• Rozhodnutí o uzavírce silnice č. III/1043 

Rozhodnutí MěÚ Černošice, odboru dopravy o uzavírce silnice č. III/1043 naleznete ZDE!

 

 

Obousměrná objízdná trasa pro veškerou dopravu:

 


Komentáře

Přidat komentář
 • 1. 2. 2013 13:32
  Klaudis
  Dotaz

  Dobrý den.
  Mám otázku: Bude se obec Vrané nad Vltavou proti rozhodnutí MÚ Černošice č.j.MUCE-4471/2013 OD-Ko, ze dne 31.1.2013 odvolávat? V odůvodnění jaksi chybí, že stav skalního masivu byl posouzen odborným posudkem statika. Domnívám se, že pouhá žádost KSÚS Stř.kraje se souhlasem Policie ČR, DI Praha venkov -Jih by na uzavírku silnice, s odvolávkou na havarijní stav skalního masivu, neměla stačit.Děkuji za odpověď. J.K.


 • 4. 2. 2013 9:41
  Jarolímková
  Re: Sjezd Břežany

  I když nebude shíh a ledovka, pořád bude velice nepraktické sjíždět dolů na Zraslav pro ty, kteří potřebují na okruh. Sjezd v Břežanech je stále uzavřený, vím, že okolní obce organizovaly petice za otevření sjezdu, nešlo by využít současné situace a oživit tento problém? Aspoň trošicku by nám to myslím pomhlo.


 • 1. 2. 2013 15:30
  Marie
  připomínka

  Dobrý den,
  v onom "dokumentu" mi chybí časové rozložení jednotlivých etap realizace. Mám na myslim, průzkum, analýzu, návrh, realizaci. Domnívám se, že první tři etapy mohou probíhat bez uzávěrky.
  Také si myslím, že obec by měla trvat na určitém časovém harmonogramu, co když dojdou peníze nebo úředník. Díky MK


 • 1. 2. 2013 17:08
  Sidorová
  Návrh

  Dobrý den, vzhledem, že uzavírka bude zřejmě na delší dobu, neuvažuje obec o alternativních opatřeních, jako např. prodloužení doby přívozu, zajištění parkování na druhé straně řeky (např. v areálu výzkumného ústavu), apod.? JS


 • 1. 2. 2013 17:59
  Katka Vrtišková
  Komentář

  Dobrý den,
  myslím, že způsob jednání krajského úřadu v pořádku není, o tom, že se části skály dlouhodobě odlamují, víme všichni, a podle informací z krajského webu o tom ví i tento orgán.
  Uzavření ze dne na den způsobí všem, kteří tuto silnici denně využívají, velké problémy.
  V pořádku mi nepřijde ani formulace v odůvodnění, že povolená úprava je z veřejného zájmu únosná. Nedovedu si představit, pro koho.
  Myslím, že bychom se měli v zastupitelstvu rozhodně domluvit na podání odvolání, a současně řešit další možné kroky, jak tuto situaci řešit. Minimálně návrh paní Sidorové s přívozem, apod. bychom měli probrat.


 • 1. 2. 2013 19:27
  P. Šorfová
  Re: Komentář

  Souhlasím s Vámi, dle mého názoru je postup kraje minimálně "zarážející". Hlavně by mě zajímalo co tak najednou... Doporučovala bych společný postup jak MO, tak občanů samotných a vyvinout tlak na Kraj, aby si uvědomili, že tentokrát opravdu nemysleli, že nám není lhostejné co se tady děje a že by sebou měli aspoň hodit a nekecat.


 • 2. 2. 2013 17:42
  Karel Mündel
  Re: Komentář

  Souhlasím, že ZO by se mělo k situaci vyjádřit. Odvolávat se proti uzávěře není nejlepší řešení, protože při první havárii hodí silničáři náklady na plnění za škodu na obec. Je ale třeba získat jasný a přesný harmonogram prací a trvat na urychleném a komplexním řešení, které vrátí dopravní situaci do "normálu". Pokud to některým občanům vyhovuje, věci jako prodloužení doby provozu přívozu a zejména jeho provoz o víkendu a parkování na druhém břehu by měly být urychleně řešeny.


 • 1. 2. 2013 18:13
  Chmelík
  Jan

  Vím, že to neřeší nastalou situaci, ale dlouhodobě je z bezpečnostního i kapacitního hlediska nutná stavba mostu...respektive včera bylo pozdě..


