Rekonstrukce místní komunikace U Školy - uzavírka!V termínu od 1. 9. 2016 do 13. 11. 2016 bude probíhat kompletní rekonstrukce ulice U Školy.

V rámci této rekonstrukce bude realizováno:

 • nový povrch místní komunikace U Školy
 • nové moderní veřejné osvětlení v celé ulici U Školy
 • nový chodník k budově ZŠ
 • nové schody s přechodem pro chodce do ulice Pod Sokolovnou
 • nový osvětlený přechod pro chodce v blízkosti křižovatky s ulicí Dlouhá
 • nové autobusové zastávky a přechod pro chodce
 • parkovací stání v blízkosti budovy ZŠ
 • celý prostor před budovou ZŠ

Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce dojde ke značnému dopravnímu omezení. K plánovaným uzavírkám budou stanoveny objízdné trasy. Dočasně budou zrušeny (přesunuty) autobusové zastávky "Vrané nad Vltavou, zdravotní středisko" a "Vrané nad Vltavou, škola".

1.

Uzavírka - etapa 2. - část ulice U Školy (od křižovatky ulice Na Vršku po křižovatku s ulicí Nad Schody) - termín: od 1. 9. 2016 do 13. 11. 2016.

U Školy - etapa 2.jpg

2.

Uzavírka - etapa 1. - část ulice U Školy (od křižovatky ulice Nad Schody po křižovatku s ulicí Pod Sokolovnou) - termín: od 9. 10. 2016 do 13. 11. 2016.

U Školy - etapa 1.jpg

Objízdné trasy budou značeny dopravními značkami a situaci objízdných tras naleznete v Dopravně inženýrským opatření, které je ke stažení ZDE! (.pdf)

Autobusové zastávky pro linku č. 445 "Vrané nad Vltavou, zdravotní středisko" a "Vrané nad Vltavou, škola" budou dočasně zrušeny a bude vytvořena autobusová zastávka "Vrané nad Vltavou, zdravotní středisko a škola" v Březovské ulici při vjezdu k horní budově mateřské školy v blízkosti budovy s č. p. 314.

Autobusová zastávka pro linku č. 331 "Vrané nad Vltavou, škola" bude dočasně zrušena - přesunuta do prostoru pod základní školu do ulice Pod Sokolovnou před schody vedle hřbitova.

 

Omlouváme se Vám za komplikace!

musime-to-opravit.png

 


Komentáře

Přidat komentář
 • 25. 8. 2016 8:33
  Michal Hlaváček
  Skvělé načasování

  Tedy musím říci, že zde jde o skvělé načasování celé akce. Vidím v jasných barvách, jak se budou 1. září mísit stavební stroje a nově instalované dopravní značky s auty rodičů prvňáčků a jiných školáků a jak bude všeobecný zmatek ještě o několik řádů vyšší. To jste nemohli tu uzavírku posunout alespoň o den? Nebo ji neoznamovat jen necelý týden předem ale dříve? Jinak je ale u školy objektivně rekonstrukci kvůli zvýšení bezpečnosti dětí provést.


 • 25. 8. 2016 10:04
  Petr Janeček
  Re: Skvělé načasování

  Dobrý den,
  rekonstrukce místní komunikace U Školy byla naplánována na měsíce prázdnin tzn. na červenec a srpen 2016. Bohužel došlo k několika problémům, které nikdo nemohl očekávat (projektová dokumentace, stavební povolení a především prodloužení výběrového řízení na zhotovitele akce).

  Provoz před základní školou v září je nám velmi dobře znám a společně s vedením základní školy a s prováděcí firmou provedeme taková opatření, která zajistí před budovou základní školy maximálně možný bezpečný provoz.

  Předávat staveniště budeme prováděcí firmě v úterý 30. 8. 2016. Z tohoto důvodu je uzavírka 2. etapy zahájena již ve čtvrtek 1. září 2016. Stavební firma práce zahájí v pondělí 5. září 2016. Do této doby bude připravovat zařízení staveniště.

  Uzavírku oznamujeme až nyní právě z toho důvodu, že došlo k jednání s prováděcí firmou o přesnějším harmonogramu prací.

  O rekonstrukci vozovky v ulici U Školy jsme veřejnost informovali začátkem roku. Občany v ulici U Školy na jaře letošního roku a pravidelně jsme s nimi v kontaktu.

  Uzavírky budou mít řádné objízdné trasy. Bezpečný provoz před budovou základní školy intenzivně řešíme, a řešit budeme, s vedením základní školy. Informační dopis půjde všem rodičům dětí ze základní školy.

  Omlouváme se všem za komplikace. Jsem přesvědčen, že nová, bezpečná ulice U Školy po rekonstrukci, za to bude stát.

  Přeji Vám hezký den.


 • 25. 8. 2016 13:25
  Michal Hlaváček
  Re: Skvělé načasování

  Také přeji dobrý den a děkuji za informaci. Nicméně se domnívám, že vzhledem k termínům, které uvádíte, by uzavírka mohly být klidně provedena o den později, tedy až 2.9.. Zvláště, když podrobné informování rodičů dětí ze školy zatím pouze plánujete ("Bezpečný provoz před budovou základní školy intenzivně řešíme" a "Informační dopis půjde..."- mimochodem, jak ho chcete rodičům předat?) a když zásadní informace ani v původní zprávě, ani ve svém vysvětlení neuvádíte. Je sice pěkné, že občany ulice U školy pravidelně informujete, a že máte naplánované objízdné trasy, jak a kudy se mají děti dostat do školy je ale něco jiného a zde mi informace velmi chybí. Neuvádíte ani, kam bude přesunuta autobusová zastávka, kterou děti do školy jezdí, kde by měli parkovat rodiče, kteří budou odvážet děti do školy autem a pod. Bude přístup do školy hlavním vchodem (podle přiloženého plánu se bude rekonstrukce týkat i prostranství před školou), nebo se bude muset do školy chodit někudy zadem přes zahradu? Jak jsme psal ve svém prvním příspěvku, celé mi to zavání velkými zmatky v ne úplně vhodnou chvíli.


 • 25. 8. 2016 14:19
  Kamil
  Re: Skvělé načasování

  Možná máte pane Hlaváčku problém s porozuměním mapám a a textům, ale ulice U školy mezi ulicemi Nad schody a Pod sokolovnou bude zavřena teprve dne 9.10., do té doby bude volně průjezdná, tedy i toho 1.9.. Takže to "skvělé načasování" možná bude dobré.


 • 25. 8. 2016 15:40
  Michal Hlaváček
  Re: Skvělé načasování

  Dobrý den pane Kamile, problém je v tom, že informace na stránkách úřadu je nejednoznačná a velmi zmateční. V mapce pod textem je nejprve uvedena 2. etapa (od 1.9. do 13. 11.) a potom 1. etapa (od 9.10. do 13.11.), což je samo o sobě dost podivné. V přiloženém pdf dokumentu, kterým jsem se řídil, když jsem psal komentář, jsou ty etapy uvedeny opačně, tedy před přímo školou by se mělo uzavírat hned toho 1.9.. Možná by stálo za to, aby pan místostarosta Janeček tuto informaci zpřesnil, z jeho reakce na můj původní příspěvek ale usuzuji, že ono "skvělé časování" dobré opravdu nebude. Jinak tu invektivu s porozuměním mapám a textům jste si mohl odpustit, zvlášť když se nepodepisujete plným jménem.


 • 25. 8. 2016 16:07
  Kamil
  Re: Skvělé načasování

  Uznávám, že formulace "Uzavírka - etapa 2. - část ulice U Školy" zní blbě, lepší by bylo to vypsat slovy "Uzavírka - etapa 'druhá část ulice U Školy'" , ale z kontextu to je jasné.


 • 25. 8. 2016 17:23
  Michal Hlaváček
  Re: Skvělé načasování

  Tedy že je ETAPA 2 před ETAPou 1 mi z kontextu jasné nepřijde. Ty číslovky (alespoň podle pdf) neoznačují části uzavírky, ale právě čísla etap. Kdy se tedy co uzavře je podle mě minimálně nejasné.


 • 25. 8. 2016 10:53
  Petr Štukavec
  Nad Jezerem

  Dobrý den pane Janečku,
  když začne rekonstrukce ulice U Školy, proběhne "vyspravení" ulice Nad Jezerem, které máme slíbené už nějaký ten měsíc? Bude se dělat asfalt i na křižovatce pod ulicí Nad Jezerem nebo jen na hranu této křižovatky?

  děkuji


 • 25. 8. 2016 13:36
  Petr Janeček
  Re: Nad Jezerem

  Dobrý den,
  ano v termínu rekonstrukce vozovky v ulici U Školy, proběhne i oprava komunikace Nad Jezerem.

  V rámci rekonstrukce vozovky v silnici U Školy dojde k vyasfaltování celé křižovatky ulic U Školy, Nad Jezerem a Na Vršku.

  Přeji Vám hezký den.


 • 26. 8. 2016 9:11
  Jiřina
  průjezd z ulice Nad Schody

  Hezké dopoledne,

  já bych se chtěla zeptat, zda není chyba v datu u 2.etapy. Znamená to, že od 9.října budou uzavřeny OBĚ části ulice U školy?

  Pokud to tak není, můžu se spolehnout, že z ulice Nad Schody se autem vždy alespoň do jedné části ulice U školy dostanu?


 • 26. 8. 2016 10:19
  Petr Janeček
  Re: průjezd z ulice Nad Schody

  Dobrý den,
  není tam chyba. Od 9. 10. 2016 budou uzavřeny obě části ulice U Školy. Důvod pro tento postup je ten, že finální vrstva vozovky se bude realizovat najednou.

  Při uzavírkách jsou přesně stanovené objízdné trasy, díky kterým by průjezd obcí (výjezd a vjezd) neměl být velký problém.

  Přeji Vám hezký víkend.


 • 26. 8. 2016 15:11
  Josef Vítek
  U školy

  Když už byly zmíněny ty problémy s prodloužením výběrového řízení - na to má obec najatou firmu, která VŘ organizuje nebo si to obec zajišťuje sama?
  Bylo by možné s tímto občany seznámit třeba na stránkách, kdo vyhrál, za jakou cenu, úspora proti rozpočtu..
  Jestli jsem dobře četl z návrhu rozpočtu, bylo počítáno na tuto akci necelých 10 mil. Kč, což vzhledem k celkovým výdajům není úplně málo...


 • 26. 8. 2016 15:55
  j.drda
  Re: U školy

  Dobrý den,
  informace o zakázce jsou uveřejněné ve věstníku veřejných zakázek.
  https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/cs/Form/Display/664295

  Předpokládaní cena zakázky je ve věstníku uvedena 12 300 000,- Kč nikoliv jak uvádíte necelých 10 000 000,- Kč.
  Ve věstníku se zveřejňuje nejenom oznámení o zakázce, ale i oznámení o zadání zakázky atd. Lze to tam dohledat.
  S pozdravem
  JD


 • 29. 8. 2016 12:11
  Josef Vítek
  Re: U školy

  Díky, necelých 10 mil. byla cena uvažovaná v rozpočtu obce.


 • 26. 8. 2016 16:03
  j.drda
  Re: U školy

  Tak jsem dohledal byly to jenom to dva kliky :-) myší.
  https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/cs/Form/Display/673973
  Vyhrála firma STRABAG a.s,, Cena 7 090 320,- Kč. Ceny jsou bez DPH, Úspora je tedy 5 209 680,- Kč.
  Hezké. Předpokládaná cena je spočítána dle ceníku prací, skutečná dle firemních prací. Vysoutěžené ceny jsou většinou nižší než jsou ceny dle ceníku URS, takže to odpovídá.
  JD


 • 4. 9. 2016 8:13
  Veronika
  objízdná trasa

  Dobrý den, objízdná trasa vede ulicí Luční, ta vede do ulice U školy kde už od pondělí bude probíhat oprava silnice.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg