne dlouho těšili,je konečně tady.Taktéž díky Všem co se na otevření silnice podíleli,obzvláště pak horolezcum,kteří fakt makali.Tak krásné vánoční svátky!


 • 20. 12. 2013 14:55
  Hanka
  Skvělá komunikace

  Děkujeme paní starostce za skvěle zvládnutou komunikaci ohledně stavebních prací. A také za znovuotevření cesty, skvělý dárek před Vánoci.


 • 20. 12. 2013 15:08
  Jana Hejnalova
  silnice

  Děkuji paní starostce za nevšední výkon . krásné vánoční svátky .


 • 20. 12. 2013 15:44
  Ivo Pesek
  Podekovani

  Dekuji vsem zucastnenym a predevsim pani starostce za vstricnost, snahu a podporu vse urychlit. Krasne Vanocni svatky vsem


 • 20. 12. 2013 17:43
  Dana Sainio
  sdružení obyvatel

  Zapomněli jsme poděkovat aktivním občanům Vraného ze SDRUŽENÍ OBYVATEL, bez nich bychom nejezdili, neboť vytvářeli jako veřejnost neuvěřitelný tlak na všechny možné i nemožné instituce ve Středičeském Kraji. Díky.


 • 20. 12. 2013 19:44
  Iveta
  Re: sdružení obyvatel

  Určitě Sdružení občanů Vraneho velké DÍKY!Mají na otevření silnice nemalý podíl.


 • 20. 12. 2013 18:16
  Svatopluk
  SANACE SKÁLY JE HOTOVÁ

  Podrobně jsem se nechal informovat, takže Vám sděluji, že ta červená věc na konci (začátku) sítí je taková velká červená látková kytice, (kterou poskytla horolezcům paní starostka), aby jí vyvěsili na hotovou síť - to je jako když zedníci vystaví na nejvyšší bod hotové stavby Glajchu.(stromek),což je starodávný zednický zvyk po dosažení nejvyššího bodu stavby.
  DÁL ANI VÝŠ TO UŽ HNÁT NEBUDEME.
  svata17@centrum.cz


 • 20. 12. 2013 19:52
  Jitka
  Poděkování

  Moc všem děkujeme:-)Krásné Vánoce všem::-)


 • 20. 12. 2013 20:00
  Jana
  Skála Vrané nad Vltavou

  A je to tady,konečně jsme se dočkali a dostali vytoužený dárek k Vánocům,mockrát děkujeme paní starostce,horolezcům z firmy,Občanskému sdružení a všem ostatním zůčastněným,budeme opět jezdit v klidu do práce,k lékařům i za zábavou,díky moc Vám všem a krásné Vánoce přejeme.


 • 20. 12. 2013 20:02
  Lenka
  Skála

  Skvělá informovanost, která uklidňovala. Paní starostko, za to Vám patří velký dík!... Všem pohodový vánoční čas


 • 20. 12. 2013 23:16
  Monika
  poděkování

  Také moc děkujeme všem, kdo se podílel na tom, že už máme konečně tu naší silnici sjízdnou!!! Krásný vánoční dárek pro naší obec :)Také přeji všem krásné a pohodové vánoce :-)


 • 20. 12. 2013 23:53
  Pavel Čížek
  Poděkování

  Vzhledem ke konečně otevřené silnici přes obec Jarov, která byla až do zahájení sanačních prací zcela zbytečně řadu měsíců uzavřena,považuji za slušné poděkovat těm, kteří se o znovuotevření zasloužili, tedy členům Sdružení obyvatel.... Není mi známo, že by někdo ze zastupitelů pro urychlení znovuotevření cokoli udělal. Jejich činnost se omezila pouze na informování o problémech.
  Naopak naprosto nepochopitelně bez odporu přijali rozhodnutí o okamžitém uzavření komunikace. Nesmyslnost tohoto rozhodnutí dokazuje i to, že po celou dobu uzavírky žádný větší kámen nespadl.
  Používání objízdné trasy bylo mnohem nebezpečnější.
  Pravděpodobnost, že ze skály zvětrávající miliony let spadne kámen právě v okamžiku, kdy pod ní projíždí vozidlo, je mnohem menší, než že se na špatně udržované objízdné trase stane dopravní nehoda.
  Je podivné,že příspěvky, které se objevily na Aktualitách okamžitě po oznámení znovuotevření, děkovali paní starostce jako jediné, kdo se o znovuotevření zasloužil. Tyto příspěvky nebyly podepsány příjmením a vyvolávají otázku, kdo je vlastně psal.
  Doufám, že si voliči v příštích volbách na aktivitu svých zastupitelů vzpomenou.
  Pavel Čížek


 • 21. 12. 2013 8:13
  Petr Brož
  Poděkování


  Vážení obyvatelé Vraného,
  nelze bez povšimnutí přejít první reakce některých občanů ke zprávě starostky paní Filipové k tak dlouho očekávanému obnovení provozu na komunikaci Vrané-Jarov. Myslím, že všichni z toho máme upřímnou radost, ale nepovažuji za spravedlivé přisuzovat obnovení provozu pouze jako výsledek práce paní starostky. Považuji za nutné připomenout všem, že aktivní byl zejména kolektiv Sdružení obyvatel Vraného nad Vltavou, Březové…, kteří ve svém volném čase a za své peníze telefonicky, osobně i rozsáhlou korespondencí po celé měsíce “bombardovali” vechny složky státní zprávy i dodavatelské sféry, aby nejen urychlili nástup dodavatelů ale také, aby zdůraznili, že většina občanů Vraného se nehodlá smířit s případným nekompetentním nebo liknavým jednáním.
  Kdyby někdo s této aktivní skupiny Sdružení obyvatel Vraného … , někdo zejména s těch mladších lidí, byl v zastupitelstvu obce, tak lze oprávněně předpokládat, že k uzavření vozovky by došlo až před skutečným zahájením prací firmou PKB. Tedy v měsíci srpnu 2013.
  Nakonec si neodpustím jednu kritickou poznámku a to jakým způsobem bezprostředně na oznámení paní starostky na webu obce o zprůjezdnění komunikace Vrané- Jarov ze dne 17.12, neobvykle rychle a oslavně reagovalo prvních 5 občanů Vraného ( zhruba po půl hodině po jejím zveřejnění ). Nepochopím když to mysleli tak upřímně proč se v tomto případě podepsali pouze křestními jmény.
  Tak trochu mě to připomíná doby nedávno minulé, kdy na jakékoliv prohlášení v té době vedoucí strany, reagovali pracující našich továren stejně okamžitě oslavnými peticemi, ovšem alespoň se podepsali celým jménem.
  Petr Brož


 • 21. 12. 2013 13:17
  Tomáš Mašín
  poděkování

  Vážení obyvatelé Vraného,
  v souvislosti se znovuotevřením komunikace Vrané-Jarov, mi dovolte upřímně poděkovat zejména “sdružení obyvatel Vrané”, které díky své neutuchající vůli a energii, a spolu s perfektní prací sanační firmy a horolezců dotáhlo vlekoucí se jednání o dotace a souboj s nekompetentními orgány do úspěšného konce. Toto se jistě dělo i v kooperaci s dalšími orgány i obecním úřadem. Nicméně jsem přesvědčen, že kdyby členové “sdružení obyvatel” osobně, telefonicky či věcnou a detailní korespondencí netlačili na všechny odpovědné složky Kraje i dodavatelské firmy, neupozorňovali na procesní pochybení - tím vším de facto urychlili nástup sanační firmy, jezdili bychom objížďkou ještě minimálně v březnu. Všem, kteří pomohli tedy ještě jednou veliké díky!
  Tomáš Mašín


 • 21. 12. 2013 14:14
  Monika V.
  skála pořád zasahuje do silnice

  Dobrý den,
  připojuji se k poděkování všem, kteří se podílení na sanaci skály a urychlili znovuotevření silnice.
  Nedá mi se nezeptat na jednu věc; měla jsem za to, že v rámci sanace měla být odtěžena i skála zasahující do silnice. Dnes jsem trasu jela a minimálně v jednom místě (nejspíš jenom v tom jednom místě) "zůžení" zůstalo (v části blíže k Vranému). Stavba ještě sice není ukončena, ale bylo by velmi vhodné, aby se na to nezapomělo.
  Děkuji. MV


 • 21. 12. 2013 15:30
  Josef Koukal
  Re: skála pořád zasahuje do silnice

  Obávám se paní Moniko, že toto je už konečná verze a ukázka toho, jak lze z přírodního útvaru vytvořit nevzhledné monstrum.


 • 21. 12. 2013 16:32
  Monika V.
  Re: skála pořád zasahuje do silnice

  To "nevzhledné monstrum" mě napadlo také při shlédnutí prvních fotografií. Nicméně věřim, že tento způsob "sanace" je k této části přírodní rezervace nejšernější, i když ne oku lichotící. Zdejší skalní stepi jsou domovem mnoha silně ohrožených druhů zejména rostlin a "oholit" skálu jako je na protějším břehu směrem na jih by podstatně více narušilo skalní ekosystém.


 • 21. 12. 2013 15:26
  Josef Koukal
  Jiný názor

  Takže konec dobrý, všechno dobré? Bohužel ne zcela sdílím některé oslavné ódy zde, a v minulé informaci o sanaci skály, uvedené. Poděkovat horolezcům? Proč ne, ale je to jejich práce za kterou dostali zaplaceno. Takto si poděkování zaslouží každý, kdo tvrdě pracuje a odvádí kvalitní práci. Poděkování a poklona patří hlavně všem těm, kteří účinně působili na úřednický aparát a realizační firmu bez nároku na odměnu. Nicméně se stále nemohu zbavit dojmu, že doba uzavírky (323 dnů) byla zbytečně dlouhá a ztotožňuji se s názorem pana Brože, že prodleva od uzavření komunikace, po termín zahájení práce, byla zbytečná a i v průběhu provádění prací, se při dobré organizaci mohla komunikace zprovoznit v době, kdy se na skále nepracovalo. Více než poděkování za trpělivost od paní starostky, bych očekával alespoň omluvu od zodpovědných. Nezlobte se, ale prezentovat ukončení uzavírky jako vánoční dárek a spojovat oslavu Vánoc s touto akcí mi přijde poněkud patetické.


 • 21. 12. 2013 19:29
  Jan Hovorka
  Poděkování

  Rád bych skutečně poděkoval všem, kteří se aktivně podíleli na znovuotevření komunikace do Vraného nad Vltavou, ale na druhou stranu doba uzavírky (323 dnů) byla neúměrně dlouhá a vzniklá situace se zajisté dala řešit jinak a lépe. Snad si zodpovědné osoby vezmou z této skutečnosti ponaučení a některé věci, které nás nadále tíží se začnou řešit skutečně bez emocí, osobního zaujetí a lépe.
  JH


 • 21. 12. 2013 21:03
  Martin Řehák
  Poděkování

  Mé poděkování patří všem zainteresovaným kolem sanace skály. Konečně mi skončilo zdlouhavé každodenní objíždění přes Dolní Břežany a Břežanské údolí, kde je navíc omezený provoz a to je pro mě skutečně dárek. To se asi o lidech, kteří zde uvádějí kritické názory, říci nedá.
  Další, pro které je to také dárek k vánocům, jsou obyvatelé Zvole, Ohrobce a Dolních Břežan, kteří si oddychnou od ranního a večerního silného provozu.
  Myslet si, že horolezci dělali pouze jen svou práci, za kterou dostali zaplaceno (viz Josef Koukal), tak by asi nepracovali při špatném počasí a o víkendech. Proto patří hlavně dík jim.
  Ještě poznámka ke kritikům délky uzavírky. Až budete vy sedět na úřadu a budete mít na starost bezpečnost na této komunikaci, tak potom to bude odpovědnost a vy se budete moct rozhodnout dle svého uvážení. Pokud máte pochybnosti o jednání úřadů, je Vaše právo si podat stížnost a ne plkat v diskuzích.
  Hezké svátky


 • 22. 12. 2013 1:13
  Josef Koukal
  Re: Poděkování

  Pane Řeháku, když jste zmínil moje jméno, dovolte mi na Váš příspěvek reagovat. Věřte mi, že i já jsem rád, že uzavírka skončila. Máme jen asi každý jinou představu o tom, co je to vánoční dárek, ale nechci se s Vámi přít, ani o tom, kdo si poděkování víc zaslouží. Nenapsal jsem, že horolezci dělali "pouze a jen" svoji práci a že jim poděkování nepatří, pokud to tak vyznělo, tak se za to omlouvám. Vyjádřil jsem svůj názor v diskuzi, se kterým nemusíte souhlasit a můžete mi dát palec dolů. Diskuze přeci o tom jsou, aby se v nich, jak Vy říkáte, plkalo. Přeji Vám a všem ostatním příjemné vánoční svátky.


 • 21. 12. 2013 23:24
  Pavel Čížek
  reakce

  Vážený pane Řeháku, na Váš příspěvek se nedá nereagovat.My, "lidé, kteří zde uvádějí kritické názory"jsme na rozdíl od zastupitelů a zřejmě i Vás pro urychlení otevření něco udělali.Vaše doporučení na podávání stížností jsme používali po celou dobu uzavírky-jinak by se nejezdilo asi ani napřesrok.
  Pro nás to nebyl na rozdíl od Vás dárek, ale výsledek práce.
  Pavel Čížek


 • 22. 12. 2013 22:36
  Jana
  Skála sanace

  Přečetla jsem si příspěvek p.Brože ohledně podepisování se křestními jmény a také zmiňování dob nedávno minulých.Je věcí každého,jak se podepíše a e mailové adresy mají na úřadě,jinak příspěvek nelze zveřejnit.Co se týká doby nedávno minulé,myslíte předlistopadové,tak to by ta skála už nestála,protože by ji odstřelili a silnice by byla otevřena rychleji a bylo by to o dost levnější řešení.Navíc si myslím,že se čekalo na přidělení dotace na sanaci,proto to tak dlouho trvalo hlavně na kraji.Taky mě štvalo,že silnice byla tak dlouho zavřená,nadávala jsem jako většina lidí,zvlášť když se u Zvole stala nehoda a čekali jsme koloně.A horolezcům jsem děkovala v mém příspěvku,protože makali víc než museli,ono to není sranda visett v každém počasí jen na laně a pracovat,fakt klobouk dolů.


 • 23. 12. 2013 10:52
  Jirka :)
  Re: Skála sanace

  Uplne s Vami souhlasim!!!


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg