OZNÁMENÍ O ZHORŠENÍ KVALITY VODYOZNÁMENÍ O ZHORŠENÍ KVALITY VODY

Technické služby Dolnobřežanska informují o mimořádné události související se zhoršenou kvalitou dodávané vody ve vodovodní sítí ve spotřebišti Vrané nad Vltavou. Nejedná se o námi zapříčiněnou událost. Naši technici intenzivně odkalují ve Vaší lokalitě vodovodní řad. Tato činnost bude probíhat i v několika následujících dnech. Vzorky vody byly odebrány pro laboratorní rozbory.

Děkujeme za trpělivost a omlouváme se za způsobené potíže.

Milan Petrus
vedoucí divize vodovody & kanalizace

 

Oznámení o zhoršení kvality vody ZDE(.pdf)


Komentáře


 • 21. 1. 2021 10:18
  A. Pajerová
  Dotaz

  Dobrý den,
  Co to pro nás znamená, je voda pitná nebo není?


 • 21. 1. 2021 11:56
  Roman
  Re: Dotaz

  Dobrý den, sousedko, do té doby ,než se udělají rozbory, Vám to zřejmě nikdo neřekne. Jelikož nikdy nevíte, co Vám tam vodárenské společnosti pustí (někdy to může být voda s větším obsahem železa, někdy přechlorovaná, někdy dokonce kontaminovaná bakteriemi apod.- těch případů jsou desítky ročně po celé ČR), doporučuji mít vodní filtr na konečném výstupu - tedy na kohoutku. Touto problematikou se odborně zabývám, jsem schopen zajistit rovněž rozbory vody i ze studní. Kdyžtak kontakt na mě: roman.kopacek@centrum.cz


 • 21. 1. 2021 13:13
  Milan Petrus
  Re: Dotaz

  Dobrý den,

  Vlivem změny tlakových poměrů ve vodovodní síti došlo k vzedmutí sedimentů z vodovodního řadu (především železa) tím pádem došlo k dočasnému zhoršení kvality dodávané vody, zejména zabarvení vody do žluta.

  Vzorky vody jsme odebrali a poslali pro posouzení do laboratoře.
  Voda dle předběžných výsledků z akreditované laboratoře není závadná. Z důvodu předběžné opatrnosti ale doporučujeme, v případě viditelného zákalu, omezit užívání vody k pitným účelům. Preventivně jsme zvýšili koncentraci chloru k zabezpečení bakteriální nezávadnosti a nadále budeme provádět kontrolní odběry.

  Na odstranění problému intenzivně pracujeme. Aktuálně je prováděno odkalování
  lokality, Březová-Oleško, Vrané nad Vltavou a předpokládáme postupné zlepšování kvality dodávané vody. K obnovení standardní kvality by mělo dojít během dnešního odpoledne, náhodně pak může docházet ke zhoršení již jen v jednotlivých odběrných místech.

  Omlouváme se za komplikace.

  S přátelským pozdravem

  Milan Petrus
  vedoucí divize vodovody & kanalizace  Technické služby Dolnobřežanska, s.r.o.
  IČ: 03711617, DIČ: CZ03711617
  Vestecká 3, 252 50 Vestec
  tel.: 734 755 512
  e-mail: milan.petrus@tsdb.cz
  web: www.tsdb.cz


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg