Poděkování panu Jiřímu TomanoviDatum konání:
28.11.2013

Poděkování

 

Chtěla bych se s Vámi podělit o radost a zároveň veřejně poděkovat panu Jiřímu Tomanovi, zaměstnanci obce. Zima se blíží, předpověď počasí je neradostná. V pondělí nám odešlo ložisko na autě IVECO. Odvezli jsme ho do servisu a uslyšeli, že se jedná o speciální ložisko, které musí objednat z Rakouska. Snažila jsem se jim vysvětlit, že auto nutné potřebujeme, musí sypat silnice. Výsledkem mnoha telefonátů bylo, že ložisko je objednáno, ale přijde ve středu 4.12. Málem jsem se složila. Včera pan Toman, přezdívkou nazývaný Bojar, nevydržel, vlezl pod auto a kolo rozebral. Vyndal obě ložiska a dnes se nám podařilo po zhruba dvou hodinovém pátrání sehnat ložiska, včetně gufera. Byl to trochu problém, přeci jen to byla trochu atypická ložiska, ale když se chce, tak to jde. Dnes odpoledne pan Toman přišel a auto jezdí.

Renomovaný servis odhadl nákup materiálu na 20 tisíc Kč, prý musí koupit pouze jako komplet, je to přeci „speciální“ ložisko. Dnes jsme sečetli tři výdajové doklady a dostali se na částku 800,- Kč. Opět se mě chtělo ječet a pan ředitel, jistého nejmenovaného autoservisu má obrovské štěstí, že do zítra mě trochu vychladne hlava. Tento servis už naše auto rozhodně neuvidí.

Píši to proto, že chci veřejně poděkovat panu Jiřímu Tomanovi, je to šikovný řemeslník, který má ručičky k nezaplacení. A my ve Vraném se už tolik nemusíme bát případného náledí.

Možná se to do aktualit nehodí, ale měla jsem takovou radost, že jsem se chtěla s vámi podělit.

 

                                                                                              Martina Filipová


Komentáře

Přidat komentář
 • 29. 11. 2013 3:49
  Svatopluk
  Zlaté ručičky pana Jiřího Tomana

  Dobrý den,
  paní Filipová z Vašeho nadšeného příspěvku je zřejmé, že jste se s uvedeným přístupen k práci zřejmě ještě jako starostka nesetkala. Jenomže žijeme v Čechách a tak se stejně nadšeně ptám, kolik z ušetřených peněz = 20 000.- Kč - 800.- Kč = 19 200.-Kč nabídla panu Tomanovi za jeho zlaté ručičky, které pracovaly - a dobře - pro obecní blaho. V tom je "jádro pudla". Ne jenom ve "svatém" nadšení, že jste potkala schopného chlapa. A jestli Vám nějakou částku, (ať je jakákoli) schválí Obecní rada. Pak teprve uvidíme, jak si místní "potentáti" váží poctivé a rychlé - dobře odvedené práce. Zdraví Hejl // svata17@centrum cz.


 • 29. 11. 2013 12:47
  St. Drábek
  Re: Zlaté ručičky pana Jiřího Tomana

  Inu, nejspíš dostal mzdu jako všichni zaměstnanci a s ohledem na své pracovní výsledky dostal i přiměřenou mimořádnou odměnu.


 • 29. 11. 2013 9:42
  Martin
  Svatopluk

  Přesně tak Svatopluku a nejen to, paní starostka se zřejmě ve svém dosavadním funkčním období nesetkala také se spoustou jiných věcí. . .už aby byly volby !!!


 • 29. 11. 2013 10:38
  J. Drda
  Poděkování starostce a Bojarovi

  Poděkování paní starostce a Bojarovi, že se snažili situaci vyřešit a že se jim to povedlo.
  Dobrá práce.
  Ke komentářům pánů Martina @ Svatopluka @ Hejla se nemá cenu vyjadřovat.


 • 2. 12. 2013 19:32
  Jana
  Ložisko

  Tak panu Tomanovi určitě odměnu za vícepráci a tomu p.řediteli servisu či vedoucímu přeju pořádnejch pár facek k Ježíškovi,bohužel tohle není jediný případ lumpáren a zlodéjin v naší české zemičce


 • 2. 12. 2013 22:57
  Honza vranej
  Dejme tomu čas

  No ... tenhle článek potěší, ale jsem zvědavej, jestli se naše paní starostka pochlubí, až se - nedejbože - po týhle oslavovaný opravě to auto dojebe tak, že to nakonec stejně skončí v nějakym specializovanym servisu a oprava vyjde třeba na padesát tisíc ... to už se asi s kalkulačkou nebudou mít tak rádi. Tyhlety garážový domácí opravy nekončej dobře, něco o tom vim. Většinou počáteční nadšení končí tvrdym nárazem. (Logicky - tyhle značkový servisy by prostě už asi těžko fungovaly, v každým městě se najde několik českejch šikovnejch ručiček ...)


 • 3. 12. 2013 7:43
  Martina Filipová
  Re: Dejme tomu čas

  Dobrý den Honzo,
  mohu se Vás zeptat, co by jste dělal na mém místě, kdyby předpověď počasí slibovala náledí a tedy nutnost sypat a Vy měl auto nepojízdné?
  Díky bohu předpověď ve Vraném nevyšla, ale pokud by to tak bylo, garantuji Vám, že bych byla na tomto fóru pod palbou vášnivé kritiky.
  Už jsem se smířila s tím, že ať na tomto místě udělám cokoli, vždy se najde někdo, kdo mě zkritizuje. V této společnosti se chválit nevyplácí.
  Přeji Vám hezký den. A jen tak na okraj, Vámi zmiňovanou možnost jsem také zvažovala.


 • 3. 12. 2013 12:57
  Boris
  skála

  Dobrý den,
  tak mě napadlo jestli by taky pan Toman nemohl pracovat na sanaci skály. Určitě by se ušetřilo a žádný super zábrany ze Švýcar by nebyly zapotřebí. Něco by se svařilo a vono by to vlastně bylo taky dobrý že? Já jsem rád, že máme u nás na obci šikovného člověka. Avšak je také zapotřebí si uvědomit odpovědnost za svá rozhodnutí až se něco ( snad ne ) stane. Může dojít k nehodě, třeba právě kvůli této opravě a ušetřených pár tisíc bude zcela irelevantních. Domácí opravy by si měl člověk dělat doma na svých věcech a ne na obecních, kde by určitá úroveň servisu asi býti měla.


grafika_pata.jpg