• Jarní přírodou s Nordic WalkingZima za chvíli skončí, začínáme se těšit na jaro. První teplé paprsky, první rozkvetlé kytičky. Vydejte se s námi přivítat jarní přírodu procházkou na Zvolskou homoli v sobotu 23. března 2013. Můžete při ní vyzkoušet severskou techniku Nordic walking. Skutečně - přeložený do češtiny označuje termín severskou chůzi.

Jedná se o typ chůze se speciálními holemi, které pomáhají při chůzi zapojit mnohem více svalů než normálně. Hole zároveň tlumí dopady a poskytují oporu při chůzi. Díky zapojení většího počtu svalů dochází ke zvýšení spalované energie než při běžné chůzi, což můžete využít například při snižování hmotnosti. O Nordic walkingu se mluví jako o jednom z nejzdravějších sportů. Při správné technice má pozitivní vliv hlavně při bolestech zad a kloubů. Tento sport je vhodný téměř pro všechny od seniorů až po vrcholové sportovce, každý jen musí přizpůsobit zátěž svým schopnostem a možnostem.

Po krátké teorii z úst lektora v naší klubovně (nebo venku, bude-li teplo) se spolu vydáme se do probouzející se přírody v okolí Vraného. Pokud hole nemáte, rádi Vám je zapůjčíme. Je nutno pouze nahlásit účast a výšku postavy, abychom věděli, jaké hole pro Vás připravit. Cena vycházky je 70,- Kč, půjčovné holí 50,- Kč. Na akci je nutné se předem objednat u pí. Dobruské na ekoporadna@cev-zvonecek.cz nebo na tel. 724 687 996. Přesný začátek akce bude ještě upřesněn na našich webových stránkách www.cev-zvonecek.cz.

 

CEV Zvoneček
Mgr. Gabriela Dobruská

Celá tisková zpráva ke stažení ZDE! (.pdf)


grafika_pata.jpg