Informace o skále - 6.11.2013Práce na sanaci pokračují v setrvalém tempu, počasí nám přeje a horolezci mohou betonovat poslední patky. Na některých již mají namontované kovové upínací prvky a mohou provést ještě jedno provrtání do skály k zajištění větší stability kotvícího prvku. Dynamické bariéry jsou ve Švýcarsku ve výrově. To, co vás jistě zajímá nejvíce je, kdy bude hotovo.
Technický dozor, úředníci z kraje a my tlačíme na stavbu, aby využívala maximálně své kapacity a vhodné počasí. Z včerejšího kontrolního dne jsme si odnesli tento pocit. To že by to horolezci nestihli se moc nebojíme, pracují každý den a v případě nutnosti bude povoláno více pracovníků. Slíbili nám, že to stihnou. Jediné co by se mohlo pokazit je dodávka bariér ze Švýcarska. Objednané jsou, termín je slíben tak, aby se to stihlo, ale kdykoliv se může stát cokoli. Dodávka se může o týden opozdit, může přijít neúplná, může se… bůh ví co.
Ale věřme, že to dobře dopadne a Švýcaři dostojí svých závazků.
Poté co budou nainstalovány bariéry a podél komunikace postaveny dva ploty, přijede na stavbu odborný geolog, který musí vystavit posudek, ve kterém bude konstatovat, že skála je bezpečná. Na základě tohoto posudku ukončí Městský úřad Černošice, odbor dopravy uzavírku a otevře silnici. Věřme, že to bude před Vánoci. Pokud mohu mluvit za sebe, tak bych si na to i vsadila.

P.S. Zdravím „Masna arénu“ a jejich sázkovou kancelář.

Martina Filipová

 


Komentáře


 • 6. 11. 2013 17:19
  Monika Seidlova
  :-)

  Děkujeme, paní Starostko za povzbuzující informace :-) Byl by to opravdu hezký vánoční dárek pro naší obec.


 • 7. 11. 2013 1:12
  Monika V.
  Děkuji

  Chtěla bych paní starostce i panu místostarostovi poděkovat za pravidelné informace a dohled nad stavbou, aby se vše včas stihlo a silnice se co nejdříve otevřela. DĚKUJI!


 • 7. 11. 2013 10:29
  Zdeňka
  Skála Vrané nad Vltavou

  Chválíme pani Starostku za pozitivní správu.Držíme palce aby to vyšlo.Zdena.


 • 7. 11. 2013 16:41
  Katka
  hura

  A pokud to klapne, tak se muzeme na Silvestra sejit na silnici pod skalou a pripit si na skvely rok 2014, kdy budeme moci opet jezdit po teto ceste :-)))).
  Uz aby to bylo :-)


 • 11. 11. 2013 10:36
  Michal Hlaváček
  Také děkuji

  Také bych rád poděkoval paní starostce za pravidelné informování, zvláštní dík si zaslouží i realizační firma, která pracuje i v neděli a v dešti (včera jsem je viděl na vlastní oči).


grafika_pata.jpg