Informace o sanaci skály - 15.10.2013Datum konání:
15.10.2013

Na skále se pracuje stále ve stejném tempu. Je vyvrtaná většina kotev a kotvících ok. Momentálně musí projektant zpracovat realizační dokumentaci podle skutečnosti, tedy podle přesného umístění kotev a ok na skále, navrhnout velikost a tvar betonových patek. TDI musí následně vše odsouhlasit a poté se zadá výroba dynamických bariér.  Zatím nedošlo k žádné prodlevě a vše pokračuje dle plánu. Horolezci pracovali v minulém týdnu i za deštivého počasí.

Byl nahrubo uklizena komunikace za betonovou bariérou, směrem ke skále. Byl odstraněn písek a bahno. Komunikace se musí ještě dočistit, ale nánosy jsou z komunikace pryč.


Komentáře


 • 16. 10. 2013 13:45
  Svobodová
  termín

  Je už známo, kdy bude otevřená silnice na Vrané směrem od Jarova?


 • 16. 10. 2013 14:57
  J. Drda
  Re. Svobodová

  Již to tu starostka psala několikrát a to, že by silnice měla být (pokud dovolí počasí), otevřena 23.12.2013- Takže bychom mohli dostat dárek k vánocům.
  Jak je uvedeno v článku, tak firma pracuje i za nepříznivého počasí, takže by vše mohli stihnout. Navíc na skále na druhé straně řeky začnou pracovat až příští rok, tak tam nepošlou lidi z naší stavby.
  Starostka psala i o tom, že již apeluje na kraj aby silnici nezapoměli oficiálně otevřít. Aby se náhodou nestalo to, že seSUS a KÚ proberou až po novém roce, protože úředníci budou mít na vánoce dovolenou.
  Takže si držmě palce.


grafika_pata.jpg