Dočasná změna trasy a jízdního řádu autobusové linky č. 445docasna_zmena_linky_445.jpg

Výlukový jízdní řád pro autobusovou linku č. 445 naleznete ke stažení ZDE! (.pdf)


Komentáře

Přidat komentář
 • 23. 6. 2017 9:55
  Josef Vítek
  Trasa

  to ten autobus opravdu pojede po suverénně nehorších cestách, jaké ve Vraném jsou? Vždyt tam není ani asfalt...


 • 27. 6. 2017 11:04
  Petr Janeček
  Re: Trasa

  Dobrý den,
  autobus pojede po části komunikace Polní, která není zpevněná. Tato varianta byla vyhodnoce jako nejlepší možná s ohledem na to, že v následující další "vhodné" komunikaci Ve Strouze není snadné projet ani osobním vozidlem. Komunikace Ve Strouze je velmi úzká, parkuje v této ulici mnoho vozidel a v neposlední řadě do komunikace zasahuje velké množství zeleně ze sousedních pozemků, která omezuje průjezd větších vozidel (např. autobusu).

  Kdežto ulice Polní je v této části dostatečně široká a tudíž zde doprava bude snažší a bezpečnější.

  Je jen na řidičích, kteří budou využívat tuto komunikaci, aby jeli tak, že nebudou obtěžovat rezidenty této komunikace.

  Obec zajistí , v době objízdné trasy, zvýšený dohled na provoz v této komunikaci s Obecní policií Vestec.

  Přeji Vám hezký den.


 • 23. 6. 2017 11:46
  kamila
  trasa

  No to snad ne, nejvíc prášivá a děravá ulice ve ve vsi, a vy nám sem ještě pošlete autobus? Proč nemůže jet ulicí ve strouze, která je asfaltová? Na šířku jsou obě ulice stejné, takže řeči o tom, že by bus neprojel jsou zbytečné. V zimě nám ulici ani neposypete protože má nezpěvněné okraje, ale v létě pro autobus to nevadí? Proc to dělat jednoduše když to jde složitě že?


 • 27. 6. 2017 15:45
  Petr Janeček
  Re: trasa

  Dobrý den,
  uliční prostor komunikace Ve Strouze je 6,2 m, uliční prostor komunikace Polní je 8 m. Takže opravdu tyto dvě komunikace nejsou stejné. Ulicí Ve Strouze není snadné projet ani osobním vozidlem. Komunikace Ve Strouze je opravdu velmi úzká, parkuje v této ulici mnoho vozidel a v neposlední řadě do komunikace zasahuje velké množství zeleně ze sousedních pozemků, která omezuje průjezd větších vozidel (např. autobusu).

  Pokud tomu nevěříte, doporučuji Vám podívat se na průjezdný pohled do obou těchto komunikací z komunikace Ke Statku.

  Přeji Vám hezký den.


 • 27. 6. 2017 23:19
  kamila
  Re: trasa

  Drahy pane Janečku, já v ulici Polní bydlím více jak 30 let, takže vím, že průjezdnost touto komunikací je ještě obtížnější než u ulici Ve strouze či jiné koliv jiné ulici. Je plná výmolů a děr. I osobní automobil, když jeho řidič nejde jako debil rychle práší jako prase. A vy nám to budete znepříjemnovat ještě tím, že nám tudy pošlete autobus? Tak to se na mě nezlobte,ale ten kdo tuhle nahradní trasu vymyslel byl buď ožralej nebo je naprostý hovado. Jinak už se to nedá nazvat. Za 15 let,možná jestě více co místo pole stojí rodinné domy jste nebyli schopni nám tu udělat normální silnici. I když se provoz na této komunikaci zmnohanísobil. Opravdu vedení této obce by se mělo chytit za ruce a radši skočit do Vltavy.


 • 28. 6. 2017 1:54
  Kamil
  Re: trasa

  Je zajímavé, že Na kole (Modřínová, Jedlová apod.) zhruba ze stejné doby asfalt mají. Jestli to nebude tím, že nečekali, až jim to tam někdo postaví a zaplatili si to sami. Holt jste ušetřili.


 • 28. 6. 2017 9:14
  Petr Janeček
  Re: trasa

  Vážená paní Kamilo,
  když bydlíte v ulici Polní více jak 30 let tak jistě víte, i když jsme Vám tam nebyli schopní udělat normální silnici, tak jsme byli schopní Vám tam udělat vodovod a kanalizaci.

  Co by za to jiní občané v naší obci dali! Když v naší obci bydlíte těch 30 let tak jistě víte, že v naší obci je několik dalších míst (lokalit), které teprve na vodovod a kanalizaci čekají a bohužel někteří ještě nějakou dobu čekat budou.

  Pokuste se alespoň chvíli nemyslet jen na sebe.

  PS: s tím skokem do Vltavy to není vůbec špatný nápad, ve vedrech by se to mohlo hodit.

  Přeji Vám hezký den.