 • 1. 2. 2013 20:36
  MUDr. David Rath
  Havárie

  Dobrý večer,

  je mi to líto, ale peníze určené na zabezpečení skály byly přesměrovány na opravu zámku v Buštěhradu a výdaje s tím související....

  Dr. Rath
  Vazební věznice Ruzyně


 • 2. 2. 2013 21:13
  Nováková
  Připomínka

  Dobrý večer, je zarážející nejen uzavření silnice ze dne na den, když jsme si žádného mimořádného výskytu padání kamení při každodenním provozu nevšimli, ale také informace o tom, že uzavírka je zatím plánována do 31.7.2013 s tím, že termín ukončení bude upřesněn ..... Zamyslel se někdo nad tím, kolik to bude stát nás občany denně tuto silnici využívající a to nejen časové ztráty, které delší cestou cca o 10 km nastanou, ale také pohonné hmoty a opotřebení vozidla na kvalitativně značně horším povrchu vozovky - viz např. trasa Zvole - Březová? Není snad v zájmu všech občanů i Obecního úřadu, aby proběhla oprava co nejdříve z nějakých "záložních" zdrojů.
  Jak se například zajistí dopravní obslužnost - např. rychlé záchranné službě, policie apod.


 • 4. 2. 2013 8:31
  Janoušková
  Re: Připomínka

  Dobrý den,
  dnes jsem vyjela v 6h ráno jako obvykle do zaměstnání objížďkou přes Zvole.
  Cesta příšerná, ledovka, auta stála v kopci, protože se nemohla rozjet :-(
  V jedné zatáčce cestou ke Zvoli jsem potkala LIAZku, no na ledu máte co dělat se vůbec vyhnout!
  Nebylo by více než vhodné zajistit nějaké sypače již od 5h ranní????????
  Tu objížďku jsme o víkendu jeli 15 min až ke Zbraslavsnému mostu, kdežto dnes ráno jsem jela 50 min. Tohle nikdo nemůže myslet vážně.
  V zimním období je tato objížďka velice nebezpečná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 • 4. 2. 2013 3:16
  Tonda
  Komunikace a kamenize skaly

  Priroda se nas nepta, ale obyvatele Jarova zkouseni povodni, bezpravim blbu, agresivnim chovanim bezohlednych ridicu, si konecne chvilku uziji pohody bezne jako ve Zvoli, Brezanech....
  , kde se tito pirati silnic foti a meri a pote odmenuji...lituji ty slusne, co objizdi km,,,,priroda je mocnejsi a bez nas se obejde, my ne.


 • 4. 2. 2013 8:59
  I.Karabcová
  Objíždka

  Katastrofa!!Výjezd o půl h. dříve než obvykle do práce a školy v Praze a po téměř 1,5 h stále v Ohrobci.Neupraveno,ledovka,auta v příkopě,zlomená noha a kolony.Kdyby to mělo trvat měsíc...dejme tomu,ale několik měsíců?To můžete děti odhlásit ze škol a v práci dát výpověd.Neustálé pozdní příchody nikdo tolerovat nebude.A vlak?Pro pár lidí určitě řešení ale ne pro každého.


 • 4. 2. 2013 9:13
  J.Drda
  Re: Objíždka

  Paní Karabcová, mám pro Vás potěšující zprávu. Zima několik měsíců určitě nepotrvá a v letních měsících ledovka a námraza určitě nebude.
  Ráno jsem to jel taky, ale pokud jsou někteří jedinci magoři a musí jet rychle, předjíždět i na ledovce a po několika metrech skončit v příkopu, tak potěž pánbů.
  Z diskuse je zřejmé kolik zloby je mezi lidmi. Někdy mam mam pocit, že i za špatné počasí a za ledovku může obecní úřad ve Vraném.


 • 4. 2. 2013 9:41
  I.Karabcová
  Objíždka

  Pane Drda,vy jste tam ráno viděl jet někoho rychle?A do letních měsíců je přece jen ještě dlouhá doba.


 • 4. 2. 2013 10:42
  J. Drda
  Re: Objíždka

  Vážená paní Karabcová. Je to zvláštní, ale opravdu jsem ráno potkal blázny co předjížděli a skončili ve škarpě. Dojel jsem pomaleji jedoucí auto a jel za ním a holt nějakej nedočkavec nás musel předjet.
  Ráno jsem vyjel v 7:15 a v 8:15 jsem byl na Praze v kanceláři. Naštěstí jsem zvolil malinko jinou trasu, kde to jelo jinak bych stál ve špuntu na Zvoli.


 • 4. 2. 2013 9:53
  Nováková
  Objížďka

  Hezký den všem, tak jsme si dnes poprve projeli po objízdné trase do práce. Vidím, že zkušenost máme téměř všichni stejnou - vyjížděli jsme z Březové v 6:50 hod. a u Zbraslavského mostu jsme byli v 8:40 hod - jindy nám cesta trvá 15 minut teď skoro dvě hodiny. Cesta Březová-Zvole-Ohrobec-Břežany příšerná ledovka, neposypáno - stáli jsme v koloně v Ohrobci na úrovni křižovaky k "Berušce" sypač projel o půl osmé:-(.
  Je pravda, že někteří řidiči jsou neukáznění, ale taky je pravda, že na tom ledě i ukázněný a zkušený řidič může někdy uletět. Pokud jste se rozhodli udělat objíždku, tak byste měli zajistit její sjízdnost pro tolik aut. Tato silnice je přetížená již za normálních podmínek natož s o tolik zesíleným provozem. Cesta dolů Břežanským údolím byla překvapivě čistá a sjízdná naprosto bez problémů. Argument, že zima nepotrvá věčně je hezký a autor má jistě pravdu, ale nejméně měsíc s ní ještě musíme počítat:-(. Proto věřím, že když nejsou peníze na sanaci skály, že budou aspoň peníze na údržbu silnice.


 • 4. 2. 2013 10:05
  Tereza
  cesta na Zbraslav 2 hod.

  Bylo by fajn ,když už muselo dojít k uzavírce hlavní silnice aby byla zajištěna alespoň sjízdnost okolních silnic hlavně Zvole a Ohrobec.Ikdyby jim náš OÚ měl přispět.


 • 4. 2. 2013 11:15
  Petr
  K zamyšlení!

  Dobrý den,
  Celá situace je bohužel kritická viz dnešní ráno a cesta do Prahy. O problematice skály se přitom ví velmi dlouho. Z rozhodnutí OD je však patrné, že žadatelem je KSÚS Středočeský kraj a ne obec Vrané nad Vltavou. Není tady něco špatně? Jarovský úsek sice není ve vlastnictví obce, ale obec – potažmo zastupitelstvo – by mělo být první, kdo se bude o tento úsek zajímat, protože jde o hlavní příjezdovou cestu do Vraného. Zajímalo by mne tedy, kolikrát se v minulosti na obci zvedl telefon směrem ke Stř. kr. a kolikrát se urgovalo za vyřešení SKÁLY, SNÍŽENÍ RYCHLOSTI v nebezpečných místech úseku, atd.? Děkuji za odpověď, Petr


 • 4. 2. 2013 11:22
  Petr Čermák
  Bezpečnost?

  Silnice se uzavřela z důvodu bezpečnosti a mě se dnes zdála cesta přes Březovou, Zvoli a Ohrobec, mnohem nebezpečnější (pomíjím čas a náklady na PHM). Kromě toho hned v pátek večer jsem objížděl dopravní nehodu (čelní střet vozidel) na Zvoli v zatáčce u rybníka.


 • 4. 2. 2013 12:51
  Josef Vítek
  Re: Bezpečnost?

  jenže tyto nehody si zavinili sami řidiči, kdežto když pojedete a spadne na vás balvan ze skály, to moc neovlivníte. Samozřejmě, že za současného stavu je silnici správně zavřena, otázkou je, zda není možné neprodleně zahájit opravy či nějak provizorně nezabezpečit a zprovoznit alespoň částečně.


 • 4. 2. 2013 11:29
  Tomáš Charvát (Březová)
  Objížďka

  Dobrý den,dnes 04.02.13 v 10:00 jsem zjišťoval situaci na Policii ČR,kde mi bylo řečeno,že policie (po podání infa o situaci v dopravě - kolony,neprůjezdnost,atd)s tím nic nepořídí.
  Byl mi sdělen tel.kontakt na Správu silnic p.Malec 312 278 084.Ten nic nevěděl(3týdny marodil),jeho náměstek na dovolené.Poskytl mi tel. kontakt na Správu majetku Zbraslav p.Motala 257 921 147 a ten mne informoval,že sanace skály je na dlouhou trať a objížďka bude jinými slovy jedinou alternativou po dlouhou dobu.
  Vím,toto je známo a my všichni,co bydlíme v této lokalitě,dobře víme,co nás tímto opatřením v zimních měsících ještě čeká za problémy.
  Tyto kontakty jsem sdělil za účelem možnosti se dovolat smysluplného a hlavně rychlého řešení už tak neúnosné dopravní situace.
  Doufám,že se začne věc řešit dříve než za 3měs.
  Nám všem pevné nervy,buďte opatrní.Tom


 • 4. 2. 2013 11:56
  Vašek
  vyjádření "NĚKOHO" Z OBCE ?

  Dočkáme se v této nekonečné diskusi konečně alespoň slůvko od "zainteresovaných z Oú ?
  Jaké ponaučení a kroky podnikli s ohledem na dnešní situaaci na objízdné trase? Nehledě na reakci k uzavření ze dne na den "JAROVSKÉ KOMUNIKACE "


 • 4. 2. 2013 11:56
  Vašek
  vyjádření "NĚKOHO" Z OBCE ?

  Dočkáme se v této nekonečné diskusi konečně alespoň slůvko od "zainteresovaných z Oú ?
  Jaké ponaučení a kroky podnikli s ohledem na dnešní situaaci na objízdné trase? Nehledě na reakci k uzavření ze dne na den "JAROVSKÉ KOMUNIKACE "


 • 4. 2. 2013 12:30
  Objížďka - vyjádření "NĚKOHO" Z OBCE ?
  Re: vyjádření "NĚKOHO" Z OBCE ?

  Částečně navážu na pana T. Charváta.
  Také jsem zjišťoval na obci, KÚ a SUS.
  Byla mi sdělena informace, že silnici byla díky objížďce dána vyšší priorita pro včasné ošetření. Dnes ráno na to bohužel obsluha sypače zapomněla a jela po staré trase (selhal tedy lidský faktor), takže pokud se stane něco obdobného, má objížďka zvýšenou prioritu.
  Bohužel KU a SÚS potvrdil, že se bude jednat o dlouhodobější problém, který se s největší pravděpodobností podaří vyřešit v kratší době.
  Investičně akce několikanásobně přesahuje roční rozpočet obce, takže to obec vlastními prostředky rozhodně řešit nemůže. Investičně je to velké sousto i pro kraj.
  Dále musím konstatovat, že na obci vše řeší a jakmile budou mít ucelené informace, tak je poskytnout. Pravdou je, že podání nesprávné nebo neúplné informace může nadělat více škody než užitku.


 • 4. 2. 2013 16:09
  P. Šorfová
  nápad :)

  co kdybychom to rozmázli v televizi :)))) třeba by je to popohnalo


 • 4. 2. 2013 17:02
  Fifernová
  Re: nápad :)

  Řešení přes televizi by možná věc urychlilo. Paní starostka někde uvedla, že by nám občanům Vraného nerada šla na pohřeb v případě, že na nás spadne kus skály. Co když se k nám nebo našim dětěm nedostane záchranka včas, pak půjde ráda? Alespoň provizorní zabezpečení je třeba řešit hned a ne s odkladem na červen. Pořád se řeší cyklostezka, ale není zajištěn pořádný příjezd do obce. Co je tedy prioritní? Co se vzdát cyklostezky a postavit most. Neřešilo by to alespoň do budoucna naši situaci? Bohužel také patřím mezi ty, kteří musí denně na druhý konec Prahy za prací. Bohužel naši zástupci ne!Dnes mi cesta trvala 2,5 hodiny místo obvyklých 30 min.


 • 4. 2. 2013 16:13
  Jarolímek
  nájezd na dálnici v Břežanech

  V rámci objížďky by také nebylo na škodu otevřít nájez na dálnici, který je v břežanech. Bohužel zavřený. Ulevilo by to částečně provozu, který je nyní v Břežanských serpentýnách.


