Informace o sanaci skály - 19.11.2013Datum konání:
19.11.2013

Máme za sebou další týden a další kontrolní den. Mohu říci, že opticky se práce pohnuly dopředu. Podél komunikace už stojí sloupky k novému plotu. Jeden bude nižší, druhý masivnější a vyšší. Do konce týdne budou hotovy zbylé sloupky. Každý sloupek bude lanem ukotven ke skále, aby se při zachycení spadu ze skály nevyvrátil. V tomto týdnu ukončí stavba poslední betonáže a tím skončí obava, zda do příchodu mrazu stačí vše vybetonovat. V posledním týdnu přivezou bariéry. V mezičase bude stavba jednotlivé prvky na skále „vystrojovat“. Chtějí využít čas, aby si připravili vše potřebné a možné a vlastní montáž na skále pak byla co nejkratší.

My na obci budeme pro jistotu kontaktovat na KÚ Středočeského kraje příslušné pracovníky, abychom se ujistili, že geologický posudek o bezpečném stavu Zvolské Homole bude vypracován včas. S odborem dopravy jsme jednali už několikrát, tam jsme si jistí, že problém nenastane.

Na stavbě opakovaně zazníval několikrát termín 20.12.2013. Všichni dělají maximum a chtějí dodržet slíbený termín. 


Komentáře


 • 19. 11. 2013 16:24
  Martin
  Sjízdnost silnice do Zvole

  Dobrý den,

  bude do zprovoznění silnice pod skálou zajištěn posyp a úklid silnice do Zvole? S blížící se zimou a zkušeností ze začátku letošního roku....

  Děkuji za odpověď


 • 20. 11. 2013 7:42
  Martina Filipová
  Re: Sjízdnost silnice do Zvole

  Za normálního stavu je silnice III/1043 ze Zbraslavi do Vraného a do Zvole zařazena v plánu zimní údržby do třetího pořadí. Do doby než se silnice znovu otevře jsme od února 2013 přeřazeni du druhého pořadí. V praxi to ale znamená, že vždy budou mít přednost dálnice a silnice I. třídy a teprve po jejich uklizená nastupují silnice II. třídy (včetně té naší - do otevření silnice). Určitě budeme ve spojení se KSÚS Kladno, abychom se jim neustále připomínali a zajistili si tak sjízdnost.


 • 19. 11. 2013 20:15
  Jana
  Skála sanace

  Super zpràva,bude to krásný dárek k Ježíšku,jestli ouřadové na kraji nezaspí.A myslím si,že silnice do Zvole se sypat bude,jezdí tam školní autobus,takže budeme doufat,že budou sypat až do jara.


 • 20. 11. 2013 17:42
  Roland Brautferger
  Vjezd do obce

  Před otevřením by bylo žádoucí uklidit ještě bahno a ostatní nepořádek v zatáčce u přívozu a pokud možno upravit strhnutím vyšší terén směrem k bývalé louce tak, aby mohla odtékat voda a zmizely tím velké louže ze kterých může být v zimě pěkné kluziště.


grafika_pata.jpg