 • 28. 6. 2017 10:17
  Veronika
  Re: trasa

  Vazeny pane mistostarosto, tuto reakci doufam nemyslite vazne!!! Jak si muzete dovolit takto reagovat na nazor obcana volice?
  Jednate s nami jak s plepsem. Toto si ze sveho postu nesmite dovolit.
  Veronika Tomkova


 • 28. 6. 2017 11:05
  j drda
  Re: trasa

  No ono se panu Janečkovi nelze divit, protože příspěvky od "KAMILA" jsou docela husté a Kamila používá dost expresivní výrazy. Říkat o někom že je hovado a ať radši skočí do Vltavy je dost mimo mísu.
  Vzhledem obsahu příspěvku od Kamila pan Janeček reagoval ještě slušně.
  Pro všechny je to nepříjemné, ale když obec nebude nic dělat, tak bude kritizována, že nic nedělají. V posledních letech se ve Vraném v poměrně velkém rozsahu buduje infrastruktura a taky je to špatně, protože to pro nás všechny znamená určité omezení. Stavba kanalizace a vodovodu omezuje jízdu autem, na vlak místo autobusem chodím pěšky (což mi prospěje), hol to ještě nějakou dobu musím vydržet. Prosím buďme/buďtě trochu tolerantní.


 • 28. 6. 2017 14:27
  Josef Vítek
  Re: trasa

  tak samozřejmě diskutujme slušně...
  Ale ten autobus měl už od začátku jezdit Dlouhou ulicí až na konec, pak nahoru a zpět na Březovskou ulicí Ke statku s alespoň jednou zastávkou. Tím by obsloužil podstatně více lidí z té oblasti...Takže teď mohl zkušebně jezdit takto a ne ho poslat po těch kamenech a po cestě, kde uprostřed stojí např. dřevěný telefonní sloup...


 • 28. 6. 2017 15:03
  anna
  Re: trasa

  Plus ještě argumet, že jsou v ulici zaparkovaná auta - takže, když budu soustavně parkovat na silnici, nehrozí, že mi tam někdy pošlete autobus, v případě další objížďky?


 • 28. 6. 2017 13:25
  nová
  anna

  Mně ta odpověď pana Janečka přijde poněkud mimo. Tp je, jako byste si u švadleny stěžoval, že vám nejenže neopravila pásek u kalhot, ale ještě tam udělala díru a ona vám řekla, že je to přece fuk, že vám ale dole loni zašila lem na nohavici.
  O ten vodovod a kanalizaci teď nejde, jde o vymletou silnici a šlený prach z ní.


 • 29. 6. 2017 9:34
  naštvaný fantomas
  0

  Dovolím si citaci k argumentu zástupců obce, kteří budování kanalizace prezentují jako své milosrdenství vůči občanům...
  "V hustě zastavěných oblastech, kde žije více než 2000 obyvatel (tzv. aglomerace), má obec povinnost vybudovat kanalizaci. Není nutné, aby tento počet obyvatel žil v rámci jedné obce nebo její části, může jít o aglomeraci vzniklou spojením obydlených oblastí více obcí. (1)
  Pokud obec kanalizaci nevybuduje, dopouští se přestupku a hrozí jí pokuta až do výše 1 000 000 Kč. (2)"

  Z mého pohledu je dosavadní nedotaženost nejenom v této oblasti pouhou neschopností identifikovat priority, koordinovat projekty, postupovat systematicky a čerpat dotace. Dotace jsou poskytovány projektově, čili argument, děláme kanalizaci , neobstojí pro odůvodnění proč není silnice. V obci se rekonstruují se povrchy komunikací pod nimiž nejsou sítě, aby se po roce vše rozkopalo (Březovská, K Zastávce) a komunikace, kde zasíťovnáno je, tak se za 15 let komunikaci "nepodařilo" dokončit... Za mě resumé, budu volit toho, kdo si do volebního programu dá, že odmontuje ten radar u papíren, když už pro mě obec nic nedělá, tak ať, ale ať mě aspoň neprudí 40 v místě, kde ani není přechod...


 • 9. 7. 2017 23:53
  Ullwerová
  Re: 0

  Vážený pane anonyme,
  ač porušujete pravidla diskuse na webových stránkách obce, pokusím se Vám odpovědět. Finanční prostředky na vybudování kanalizace, vodovodu, komunikací se pohybují v desítkách milionů korun. Obec není schopná tuto infrastrukturu budovat ze svých finančních prostředků a je tedy závislá na dotacích. Připravit žádost o dotaci, kromě jiného znamená mít připravenou projektovou dokumentaci, územní rozhodnutí a stavební povolení. Počet žádostí ve většině případů převyšuje alokované finanční prostředky a zdaleka ne všichni žadatelé dotaci získají. Na přidělení dotace není žádný právní nárok, nelze ji předvídat a vždy je třeba respektovat vypisované dotační tituly jednotlivými ministerstvy. V části ulice Březovská probíhala rekonstrukce v roce 2013, spočívala v rozšíření této komunikace na pravé straně (směrem k Březové) z důvodu bezpečnosti. V této části jsou výkopové práce vedeny převážně v levé polovině komunikace (žulové kostky), do nově vybudovaného asfaltového povrchu v loňském roce v křižovatce ulic Březovská x Ke Statku nezasahují vůbec. Rovněž v části ulice K Zastávce výkopové práce nezasahují do nově zrekonstruované části v loňském roce. Anonymně bez znalosti podmínek a možností, které obec má, lze kritizovat vše. Obec získala po velkém úsilí v posledních letech rozsáhlé dotace na výstavbu vodojemu, kanalizace, vodovodu, části komunikací. Je to často nezištná práce mnoha lidí, které si vážím, mrzí mě anonymní a bohužel nezasvěcená kritika. Ohledně omezení rychlosti v celé obci na 40 km/hod se můžete zeptat na názor občanů, kteří u páteřních komunikací bydlí a požadují přechody, zpomalovací retardéry. Radar byl instalován KÚSK. Máte možnost kdykoli se dostavit na zasedání rady obce, zastupitelstva či k osobnímu jednání a nemusíte se skrývat pod anonymem Fantomas.
  Ullwerová


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg