Informace o sanaci skály - 17.12.2013Datum konání:
17.12.2013

 

Před malou chvílí jsme se vrátili z kontrolního dne a mohu vám sdělit zprávu, na kterou čekáme bezmála celý letošní rok. V pátek 20.12. ve 12 hod se otevře silnice.

V tuto chvíli horolezci ladí poslední drobnosti, budou natahovat poslední plot podél komunikace. Ve čtvrtek přijede technika a vyčistí komunikaci od napadaného kamení. V pátek v 10 hod začnou odstraňovat betonové zátarasy a odstraňovat dopravní značky tak, aby v poledne bylo hotovo a mohlo se začít jezdit.

Připomínám, že drobné práce budou na skále pokračovat. Horolezci budou mezi svátky pracovat, proto bude komunikace opatřena dopravními značkami práce na komunikaci a bude omezena rychlost.

Závěrem chci všem poděkovat za trpělivost. Vím, že 11 měsíců je opravdu dlouhá doba a že na objízdné trase jsme všichni strávili mnoho zbytečných hodin, projeli nemalé peníze navíc. Počasí nám díky bohu přálo a nemuseli jsme se na začátku této zimy prát s náledím a sněhem. Ale snad se otevřením silnice vše vrátí do normálního stavu.

Každý rok se s kamarády na Štědrý den vypravíme do lesa a potom si společně popřejeme krásné vánoce. Letos uděláme výjimku. Naše procházka bude směřovat pod skálu. Ve dvě hodiny odpoledne si na náplavce (v místech, kde se obvykle jezdí na skůtrech) popřejeme krásné vánoce a připijeme si na vše dobré, co nás o vánocích a v novém roce čeká. Pokud kdokoli z Vás bude mít chuť a čas, přijďte se pokochat pohledem na masivní konstrukce, které budou chránit naši bezpečnost. Z auta nebudete mít při běžném denním provozu tolik času vnímat všechny detaily. Myslím si, že je to vhodný okamžik, protože nám všem byl nadělen opravdu úžasný vánoční dárek a za to patří dík zejména horolezcům, kteří si na skále opravdu mákli. Pánové děkujeme.

                                                                                              Martina Filipová


Komentáře

Přidat komentář
 • 17. 12. 2013 11:27
  Jiřina
  Otevření silnice

  Přestože zprávy na webu sleduji velmi pečlivě, přijde mi neskutečné, že jsme k tomuto okamžiku skutečně dospěli. Pořád jsem čekala na nějaké "ale". Které naštěstí nepřišlo.

  Nejkrásnější dárek, kterého jsme se mohli dočkat.

  Chci moc poděkovat starostce Martině, která se celý rok opravdu starala, určitě je to z velké části i její zásluha, že byl úřední šiml přemožen a sanace provedena a ukončena.

  Ještě jednou moc díky a jen plně doufám, že během toho posledního "už jen 3x tam a 3x zpátky objížďkou" už se mi nic nepříjemného nepřihodí. Zažili jsme tam toho opravdu vrchovatě a Břežanské údolí a Zvolský kopec od pátku nechci vidět nejmíň několik let.


 • 17. 12. 2013 13:49
  Markéta
  poděkování

  Obrovské díky paní starostce a všem, kteří mají na otevření silnice zásluhu. Je to opravdu krásný vánoční dárek a symbolicky se tím otevře i cesta do nového roku.
  Tak šťastnou cestu!


 • 17. 12. 2013 15:28
  Vladka
  Poděkování

  Chci zde také poděkovat především starostce obce Martině Filipové, ale i ostatním, kteří se s ní podíleli na tlaku na kraj a dodavatele stavby, aby stavba stále spěla kupředu. Že se tak stalo, i když pro nás v termínu delším než jsme očekávali, hodno upřímných díků. Děkujeme za krásný vánoční dárek.


 • 17. 12. 2013 18:57
  Jana
  Sanace a otevření

  Skvělá zpráva,díky mockrát všem,co se přičinili o to,že skončí to nešťastné objíždění,zvlášť děkujeme p.starostce Filipové a horolezcům z firmy,bez nich by to nešlo.Doufáme jen,že skalisko vydrží a nebude nás a naše auta, kola, motorky znova strašit padáním kamenů.Takže všem ještě jednou děkujeme a přejeme krásné a klidné Vánoce,zaslouží si to.


 • 17. 12. 2013 20:03
  Alena
  Super zpráva

  Každý týden jezdím do Vraného k rodičům, ale to Břežanské údolí už je také má noční můra. I já se proto připojuji s velkou gratulací pro paní starostku, za velké nasazení s kterým celou dobu za silnici bojovala a vše dotáhla do zdárného konce. Ještě jednou děkuji a přeji šťastné a spokojené Vánoce.


 • 18. 12. 2013 8:38
  frantisek
  Hurá

  Hurá, my na Březové taky máme radost, děkujeme a budeme se snad i o trochu méně bát, že nás někdo zabije autem v 80km/h na čtyřicítce, když vylezeme před plot.. Jsem rád, že jste tudy jezdili všichni "ohleduplně"...


 • 19. 12. 2013 12:29
  Bob
  Poděkování

  Jedním slovem "díky" !!!!!!!


 • 20. 12. 2013 8:49
  Kateřina Müllerová
  Díky

  Dobrý den všem.
  I já jsem velmi nadšená, že konečně budeme na Prahu jezdit normálně a chtěla bych také poděkovat. Avšak hlavně panu Brožovi a kolektivu občanů Vraného (je jich celá řada!), kteří se -jsem přesvědčena- zasloužili o zprovoznění cesty nejvíc. Kdyby nebylo jich a jejich neustálého kompetentního urgování úřadů a institucí, trvalo by zprovoznění cesty mnohem, mnohem déle! Ještě jednou všem, kteří se o věc zasadili velké díky!


 • 20. 12. 2013 9:38
  Karabec
  Jan

  Dobrý den. Vánoční svátky přicházejí a po téměř roce jsme se konečně dočkali toho nejdůležitějšího vánočního dárku. Možná by v tom někdo mohl vidět určitou symboliku, ale než ten dárek začneme rozbalovat, je zapotřebí si uvědomit jednu zásadní skutečnost, že lidé okolo pana Brože a zejména pan Brož snad nejvíce vnímali strádání všech, kteří každý den šněrovali tu hroznou cestu a svou neutuchající aktivitou a energií bojovali za otevření silnice i v době, kdy většina lidí již odpadla a hrozilo díky tlaku jiných zájmových skupin případné uzavření silnice. Dočkali jsme se, nemusíme prodávat nemovitosti a můžeme konečně začít žít jako lidé, a to zejména díky p. Brožovi, kterému tímto skládám velkou poklonu a velký dík. A teď snad už můžeme ten dárek rozbalit...


 • 20. 12. 2013 10:28
  Ludmila
  Hlídková  Obrovské poděkování paní starostce a všem, kteří mají na otevření silnice zásluhu a přejeme všem štastnou cestu.


 • 20. 12. 2013 11:30
  Hana a Jirka Liškovi
  Poděkování

  Děkujeme všem,kdo se podíleli na otevření silnice,zvláště,pak
  paní starostce!Za chvilku jedeme předat vnoučka rodičům na Zbraslav.Pro obě strany obrovská úspora času.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg