Filmové promítání v areálu papírenFilm pro tento patek: 
RODINNÉ ZÁLEŽITOSTI – NĚCO Z VIDEODENIKŮ (ČR 2014, 58 minut)
LUXUSNÍ VEČÍREK 1986 (ČR 2012, 23 minut)

Vstupne dobrovolne.

RODINNÉ ZÁLEŽITOSTI – NĚCO Z VIDEODENIKŮ (ČR 2014, 58 minut)

Absolventský film Jakuba Wagnera, který získal letos Mimořádnou cenu ANDREJE ‚NIKOLAJE‘ STANKOVIČE za rok 2014, dokazuje, že vyrovnávání se s minulostí není dost dobře možné bez zářezů do vlastního těla a duše. Kromě osobní až intimní roviny zkoumá Jakub Wagner i širší společenské souvislosti, díky čemuž vzniklo komplexní a živé dílo o našem životě v období před „plyšovou revolucí“ 1989 a po ní. Jde o „film koláž“, zaznamenávající příběh tzv. slavné umělecké rodiny, který se odehrává od konce 19. století do současnosti, uprostřed dnes chátrajícího secesního domu, ve známém kraji kameníků a sochařů v Hořicích v Podkrkonoší v Čechách. V pasáži oslavy narozenin, odehrávající se v roce 1986 ve Štrougalově vile, účinkují mj. Jiřina Bohdalová, Dagmar Veškrnová, Jan Krampol, sochař Jan Wagner aj.

LUXUSNÍ VEČÍREK 1986 (ČR 2012, 23 minut)

Found footage. Střih, producent: Jakub Wagner. Film objev - unikátní záznam nalezené videokazety ukrývá komunistickou oslavu narozenin Věry Štrougalové, manželky tehdejšího předsedy vlády Lubomíra Štrougala. Večírku se zúčastnili prominentní hosté včetně výkonných umělců té doby. Amatérské video je jedinečným svědectvím toho, jak se bavili mocní na sklonku komunistické éry. Pro Jakuba Wagnera se tento objev stal jednou z inspirací k jeho absolventskému filmu RODINNÉ ZÁLEŽITOSTI – NĚCO Z VIDEO DENIKŮ, ve kterém je vše propojeno postavou jeho strýce.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg