Informace pro občany - Přestupní terminál ve Vraném nad VltavouDatum konání:
1.3.2020

terminál_plakát.JPG

Terminál - informační plakát k nahlédnutí ZDE(.pdf)

Terminál - pohledy k nahlédnutí ZDE(.pdf)

Terminál - situace dopravního značení k nahlédnutí ZDE(.pdf)


Komentáře

Přidat komentář
 • 27. 2. 2020 15:42
  Zdeněk
  terminál

  Nepochopil jsem jak se autobusy do terminálu vytočí, zejména při výluce vlaku velké autobusy. Na zajetí do terminálu je příliš ostrý úhel a málo místa.


 • 28. 2. 2020 9:53
  Ullwerová
  Terminál

  Vážený pane Zdeňku,
  pozemek p.č.550/19 v k.ú. Vrané nad Vltavou vlastní společnost Vrane River & Green s.r.o. Obec jednala o možnosti odkoupení tohoto pozemku, aby zde mohl být komplexně upraven přednádražní prostor a mohl být realizován přestupní terminál. Jednatel společnosti Vrane River & Green s.r.o. prodej pozemku jednoznačně zamítl. Museli jsme tedy přijmout jediné možné řešení a to, že se autobus po vysazení lidí bude otáčet u přehrady, po návratu odbočí vlevo a bude čekat u krytého terminálu na příchod a nástup lidí od vlaku.
  Dana Ullwerová


 • 9. 3. 2020 19:36
  Pavel
  Re: Terminál

  Vyvlastnit pozemek..
  Vyvlastnění podle zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury


 • 28. 2. 2020 12:20
  Jerry
  ???? akce?

  Tato akce je pro přilehlé obce a vranske obcany bude pouze obtěžovat. Udělejte konečne něco pro
  občany Vraného a Skochovic. Kdy se bude realizovat silnice a chodníky od nádraží k přehradě atd. ????!!!!


 • 29. 2. 2020 13:24
  Dana Ullwerová
  Re: ???? akce?

  Vážený Jerry,
  cestující, kteří využívají autobusovou linku 445 jsou minimálně z 50% občané Vraného nad Vltavou. Finanční prostředky na výstavbu autobusového terminálu se nám podařilo získat z fondů EU, výše dotace činí až 90% celkových nákladů. Z hlediska bezpečnosti bylo nutné prostor před vlakovým nádražím komplexně řešit, podobně jako bylo navrženo nástupiště nádraží z pohledu bezpečného pohybu cestujících. Autobusová zastávka je dosud umístěna na chodníku, kde také cestující čekají. Všichni, kteří přichází od vlaku, musí tedy vstupovat do komunikace, kde projíždí auta. Terminál navrhl Ing. arch. Jiří Smolík z projekční kanceláře Vyšehrad atelier, s.r.o., specialistů na urbanismus a územního plánování, žel byl velmi omezen malým prostorem. Věc není tak jednoduchá, jak se domníváte a vyžaduje komplexní přístup se znalostí dopravních a bezpečnostních vyhlášek a legislativy.
  Výstavbou terminálu dojde i ke komplexní úpravě a zlepšení vzhledu celého prostoru před vlakovým nádražím v centru naší obce.
  Investiční akce v roce 2019 činily více než 60 mil. Kč – byla zahájena stavby ČOV, dokončena byla stavba nové mateřská školy, dále byly rekonstruovány třídy pro družiny v budově, „Staré školy“, pokračovala příprava PD na rekonstrukce komunikací (Nádražní, U Elektrárny, Vltavská), zpracovávala se PD na půdní přestavbu v „Nové škole“, tak aby bylo možné co nejdříve navýšit počet tříd v ZŠ, máme připravené stavební povolení na další kanalizační a vodovodní řady, podílíme se na spolufinancování PD na nový vodovodní přivaděč, který má zajistit dostatečný nátok vody do vodojemu,…..
  Projekt nové silnice do Skochovic představuje rozsáhlou projektovou dokumentaci, která musí řešit řadu souvisejících věcí, přeložky kabelů, ochranná pásma, výkupy pozemků, stavbu chodníků, parkovišť, odvod dešťových vod z rozsáhlého území, souhlasná stanoviska občanů, soukromých firem, dotčených orgánů. O vývoji žádosti o stavebního povolení budete informováni.
  Dana Ullwerová


 • 2. 3. 2020 9:35
  kri-TIK
  Re: ???? akce?

  VODVOLÁVAT SE NA TU VOPIČÁRNU, CO POSTAVILI ČD/SŽDC NA NÁDRAŽÍ ZA PŘEKÁŽKOVOU DRÁHU JE TRAPNÝ !! asi chodíte vožralá, tak abyste nespadla do parku co?? zábradlí k ničemu, vobchází se to kilometrr


 • 2. 3. 2020 9:12
  kri-TIK
  Re: souhlas!!

  Co to zas vymejšlíte za ptákoviny? Uděláte již ten chodník v Nádražní? Děti tam ráno chodí vlevovpravo auta mezi nima kličkujou,dif je nepřejedou !!! Počkejte až se něco stane hlavně, že budete mít terminál pro jeden autobus! to je tedy výhra. a my starý chodíme bahnem loužema a auta tam jezdí vosmdesát a policajty sem tam měřit vživotě neviděl. Už se nad sebou zamyslete ste horší než Filipová rozdáváte si peníze za ptákoviny


 • 2. 3. 2020 14:36
  Dvořák
  Re: ???? akce?

  Vážená paní Starostko,
  děkuji za věcnou odpověď, ač si myslím, že pro pány Jerryho a kri-TIKa by se dala považovat za zbytečnou.
  Jen doplním, že ve Vraném nad Vltavou dlouhodobě nežije nikdo se jmény Jerry, nebo kri-TIK pokud vím. Tudíž bych Vás pánové poprosil, abyste sami sebe nenazývali "běžnými lidmi".
  Odpověď na otázku, proč máte tolik palců dolů je fakt, že s prominutím vypadáte jako pitomci. Přečtěte si znovu co píše paní Starostka, jak reagujete Vy (včetně pravopisných chyb) a po té pro jistotu již nic nepište. Vaše dotazy byly zodpovězeny a Vy se znovu ptáte.


 • 2. 3. 2020 16:50
  kri-TIK
  Re: ???? akce?

  Hele Dvořáku, si stejnej vlez doprdelky jako Čížek, vomýlaj furt do kola stejný kecy, že je problém stavebko nebo územko, že vybudovat půlkilometru chodníku je strašně složitzý, pač jim za to asi nikdo nenasypal na rozdíl od těch inženýrů z atelijérů, kapišto? asi ne, asi budeš taky inženýr jako poleno


 • 28. 2. 2020 17:44
  Natalie Sýkorová
  Terminál

  Dobrý den, nenašla jsem nikde informaci o tom, kolik parkovacích míst pro auta bude k dispozici? Řeší tento problém projekt?
  Děkuji za odpověď,NS


 • 29. 2. 2020 13:18
  Dana Ullwerová
  Re: Terminál

  Vážená paní Sýkorová,
  parkovací místa zůstávají zachována po pravé straně autobusového terminálu, po levé straně, kde bude stanoviště autobusu, jsou parkovací místa zrušena. S novými parkovacími místy je počítáno po levé straně ulice Nádražní za vlakovým nádražím, kde se zpracovává projektová dokumentace k žádosti o stavební povolení na rekonstrukci této komunikace. S dalšími parkovacími místy je počítáno v Územní studii US 1 – centrum Vraného v prostoru mezi kolejištěm a ulicí Nádražní. Bohužel parkování je stále větším problémem, v mnohých okolních obcích je tento problém mimo jiné řešen i časovým omezením parkování nebo jeho zpoplatněním.
  Dana Ullwerová


 • 29. 2. 2020 21:01
  Natalie Sýkorová
  Re: Terminál

  Dobrý večer,
  děkuji Vám za odpověď. Z Vašeho textu vyplývá, že se kapacita parkovacích míst navýší. To je chvályhodné a opravdu potřebné. Nicméně zmínka o časovém omezení či zpoplatnění parkování mě poněkud překvapila. Auta tam parkují lidé, kteří pracují v Praze a auto tam tudíž musí stát celý den až do návratu z práce. Cestování vlakem přesto, že jsou služby Českých drah na velmi nízké úrovni, je ekologičtější, když vlak jede a jede včas tak i rychlejší... Dalším problémem je úzká silnice na Zbraslav, množství neukázněných motajících se cyklistů, výjezd od zastávky Zbraslav... Myslím, že pokud se navýší a nezpoplatní možnost parkovat u zastávky ve Vraném mohlo by to mít pozitivní dopad i na tuto komunikaci.
  S pozdravem NS


 • 2. 3. 2020 9:33
  kri-TIK
  a co chodník Nádražní?

  Co to zas vymejšlíte za ptákoviny? Uděláte již ten chodník v Nádražní? Děti tam ráno chodí vlevovpravo auta mezi nima kličkujou,dif je nepřejedou !!! Počkejte až se něco stane hlavně, že budete mít terminál pro jeden autobus! za vosum mega! ježišimarjá!! to je tedy výhra. a my starý chodíme bahnem loužema a auta tam jezdí vosmdesát a policajty sem tam měřit vživotě neviděl. Už se nad sebou zamyslete ste horší než Filipová rozdáváte si peníze za ptákoviny. VODVOLÁVAT SE NA TU VOPIČÁRNU, CO POSTAVILI ČD/SŽDC NA NÁDRAŽÍ ZA PŘEKÁŽKOVOU DRÁHU JE TRAPNÝ !!


 • 2. 3. 2020 13:58
  kri-TIK
  cvičená opice co dává palec dolu

  Fšimněte si lidičky, kolik palců dolu dostáváme mi běžní občané a kolik palců nahoru starostka. asi zaměstnali na úřadě nějakého komunistu cenzora, zřejmě toho Davida Balingů!!


 • 2. 3. 2020 14:04
  Čížek
  Re: a co chodník Nádražní?

  Kritik dokáže pozurážet přední specializované projektanty, radní, kteří ho několikrát zvali, že s ním problematiku prodiskutují, nepřišel. Dnes jsou přísné normy, nádraží vlaková a autobusová jsou stavěna jinak než dříve, viz např. Vršovice. Stavební povolení se získávají obtížně, zvláště když např. kus silnice u přehrady ani není Vraného, nutné je složité odvodnění silnice přes cizí pozemky a přeložky sítí. Jsou požadavky v budoucnu zvýšit autobusovou i vlakovou dopravu, tím spíše, pokud dojde k bytové výstavbě z části papírny. Kritik působí kontraproduktivně, věc tím zdržuje a komplikuje, sám patrně nepostavil ani psí boudu, větu nenapíše bez chyb a chtěl by radit projektantům.
  V sousedních vesnicích ani nemají vyasfaltované cesty jako do Skochovic, aspoň část chodníku tam existuje, cesta je poměrně široká (hned tam zaparkuje spousta aut), na stavebním povolení se intenzivně pracuje.


 • 2. 3. 2020 14:22
  kri-TIK
  potrefená husa

  mě nezajímá diskutovat, kecy nemaj cenu.. to vaše veledílo si strčte za tu vaší psí boudu, keráí je užitečnější...jestli ste schopný udělat obratem terminál a neuděláte za x let chodník jste trapný alibisti. asi už máme toho co tu rozdává mínusy


 • 3. 3. 2020 12:48
  SHK
  Re: potrefená husa

  Výborně, konečně někdo kdo preferuje činy místo řečí - takže se už těším, že se uvidíme při jarním úklidu nepořádku ve Vraném! Nebo jste jen kri-TIK...?


 • 3. 3. 2020 13:21
  kri-TIK
  Re: potrefená husa

  Vážený Pane, mně už 70 bylo !! jsem rád, když obstarám věci kolem domu!


 • 3. 3. 2020 22:16
  Baum
  Re: potrefená husa

  kri-TIKu,
  je velmi podezřelé, že ve Vašich letech nejste schopen sesmolit větu bez hrubé pravopisné chyby.
  Jak výše zmiňuje pan Dvořák a pan Čížek, počet palců dolů máte pravděpodobně kvůli urážlivým komentářům a velkému počtu chyb. Dále vašemu neúspěchu napomáhá očividná absolutní absence znalosti problematiky stavebních povolení, územního plánování a v neposlední řadě celkových plánů a postupů.
  Dle řečených informací jste byl několikrát zván k diskuzi a nedorazil jste, což je pro mne nepochopitelné. Z toho plyne, že jste jen a pouze místní tlachal, kterému se stále dokola něco nelíbí a má potřebu otravovat normální pracující svou demencí a arogancí.
  Nejste náhodou jeden z těch nekňubů, kteří dnes a denně vysedávají před rajčurem na lavičkách a nic nedělají? Stavěl jste někdy něco? Vyřizoval jste podpisy/povolení potřebné k realizování staveb?
  Nemusíte mi odpovídat, jen se zamyslete, zda se chcete stále ztrapňovat, nebo raději půjdete zpět do hospody, kde po Vás nikdo nebude muset nic číst.


 • 3. 3. 2020 23:32
  kri-TIK
  Re: potrefená husa

  Jj, do rajčůráků mi nadávejte, tovíže jo! heleďte se, mám vlastní barák v Nádražní a jsem spokojen !! a že neznam úřední postupy mi je jedno! když jste nebyly chopní postaviz za 30 let po revoluci chodník, ste trapní! ono z toho nic nekape, ajko z čistírny, terminálu nebo jinejch akcí, asi to nechápeš že? nebo v tom jedeš taky..kolik dostaly vod těch architektů nasypáno? počkejte až přijde kontrola se budu smát naposlet idkyž mam umělý zuby


 • 4. 3. 2020 8:45
  trident too
  Re: potrefená husa

  To jsou ty baráky jak se tam říká u sedmi zlodějů?


 • 4. 3. 2020 8:44
  Too
  Trident

  To jsou ty baráky jak se tam říká u sedmi zlodějů?


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg