Jubilejní 20. ročník Vranského lesního běhu je za námi!V sobotu 12. 4. 2014 proběhl již 20. ročník oblíbeného běžeckého závodu. Počasí bylo vskutku nádherné, což určitě pomohlo ke skvělým výsledkům. Vše začalo hned ráno, kdy se v 9:30 začali scházet závodníci, ale také doprovodné síly. Celkem se sešlo 133 statečných závodníků, kteří chtěli ukázat nejlepší výkon. Všichni se mohli občerstvit skvělou klobásou či párkem v rohlíku.
Běh začal v 10:00 od těch nejmenších. Mezi mladé vítěze patří Tereza Lípová, Jan Hurdálek, Matěj Bednář, Laura Kubrová, Pavel Jindra, Veronika Šimonková a David Deutsch. Ženy běžely trať dlouhou 4600m společně s muži nad 50let. Mezi ženské vítězky patří Lenka Horňáková, Dagmar Bednářová, Věra Kohoutová (absolutní ženská vítězka) a Jana Pozgayová. V kategorii 50-59 zvítězil pan Jiří Tůma a v kategorii 60-69 let vyhrál pan Václav Lípa. Neuvěřitelný výkon předvedl v kategorii 70let a více pan Pavel Kohout, který porazil o zlomky vteřiny pana Zdeňka Málka. V hlavním běhu, v běhu na 8600m, doběhl na prvním místě Dalibor Slovák. Vítězem skupiny muži 40-49let se stal pan Michal Kovář s časem 31:11 a stal se tak i absolutním vítězem. Všem závodníkům děkujeme a moc gratulujeme! Rádi uvidíme v příštích letech více vranských tváří.
Děkujeme všem sponzorům za finanční a věcné dary: Obec Vrané nad Vltavou, Centrum FotoŠkoda, PRE Pražská energetika a. s., Rupa s. r. o., Megafyt Pharma s. r. o., EFES s. r. o., Vino Italiano, Regulus spol. s r. o., Květinářství paní Kyndlové, Stavební spořitelna České spořitelny a. s., Oborová zdravotní pojišťovna. Dále děkujeme všem dobrovolníkům za pomoc, panu Ferdovi Dremlovi za hudebně slovní doprovod a všem majitelům pozemků za každoroční bezproblémové zapůjčení prostoru (p. Stránský, p. Záruba, pí. Petrová).
Budeme se na všechny z vás, kteří fandíte zdravému pohybu a běhu obzvlášť, těšit zase za rok!

 Výsledky všech závodníků a fotografie nejen z této akce naleznete na webových stránkách TJ Sokol Vrané nad Vltavou I. - www.sokolvranenadvltavou.cz


Za Sokol Vrané nad Vltavou I. 
                                                              Bára Mátlová

Z celé akce vznikla také malá televizní reportáž. Ke zhlédnutí bude tento čtvrtek (24.4.) na ČT4 Sport v pořadu Sport v regionech, který začíná v 15:25. Posléze bude ke zhlédnutí také on-line na webu www.ceskatelevize.cz (iVysílání).grafika_pata.jpg