Připravované autobusové spojení obcí Vrané nad Vltavou a Březová-OleškoStarostka obce Dana Ullwerová a místostarosta obce Petr Janeček koncem loňského roku zahájili jednání s novým vedením obce Březová-Oleško o zřízení autobusové dopravy (minibusy) mezi obcemi Vrané nad Vltavou a Březová-Oleško.  

V současné době se již řeší smluvní podmínky, rozmístění zastávek a jízdní řád, který bude navazovat na ostatní linky PID (vlak + autobusy) a především otázka nákladů na provoz a způsobu jejich úhrady.  

Naším společným cílem je zahájení provozu autobusového spojení v co nejkratší možné době.

O dalším průběhu jednání Vás budeme informovat.


Komentáře


 • 22. 1. 2015 20:22
  Volf Martin
  Zastávky ve Vraném?

  Dotaz, autobusová linka by pouze projížděla Vraným ulicí Březovskou nebo by projížděla skrz Vrané? Podle mě aby měla linka smysl pro občany Vraného, který dojíždí na nádraží autem popřípadně chodí pěšky, by bylo vhodné kdyby linka projížděla skrz Vrané. Viděl bych zastávky například Nádraží Vrané, základní škola, samoobsluha u Vietnamců, křižovatka V Ouvozcích-Ke statku, křižovatka Ke statku-Březovská a pak již směr Březová Oleško samozřejmě obousměrně.


 • 23. 1. 2015 10:26
  Josef Vítek
  Ano

  Přesně, tak, navíc předpokládáím, že linka bude začleněna rovněž do PID, takže by obce asi měly jednat o zřízení linky s ROPIDEM.


 • 23. 1. 2015 13:40
  j.drda
  Re: Zastívky + ROPIS

  Dobrý den, v příspěvku je uvedeno že se aktuálně řeší:
  - rozmístění zastávek ve Vraném
  - návaznost spojů na vlakové a autobusové spojení, takže s ROPIDem.

  Takže oba dva dotazy jsou zodpovězeny v příspěvku, sice stručném, ale jasném.


 • 25. 1. 2015 21:11
  Roman
  návaznost

  Pakliže ten bus pojede nahoru na Březovou-Oleško, měla by se dle mě řešit návaznost busu na spoje směr Budějovická apod. Nechápu návaznost na vlak... Dle mě by to mělo vykrýt mezery, kdy vlak naopak nejezdí, např. neděle, kdy jede v 7:00 a pak až v 9:30 co ty 2,5h hm? Natož bez přívozu o víkendu...To je pak Vrané jakýmsi "poloostrovem", kdy lidi bez auta mají prostě smůlu... Radši ať jezdí bud od nádraží(kam skoro každý dojde) než ať jezdí 4st. přes Vrané v čase, kdy bude jezdit vlak...


 • 26. 1. 2015 10:59
  Josef Vítek
  Re: návaznost

  no myslím, že to primárně nebude určeno pro spojení lidí z Vraného do oblasti Kačerova (kam jezdí autobus z Březové). Tam jede vlak opravdu často a jste tam za 20 minut, díky nové zastávce. To že v neděli ráno nic nejede 2,5 hodiny asi taky většinu lidí netrápí.Naopak to bude alternativa pro lidi z Březové, že se dostanou např. do oblastí Prahy 5, možná i na tom Kačerově budou vlakem dříve než autobusem přes věčně ucpanou Písnici a Libuš.
  Předpokládám, že nová linka bude stejnš jezdit pouze v pracovní dny, víkend to by byl opravdu asi zbytečný luxus.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg