PROHLÁŠENÍ TECHNICKÝCH SLUŽEB DOLNOBŘEŽANSKA KE ZHORŠENÍ KVALITY VODYPROHLÁŠENÍ TECHNICKÝCH SLUŽEB DOLNOBŘEŽANSKA KE ZHORŠENÍ KVALITY VODY 

 

Vážení odběratelé,

dovolujeme si Vás informovat o dočasném zhoršení kvality pitné vody ve spotřebišti Vrané nad Vltavou.

V úterý 19. ledna provedla provozovatelská firma 1.SčV a.s. technické úpravy na vodovodním řadu. Došlo k přepojení dodávek vody pro Zvoli, Ohrobec, Vrané nad Vltavou a Březovou-Oleško do nového obchvatu Libně a zároveň k navýšení tlaku v systému. Vlivem změny tlakových poměrů ve vodovodní síti došlo k vzedmutí sedimentů z vodovodního řadu (především železa) tím pádem došlo k dočasnému zhoršení kvality dodávané vody, zejména zabarvení vody do žluta.

Vzorky vody jsme odebrali a poslali pro posouzení do laboratoře.

Voda dle předběžných výsledků z akreditované laboratoře není závadná. Z důvodu předběžné opatrnosti ale doporučujeme, v případě viditelného zákalu, omezit užívání vody k pitným účelům. Preventivně jsme zvýšili koncentraci chloru k zabezpečení bakteriální nezávadnosti a nadále budeme provádět kontrolní odběry.

Na odstranění problému intenzivně pracujeme. Aktuálně je prováděno odkalování lokality, Březová-Oleško, Vrané nad Vltavou a předpokládáme postupné zlepšování kvality dodávané vody. K obnovení standardní kvality by mělo dojít během dnešního odpoledne, náhodně pak může docházet ke zhoršení již jen v jednotlivých odběrných místech.

Odkalování bude probíhat do doby obnovení dodávky vody ve vyhovující kvalitě.

V důsledku odkalování může docházet k poklesu tlaku ve vodovodu v závislosti namístě aktuálně prováděného proplachu.

Veškeré práce na řadu směřují ke zvýšení a stabilizaci dodávek vody pro jmenované obce tak, aby v letních měsících bylo zajištěno bezproblémové zásobování vodou.

Omlouváme se za způsobené komplikace.

 

Milan Petrus
vedoucí divize vodovody & kanalizace

 

Prohlášení ke stažení ZDE(.pdf)


Komentáře


 • 21. 1. 2021 13:53
  Paw
  Opožděná komunikace?

  Hmm, takže to pokazili 19.1. a teď to vyhlásili ve Vraném rozhlasem a dali na obecní stránky. Takže dva dny pijeme vodu, která nemusí být v pořádku.
  To asi v pořádku moc není a já se ptám, kdo to zpoždění v komunikaci způsobil.


 • 21. 1. 2021 15:00
  Milan Petrus - TSDB
  Re: Opožděná komunikace?

  Dobrý den,

  jako provozovatel VaK lokalit Březová Oleško a Vrané jsme bezodkladně po vzniku události začali obě dvě spotřebiště odkalovat na hlavních řadech. Bohužel se přesto vzedmuté sedimenty postupně během následujících dní roznesly do těchto lokalit. Tomu jsme se dopředu snažili intenzivně zabránit.

  Obecní úřad Vrané od nás dostal informace o zhoršení kvality dodávané vody do Vraného dnes. Jakmile byl znám rozsah zasažené lokality. Poté jsme se s paní starostkou dohodli na formě oznámení.

  Za časovou prodlevu se omlouvám.

  Naši technici se snaží zhoršenou kvalitu vody odstranit v nejkratším možném čase.

  S pozdravem

  Milan Petrus, TSDB divize VaK
  tel. 734 755 512 • 21. 1. 2021 17:47
  Roman
  Re: Opožděná komunikace?

  Dobrý večer, jelikož nikdy nevíte, co Vám tam vodárenské společnosti kdy pustí (někdy to může být voda s větším obsahem železa, někdy přechlorovaná, někdy dokonce kontaminovaná bakteriemi apod.- těch případů jsou desítky ročně po celé ČR), doporučuji mít vodní filtr na konečném výstupu - tedy na kohoutku. Touto problematikou se odborně zabývám, jsem schopen zajistit rovněž rozbory vody i ze studní. Kdyžtak kontakt na mě: roman.kopacek@centrum.cz


 • 25. 1. 2021 20:54
  Renáta Fialová
  aktuální kvalita vody řád Vrané nad V.

  Dobrý den, je prosím nějaká změna ohledně kvality vody v řádu Vrané nad Vltavou - je již v pořádku, nebo problémy stále přetrvávají a vodu se nedoporučuje pít? Děkuji za informaci. Fialová


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg