Informace o sanaci skály - 10.12.2013Datum konání:
10.12.2013

Minulý týden přijely dva kamiony a přivezly materiál na dynamické bariery od Švýcarské firmy Gorbrugg. V pondělí a úterý je pod skálou jeřáb, který vyzvedává čtyřmetrové sloupy a horolezci je ze závěsu montují na skálu. Tyto práce by měly být ukončeny dnes. Zítra začnou horolezci bariéry roztahovat mezi jednotlivé sloupy (vlastní záchytná konstrukce je vždy upevněná k nosnému sloupu a horolezci „hubcuky“ budou konstrukci roztahovat a připevňovat k protilehlému sloupu).  Vše musí ukotvit lany, dotáhnout, zajistit. Čeká je několik dní perné práce, ale tím, že zásilka přišla kompletní a mohou pracovat, všem spadl obrovský kámen ze srdce. Zítra přijede na stavu Ing. Štábl – hlavní projektant, který zkontroluje postup prací a doladí se stavbou, které práce mají dělat přednostně, aby mohl být v pátek 20.12. obnoven provoz na komunikaci. Stavba se bude předávat až 31.12.2013, kolaudovat se bude až příští rok, ale to už za silničního provozu. Pravděpodobně bude úsek pod skálou, od 20.12.2013 do doby definitivního ukončení prací ošetřen dopravními značkami práce na  komunikaci a dopravní značkou povolující jízdu pouze 30 km/hod, ale to už bude nám všem asi jedno. Důležité bude, že tam budeme moci projet.

Pro všechny nedočkavé, pod skálou se opravdu do 20.12. nedá jet!!  Příští pátek se to pravděpodobně otevře až někdy v průběhu dne. Prosím respektujte to a dopřejte stavbě 10 dní klidu na práci, budou dělat i o víkendu a mají toho na práci požehnaně. Počasí nám opravdu přeje, předpověď je pro horolezce milosrdná.

                                                                                                                   Martina Filipová


Komentáře

Přidat komentář
 • 10. 12. 2013 21:43
  Olga Všelichová
  poslední kámen

  Znovu díky paní starostce za dokonalé informace. Snad ten kámen, co jí spadl ze srdce, bude opravdu na této skále poslední! :)


 • 17. 12. 2013 10:15
  Netrpělivý Občan
  Re: UŽ

  Už se v pátek pojede? Děkuji za info!


 • 12. 12. 2013 9:00
  Hana Selicharová
  krásný dárek

  Úžasné,díky všem, kteří se o to zasloužili.


 • 12. 12. 2013 9:22
  Boris
  ŠKODA

  Je ale pravda, že jako cyklostezka mi to tam vyhovovalo více.


 • 12. 12. 2013 17:59
  Tmášek
  stavební prahy

  Hezký den,jen mám dotaz.
  až se to otevře, zda budou,či jsou na Jarově vyřešeny majetkoprávní vztahy mezi majiteli pozemků,když po nich vede nezkolaudovaná silnice, zda se tam instalovaly dopravně bezpečnostní prvky, aby odradily gaunery z volantem. Je to v zájmu kvality a ochrany zdraví, života bydlících a sousedských vztahů. Děkuji


 • 13. 12. 2013 7:48
  Martina Filipová
  Re: stavební prahy

  Ptáte se sice na místě, kterému tento dotaz nepřináleží, protože se musíte ptát buď kraje, jako majitele komunikace nebo v Dolních Břežanech, protože je to jejich katastrální území. Ale troufnu si odpovědět i takto.
  Odpověď na všechny vaše dotazy je bohužel ne. Majetkové vztahy vyřešeny nejsou a i kdyby někdo chtěl tyto vztahy vyřešit, tak je to běh na dlouhou trať a soukromě si myslím, že to bude tuhý boj a dle mého názoru by šel vyřešit pouze pozemkovými úpravami (pozemky se pomyslně v daném území sesypou na jednu hromadu a vzájemně se po dohodě směňuje tak, aby každý měl stejnou původní výměru, byť třeba na jiném místě). Dokud se nevyřeší vlastnictví pozemků nelze realizovat vámi zmíněné kroky. Jakékoli úpravy musí být se souhlasem majitele pozemku a to je v tomto případě problém.
  Jediné řešení je, aby si ke kulatému stolu sedli všechny zúčastněné strany a pokusili se najít rozumné řešení, ale opět říkám, i kdyby se dohodli všichni, tak to bude finančně a technicky náročné. Geodetické odměření pozemků něco stojí a na pozemkové úpravy si také musíte najmout lidi, kteří s vámi budou spolupracovat a pozemky různě dělit a zaměřovat, aby vše vyšlo. Myslím si, že pomůže jen setrvalý tlak na kraj, aby tento problém chtěl začít řešit.


 • 15. 12. 2013 22:04
  Jana
  Otevření silnice

  Mockrát děkuji p.starostce za optimistickou informaci ohledně znovuotevření silnice přes Jarov,jestli to opravdu vyjde,bude to superdárek k Vánocům a všichni si hodně oddechneme,že nebudeme muset jezdit přes Zvole serpentýny a bát se,kdy se srazíme se srnou nebo divočákem,je jich tam v lese plno.Ještě jednou díky všem,co se o znovuotevření zasloužili.


 • 16. 12. 2013 10:59
  Charlie
  .....

  Konečně se dočkáme normálního spojeni s okolím.

  A nejen to...

  Ale jak tak koukám, tak i staré "dobre" sousedske vztahy se už v některých z nás probouzeji. Bože sousedi, to opravdu v sobě nemáte ani trochu lidskosti ?!!! Pořad chcete řešit neřešitelné a myslet si, ze kvůli Vám budou muset lidi přes Jarov auta nejlépe tlačit, aby Vás neohrozovala.


 • 16. 12. 2013 12:30
  Monika
  Silnice a sousedské vztahy

  Třikrát sláva otevření původního spojení se světem! Sousedské vztahy lépe nekomentovat. Vše je o lidech, ať jsou odkudkoli. Jestliže chce někdo od někoho ohleduplnost, měl by jí mít pro druhého také. Souhlasím s Charliem.


 • 16. 12. 2013 14:56
  Nedočkavý občan
  UŽ?

  UŽ TO V PÁ OPRAVDU BUDE? DÍKY MOC ZA INFO !


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg