Informace o uzavřené silnici - Středočeský krajlogo_100[2].jpgSilnice podél Vltavy ze Zbraslavi do Vraného nad Vltavou je uzavřena. „V noci na středu 30. března spadlo na asfaltovou komunikaci v úseku Jarov – Vrané nad Vltavou několik kamenů. Do jednoho z nich následně narazilo osobní auto. Silnici jsme okamžitě uzavřeli a zároveň jsme zahájili úklid spadaných kamenů z vozovky,“ informoval Bohumil Taraba, vedoucí provozu oblasti Kladno Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

Silničáři následně po úklidu spadaného kamene zajistí odbornou revizi skalního masivu nad silnicí, kterou provedou pracovníci specializované firmy. „Je třeba zkontrolovat úsek o délce několika stovek metrů. Do té doby bude silnice zcela uzavřena pro veškerý provoz. Termín opětovného otevření nelze v tuto chvíli přesně určit,“ doplnil Bohumil Taraba.

Doprava je vedena po náhradních trasách, objízdné trasy silničáři vyznačili.  

V roce 2014 prováděli pracovníci firmy Pozemní komunikace Bohemia podél silnice mezi Prahou-Zbraslaví a Vraným nad Vltavou sanace skalního masivu. Zajištění stability skal nad silnicí v lokalitě Zvolská homole stálo přes sedm milionů korun. „Nestabilita svahů nad silnicí ze Zbraslavi do Vraného po pravém břehu Vltavy i na protějším břehu mezi Zbraslaví a Štěchovicemi je dlouhodobý problém, který řešíme již několik let. Středočeský kraj zde již několik úseků nechal zajistit a stabilizovat. Skály ale podléhají erozi, což se negativně projevuje zejména v období vegetačního klidu. Sanace skal se navíc musí provádět velmi citlivě a v součinnosti s odborníky na ochranu životního prostředí. Svahy podél Vltavy totiž hostí velmi cenná společenstva vzácných rostlin i zvířat. Například lokalita Zvolská homole je dokonce zařazena mezi evropsky významné lokality Natura 2000, a zdejší příroda tak podléhá velmi přísné ochraně,“ doplnil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

zdroj: webové stránky Středočeského kraje

 


Komentáře

Přidat komentář
 • 31. 3. 2016 10:53
  Roman
  Zítra či ne?

  Dobrý den,asi jsem se radoval zbytečně, že bude již silnice zítra znovu otevřená? Uvítám (i večer) jakékoli info, jestli je to reálné? Děkuji !


 • 31. 3. 2016 17:28
  Daniela
  Vjezd a chůze na vlastní nebezpečí?

  Dobrý den, pro koho platí ten zákaz???
  Cyklisti, chodci (i maminky s kočárky), auta projíždí i nadále a to včera i dnes! Chodci i cyklisti více méně respektují uzavření cyklostezky, a tak využívají vozovku :o) Aut je méně, ale i tak - jezdí! Jak je uzavření vozovky ošetřeno? Je tedy vjezd a chůze povolena na vlastní nebezpečí??? Je možné poskytnout aktuální informace, prosím?


 • 31. 3. 2016 20:00
  Petr Janeček
  Re: Vjezd a chůze na vlastní nebezpečí?

  Dobrý den,
  silnice č. III/1043 je uzavřena. Je označena dopravní značkou zákaz vjezdu a to na Jarově a v obci Vrané nad Vltavou (na křižovatce ulic Nádražní a V Zídkách). Zákaz vjezdu platí samozřejmě pro všechny. Cyklostezka je dočasně uzavřená a to také pro všechny uživatele. Vjezd a chůze je tedy zakázána a neexistuje výjimka "na vlastní nebezpečí". Jedná se krajskou komunikaci a SÚS Kladno zajišťuje bezpečný provoz po této komunikaci. Pokud provoz bezpečný není, dojde k uzavření (zákazu vjezdu), tak jako k tomu došlo v tomto případě. Ke kontrole dodržování dopravních předpisů je kompetentní Policie ČR a od 1. 4.2016 na území naší obce i obecní policie Vestec.


 • 1. 4. 2016 9:41
  Nespokojený občan
  Re: Vjezd a chůze na vlastní nebezpečí?

  Dobrý den, jak mi tedy vysvětlíte, že zákazová značka "byla" nevím zda již došlo k nápravě jen z jedné strany komunikace a od Prahy si do obce cyklisté vesele jezdí, aniž by tušili, co hrozí za nebezpečí? Takže to vidím jako akci u blbečků na dvorečku! Aktuální informovanost občanů žádná, obecní policie bude místním jen k smíchu :-)


 • 31. 3. 2016 20:14
  Libuse
  silnice

  Dobrý večer, bude silnice zítra průjezdná?
  Myslim, ze více obyvatel očekává jakoukoliv informaci. Děkuji


 • 1. 4. 2016 10:34
  Martin
  Uzavírka

  Uzavřeno, padající kamení

  Kraj: Středočeský, Komunikace: III/1043
  Úsek: mezi Jarov a Vrané nad Vltavou
  Směr: Praha-Zbraslav - Zvole

  Doba platnosti: 30.03.2016 - 16:10 do 03.04.2016 - 17:15
  Zdroj informací: Policie ČR


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg