• Jak dopadl Vranský lesní běh?Stává se již tradicí, že sobotu po Velikonocích se ve Vraném nad Vltavou pořádá Vranský lesnílogo_sokol.png běh (dále jen VLB). Letos se 14. 4. konal již jeho 18. ročník, který se po všech stránkách velmi vydařil.

Sv. Petr stál při nás a i přes špatnou předpověď objednal nádherné jarní počasí, rekordní byla také účast v novodobé historii (102 registrovaných závodníků a 13 účastníků lidového běhu). Vysokou sportovní úroveň Běhu dokazují rovněž dosažené výsledky v hlavních kategoriích, které jsou na stejné trase za poslední roky těmi nejlepšími: v mužích zvítězil Jiří Wallenfels (29:54,0)a v ženské kategorii Helena Poborská (18:15,0). Amatérští běžci, především sportovní nadšenci z Vraného a okolí si mohli zaběhnout zvláštní kategorii, tzv. Lidový běh (na základě zkušeností a ohlasů z předešlých ročníků byla jeho délka upravena na 1200m) a děti pak závodili na trasách adekvátně zvolených k jejich věku, od těch nejmenších (1-3roky) až po kategorie dorostenecké. Jediné co nás mrzí, je opět malá účast dětí z naší obce.

Celou akci zahájila starostka Sokola Vrané nad Vltavou I paní Marie Koubová a starostka obce paní Martina Filipová se zhostila předávání cen.

Celá sportovní akce by se nemohla uspořádat bez pomoci a finančního či věcného přispění následujících sponzorů: MEGAFYT PHARMA, s.r.o., VINO ITALIANO, EFES, s.r.o., OZP, RUPA, s.r.o., REGULUS, s.r.o., KLEMANET.CZ, Květinářství paní Kyndlové, J.R.Cars a samozřejmě Obecní úřad Vrané nad Vltavou a Sokol Vrané nad Vltavou I. K příjemné atmosféře přispěl i pan Ferdinand Dremla, který zajistil ozvučení a závodem provázel slovem. Všem velmi DĚKUJEME.
Jménem celého organizačního týmu si Vás již teď dovoluji pozvat na další, 19. ročník Vranského lesního běhu, který se uskuteční jednu z dubnových sobot roku 2013.

Za organizační výbor VLB Ondřej Beran

Další podrobnosti nejen o letošním ročníku Vranského lesního běhu (výsledky, fotografie, ...) naleznete ZDE!


grafika_pata.jpg