Europoslanec Kožušník běží kolem České republiky - dnes doběhne do Vraného nad VltavouV rámci letního běhu europoslance Edvarda Kožušníka proběhne setkání občanů. Europoslanec Edvard Kožušník doběhne do naší obce dnes tj. v pondělí 2. září v 18:45. Setkání s europoslancem proběhne v restauraci v sokolovně.

Europoslanec Kožušník běží kolem České republiky
Přes 1300 kilometrů napříč celou Českou republikou plánuje uběhnout europoslanec Edvard Kožušník. Plánovanou trasu má urazit za 43 dnů. V rámci svého běhu plánuje olomoucký rodák přes 300 zastávek, na nichž by se rád chtěl setkat s občany.


 „Protože coby europoslanec se po celý rok věnuji práci v Bruselu a ve Štrasburku, nezbývá mi moc času na potkávání se s občany doma. Rozhodnul jsem se proto období letních prázdnin, kdy Evropský parlament nezasedá, věnovat setkávání s lidmi v Čechách, na Moravě a ve Slezsku“, popsal poslanec důvody své cesty přes Českou republiku.


Kožušník svým během plánuje propagovat jak zdravý životní styl, tak i krásy České republiky. „V neposlední řadě bych běh rád využil na podporu Terezky Zoubkové z Pardubic, která má dětskou mozkovou obrnu a trpí autismem se středně těžkou mentální retardací. Ke své léčbě potřebuje speciální zdravotní zvedák v hodnotě 250 000 Kč. Nejen že bych chtěl poukázat na souvislosti, které nese život s touto nemocí, ale také bych rád pomohl se shromážděním finančních prostředků na pořízení potřebné zdravotní pomůcky. Proto za každý uběhnutý kilometr věnuji na pořízení zvedáku 50 Kč a budu rád, když v této pomoci budu následován a budu vděčný za každou korunu, kterou lidé rodině Zoubkových za tímto účelem věnují“, apeloval Kožušník.

V Pardubicích, kam europoslanec doběhne v sobotu 17. srpna, by měl mít v nohách 500 km a přispět rodině Zoubkových částkou 25 000 Kč. Pokud doběhne do Prahy dosáhne částka výše 65 000 Kč.

Vedle finanční podpory Terezce Zoubkové mohou lidé vyjádřit svou podporu také zapojením do samotného běhu. Stačí, když se na internetové adrese http://bit.ly/12Stcba zaregistrují a vyberou etapu, které by se chtěli zúčastnit. „Není potřeba, se mnou běžet celou etapu, stačí si jen vybrat jeden z úseků mezi jednotlivými zastávkami. Každý kdo se rozhodne vyjádřit podporu touto cestou, dostane jako startovné běžecké tričko vydané v limitované edici s emblémem „Mé srdce patří Česku“, upřesnil Kožušník.

Na náročný běh vyrazil Kožušník 25. 7. od rodného domu svého dědečka. Cíl závěrečné etapy pak bude 5. 9. v Praze.

Celou tiskovou zprávu naleznete ZDE! (.pdf)


grafika_pata.jpg