Dopravní omezení - komunikace BřezovskáDatum konání:
5.9.2013

znacka_pozor.jpgZ důvodu plánovaného rozšíření místní komunikace Březovská bude v termínu 9.9.2013 - 1.11.2013 přechodně upraven provoz na komunikaci a to v úseku od retardéru před bytovým domem Březovská 314 po konec žulových kostek pod křižovatkou s ulicí Ke Statku.

Provoz nákladních vozů bude obousměrně zakázán a odkloněn na objízdnou trasu.

Osobní automobily budou jezdit pouze jedním směrem a to směrem dolu. Provoz nad sokolovnou (od retardéru !!) nahoru bude pro osobní auta zakázán.

Podrobnosti o uzavírce

Grafická příloha

Stavební povolení

Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemní komunikaci - místní komunikace Březovská - Vrané nad Vltavou

Omlouváme se za vzniklé komplikace. 


Komentáře


 • 5. 9. 2013 20:39
  Zdeněk Malý
  kanalizace

  Vážení, myslím si, že nejdříve by se měla dělat kanalizace a potom silnice, dle vašich slibů by se již měla dělat.
  Zdeněk Malý


 • 6. 9. 2013 8:58
  Martina Filipová
  Re: kanalizace

  Na kanalizaci v Březovské ulici máme projekt a budeme mít stavební povolení.
  Rozšíření komunikace bude stát i s pracemi, které už byly udělány necelých 2,5 milionu. Obec bude rozšíření platit ze svého, protože dotace na místní komunikace jsou pouze tehdy, když se komunikace napojuje na průmyslový objekt.
  Výstavba kanalizace je cenově daleko více náročnější a bez dotace je to pro obec nerealizovatelné. Budeme mít připravené podklady, ale pokud stát, kraj nebo EU nevypíše něco vhodného, tak kanalizace nebude. My s odřenýma ušima dotáhneme spoluúčast. Je to těžká realita se kterou nic neuděláme.
  Diskuse o tom, že udělat vše najednou, včetně chodníku, včetně kanalizace, je asi stejná, jako když se dva průměrně vydělávající lidé snaží opravit nebo dostavět dům. Mohli by to zadat firmě a mít to za půl roku hotové, ale nemohou, nemají na to peníze. Obec je na tom stejně.
  Přijde nám rozumnější udělat alespoň něco, než nedělat vůbec nic. Březovská je díky své nevyhovující šíři extrémně nebezpečná. O tom lidé z "dvojdomků" a přilehlých RD podél kostek vědí své.
  Chápu, že vás trápí absence kanalizace v Malé ulici a neustálá nutnost vyvážet fekály, ale zkuste to prosím pochopit.
  Ostatní případné diskutující chci poprosit o toleranci. Březovskou plánujeme dva roky. Loni projekt a stavební povolení, letos realizaci. To že souběh uzavřené komunikace na Zbraslav a polouzavřené na Březovské způsobí jisté potíže víme, ale každý se domu dostanete, byť ve Vraném najedete o pár desítek metrů více. Rozšíření Březovské za to určitě stojí.


 • 6. 9. 2013 13:58
  A. Kebrt
  ul. Dlouhá + ostatní ulice

  Vážená paní starostko, objízdná trasa vede ulicí Dlouhá, která je i tak poměrně využívána jako parking vozů obyvatelů ulice, hostů v hospodě či nakupujících v potravinách. To samé bohužel platí i v ulici ve Strouze, kde se často řidiči musí vyhýbat vozům takřka na "cm". Je také možné, že si řidiči objížďku budou zkracovat přes ulici Kruhová, kde bude stejný problém + užší jednosměrná komunikace. Budete objízdné trasy během rozšíření ul. Březovská nějakým způsobem monitorovat, kontrolovat nebo hlídat jejich průjezdnost? Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký víkend, A.K.


 • 15. 9. 2013 20:50
  František Vašek
  nebezpečná

  Závidím vám tam dole hloubku debaty o bezpečnosti a slova paní starostky o tom, jak strašně nebezpečná je komunikace tam u vás dole.. Ne, že by nebyla, ale aspoň tam máte omezení do 30 km/h a něco se tam s tím děje.. To u nás nahoře na bývalé Březové v tom 150 m esovitého úseku, kde končí obec Vrané nad Vltavou a začíná Březová Oleško je povoleno 50 km/h, viditelnost 25 m před zatáčkou, silnice jentaktak na 2 osobní auta a řada idiotů tady jezdí i 80 km/h.., ačkoliv může kdykoliv potkat kombinaci chodec plus tratrovka.. Nemůžeme pěšky ani vyjít před dům, aby nás někdo nesestřelil.. Zkuste se prosím chovat obdobně i tady nahoře, kde se na nás kašle. Díky moc za nás a naše děti...


 • 30. 9. 2013 17:22
  Monika V.
  Sjízdnost dolů

  Dobrý den,
  už několikrát se mi stalo, že tento opravovaný úsek nebyl sjízdný ani směrem dolů, nemluvim ani o jízdě směrem nahoru v ranních hodinách, než začnou pracovat (a bezohlednost při objídění překážky).
  Nemohlo by se prosim s firmou domluvit, aby na inkriminovaný čas, kdy sjízdnost (směrem dolů) není možná, aby dali šipku objížďka u nejbližší křižovatky (Březovská-Oblouková), abych nemusela couvat nebo se otáčet v půlce?
  Děkuji.


grafika_pata.jpg