 • 4. 2. 2013 16:50
  Tomáš Charvát (Březová)
  Re: nájezd na dálnici v Břežanech

  Otevření nájezdu na okruh v Břežanech jsem navrhl už ráno Policii ČR při tel. dotazu na průjezd zablokované objízdné trasy.
  Osobně si myslím, že zajištění posypu a odstranění beton. zátarasů na vjezdu k okruhu je v této situaci to nejmenší, na čem by se starostové obcí měli shodnout. Jde o bezpečnost a měl by se už projevit zdravý rozum. Tom


 • 4. 2. 2013 22:27
  Ivana Drábková
  Situace - uzavírka

  Situace se zdá býti katastrofální. Mně nějak nehraje několik věcí:
  1. od roku 2006 se řeší co se skálama, pokud to došlo za 7 let do havarijního stavu, který vyžaduje okamžitou uzávěru, předpokládám, že také vyžaduje okamžité řešení. Spoléhat na dotace z EU v tuto chvíli je "obecné ohrožování". Dotace z EU být mohou a také nemusí, nehledě na to, že je pro sebe může získat někdo jiný.
  2. Není průšvih naší obce sjízdnost silnice do Zvole /jak píše paní starostka/, pokud chce obec pomáhat správě silnic s údržbou, ať si to nechá zaplatit.
  3. Prověřila obec, jestli touto objížďkou je dodržen zákon o dojezdovém čase záchranné služby atd.
  4. Jsem připravena pomoci vám cestou - proženeme to TV - ale ze zkušenosti vím, že to bude běh na dlouhou trať, např. najít úředníka z kraje, který se k věci vyjádří na kameru, je nadlidský výkon. Mohu dostat do emailu co nejvíce podkladů, aby měl příslušný redaktor relevantní vstupní informace?
  5. Nájezd na okruh u Břežan by bylo vhodné určitě požadovat jako třeba jen dočasné řešení.
  6. Občanům obce bych jen chtěla připomenout, že jsou v životě horší věci, než desetikilometrová objížďka, to mějte prosím na zřeteli.


 • 5. 2. 2013 9:43
  Lucie Knížetová
  Re: Situace - uzavírka

  Toto mi odpověděli z K.Ú. na otázku ohledně technologie a zabezpečení sjízdnosti objížky - problematického úseku Vrané-Zvole:

  Dobrý den,
  na sjízdnost objízdné trasy bude při zimní údržbě kladen co největší důraz abychom zajistili bezproblémovou sjízdnost klesajícího/stoupajícího/ úseku a nejenom tohoto úseku, ale celé objízdné trasy. Trasa bude udržována inertním posypem tak jak je v plánu zimní údržby. Jiný druh posypu a technologie zimní údržby není možná díky ochranným pásmům vodních zdrojů.
  S pozdravem
  Ing. Miloš VACEK
  oddělení pozemních komunikací
  Odbor dopravy

  Jen by mně zajímal geologický rozdíl mezi chemicky udržovaným úsekem komunikace - Břežany-Zbraslav, a Vrané-Zvole. Myslím, že nyní je to jedna a tatáž komunikace - objízdné trasy a měla by být tedy udržována jednotným způsobem - a zřejmě takovým, aby byla zajištěna bezpečná sjízdnost, zvláště např. dostupnost Záchranné služby a pod. • 5. 2. 2013 9:01
  J. Drda
  Situace - uzavírka

  Jenom zamyšlení nad některými návrhy uvedenými v posledních článcích.
  - info v TV, jako podpůrný prostředek ano, ale vzhledem k tomu jaké jsou zprávy v TV zprávách (zvláště na stanici NOVA) bude asi minimální dopad. Pokud by skála na někoho spadla, to by tu byli hned :-(.
  - otevření nájezdu v Dolních Břežanech. Napadlo pravděpodobně hodně lidí, ale když si dáte do vyhledávače na internetu toto spojení, zjistíte, že by se měl otevírat letos na jaře a čeká se na vyjádření nějakého ministerstva. Pokud by měl někdo páku na úředníka na ministerstvu jenom dobře aby se to urychlilo.
  - most přez Vltavu, zde bychom se měli vrátit nohama na zem. Rozpočet obce dle informace na webu 27 000 000,- Kč. Kolik asi stojí most? Obec by na to vydala několik ročních rozpočtů a neměla by ani na základní provoz.
  - cyklostezka - na ty sjou dotace, na most a silnice pro malé obce dotace nejsou.

  Jinak v uveřejněném rozhodnutí je myslím uvedeno, že objížďka je společensky únosná. Za tím je možné chápat vše včetně dojezdu sanitky.


grafika_pata.jpg