Dočasné omezení provozu na silnici Vrané nad Vltavou - Praha ve čtvrtek 27. února 2014znacka_pozor.jpg

 

Ve čtvrtek 27. února 2014 bude upraven provoz na pozemní komunikaci - sil. III/1043 Vrané nad Vltavou a to od 9:00 do 16:00 hodin.

Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemní komunikaci - silnice III/1043 Vrané nad Vltavou ke stažení ZDE! (.pdf)

 

Vysvětlení starostky obce:

Protože zítra ve čtvrtek 27.2.2014 dojde k částečnému omezení provozu na komunikaci III/1043 chci vás seznámit s kroky, které jsme učinili v minulých týdnech.
19. prosince 2013 jsme získali dotaci na výstavbu cyklostezky. V průběhu celého ledna jsme museli zajistit mnoho povinných dokladů, abychom mohli uzavřít smlouvu o poskytnutí dotace (tu jsme podepsali 7.2.2014). Již v lednu jsme pracovali na zadání výběrového řízení na geologický průzkum podloží a na výběrovém řízení na projektanta, který zpracuje realizační dokumentaci (pro podání žádosti o dotaci nám stačila PD ke stavebnímu povolení).
V tuto chvíli již firma ATE CR a.s. zpracovává geologické podklady, které budou sloužit projektantovi k vypracování projektu. Jako součást díla musí firma ATE CR a.s. zjistit skladbu podloží.
Zítra bude v době od 9.00 – 16.00 hod dočasně omezen provoz na komunikaci III/1043. Vrtná souprava, která bude mimo těleso vozovky vrtat zhruba šestimetrový vrt o průměru 15-20 cm, bude ale stát na komunikaci a bude bránit v průjezdu vozidlům. Protože se bude vrtat v místech u přívozu, v místě, kde je po pravé straně odstavná plocha, budou moci automobily toto místo objet a silnice nebude uzavřena. Získali jsme povolení k dočasnému omezení provozu od MěÚ Černošice. Komunikace bude osazena dopravními značkami práce na silnici a dalšími bezpečnostními prvky, které řidiče předem upozorní na nutnost zpomalit a místo objet. Ti, kteří jedou ráno do práce před devátou a vrací se po čtvrté, žádnou komplikaci nezaznamenají, ostatní pouze zpomalí.
V březnu bude hotová projektová dokumentace a ihned poté se zahájí výběrové řízení na zhotovitele stavby. Podmínkou dotace je to, že stavba musí být zrealizovaná letos na podzim.
Cyklostezka povede mimo silnici a my budeme dělat vše pro to, aby po dobu výstavby byl provoz na komunikaci možný, velmi pravděpodobně pouze s nějakým omezeným režimem (práce na silnici a snížení rychlosti jízdy).                      Martina Filipová


Komentáře


 • 27. 2. 2014 9:18
  Jarmila Pešková
  Hurá!

  Moc se těšíme na bezpečnou cestu na kole! Ať se daří!
  Peškovi


 • 28. 2. 2014 20:30
  Ivo Pesek
  dekujeme

  dekujeme a uz se tesime i jako cyklista a taky jako ridic.


 • 7. 3. 2014 12:49
  Boris
  klasika

  To zase bude nějaká luxusní veřejná zakázka. Jsem zvědavej, kdo se na tom pěkně naškrábne.


grafika_pata.jpg