Informace o sanaci skály - 28.8.2013Datum konání:
28.8.2013

V úterý 27.8.2013 bylo v 10 hod předáno provádějící firmě staveniště. Raději znovu opakuji, že 22 týdnů na realizaci se počítá od 14.8.2013, protože kraj vyzval k převzetí stavby 7.8.2013 a firma byla povinna převzít do 7 dnů od výzvu. Důvodem zdržení byla skutečnost, že na skále probíhala kontrola biologů.

Včera bylo dohodnuto, že se započne s pokácením náletových křovin podél komunikace, které by překážely následným pracím. Dnes geolog označí ty části skalního bloků, které se musí mechanicky odtěžit a se kterými se začne, protože jinak by byla v ohrožení samotná realizační firma. Kontrolní dny budou jednou týdně a obec bude o průběhu prací informována.

Společnou snahou obce, prováděcí firmy, TDI i geologa je udělat nejdříve takové práce, které jsou nejvíce ohrožující pro provoz pod skálou a pokusit se, pokud vhodné klimatické podmínky dovolí, stihnout vše do zimy.

Prosím všechny, aby opravdu respektovali zákaz vstupu a vjezdu pod skálu. Jakmile nastoupí horolezci a začnou mechanicky shazovat skálu je provoz pod skálou životu nebezpečný a kdokoli vstoupí pod skálu přes tento zákaz, zapříčiní zdržení samotné sanace. Horolezci musí počkat až nezodpovědná osoba opustí stavbu, aby mohli pokračovat. Prosím proto všechny, aby opravdu respektovali tento zákaz a nejezdili tam. Když konečně skončila papírová mašinérie a započne sanace, dopřejme prováděcí firmě čas a prostor na práci.

O úklid bahna mezi betonovým zátarasem a skálou jsme opakovaně požádali SÚS. Pravděpodobně dojde k posunu betonového zátarasu blíž ke skále, aby se opravdu znemožnil průjezd kol a motorek pod skálou.

Martina Filipová


Komentáře


 • 29. 8. 2013 9:22
  Roman
  ostnatý drát=respekt

  http://www.ploty-dops.cz/bodlak-ostnaty-drat-pozinkovany-100m Navruji ostnáč-tiö si každý cykloturista/biker/motocyklista i maminka s kočárkem snad rozmyslí!!Neni to návrat do komunismu,ale nezbytnost vůči troubům..možný by si to mohla zařídit provádějící firma vč. provizorního oplocení!


 • 4. 9. 2013 21:39
  Občan
  Reakce

  Dobry den. Dovolim si reakci k posunu zatarasu, ackoli z jineho pohledu.
  Posun betonoveho zatarasu(smerem od Jarova) se mel udelat hned a to zejmena proto, ze projizdejici cykliste znicili posledni pozemek, povalili plot a zataras objizdeli pres tento soukromy majetek.
  Pritom stacilo, aby zataras zacal o 5m dale (nic by se z pohledu bezpecnosti nezmenilo, skala je po dalsi 100metrech) a bylo vse v klidu, tedy alespon z pohledu tohoto pozemku a jeho majitele, nebot by byl zataras za poslednim oplocenym mistem.

  A ad "nebezpecny" prujezd touto lokalitou, kdyby si tam jednou za 14dni stoupl policajt, vybral pokuty, byl by klid. (ano, je to smutne, nicmene prevence je dulezita)
  Misto toho je(policajty) pravidelne vidame stojic v D.Brezanech u Tesca, hlidajic nesmyslnou znacku zakaz odboceni doleva. (kdyby aspon resili zde bezne zavazne prestupky typu jedu 100km/h po obci)
  Zajimalo by mne, jestli si i treba o takovychto vecech obcas zavolaji starostove mistnich obci a domluvi se na potrebnem kryti - pro to ci ono obdobi a potrebu- s prislusnou Policii.


grafika_pata.jpg