DEN ARCHITEKTURYden_architektury2016.jpg

DEN ARCJHITEKTURY v PERLE

 

1. 10. 2016
12:00-22:00
V připravované výstavě slovenský sochař Dalibor Bača tmelí sklo asfaltem. Tyto významotvorné materiály slibují v několika prostorově a technicky náročných instalacích pracovat s polaritou dimenzí jako je například průhlednost, poddajnost nebo stálost, a zachytit tak původním způsobem praktické i symbolické, osobní, přírodní či společenské formy napětí. Vycházeje ze specifických vlastností použitých materiálů hodlá autor podrobit instalace nebezpečným strukturálním proměnám v čase a s rizikem spektakulárního kolapsu tak dostát velkorysému prostoru Perly.
Jednu z větších instalací pomůže počas vernisáže autorovi postavit Tomáš Džadoň, slovenská kapacita v oboru lehkovážného umísťování těžkých břemen na ramena živých lidí.
 
den_architektury.jpg

2. 10. 2016
14:00
komentovaná prohlídka areálu bývalé papírny

18:00
koncert kapely Laoba
Laoba je inspirována La Lobou - archetypální divoškou, která putuje krajinou a sbírá staré kosti patřící minulosti. Ty si pak odnese do svého doupěte a tam nad nimi zpívá písně, až kosti postupně opět obrostou masem a kůží a vzniká nová bytost.
Laoba vás zve na cestu do říše snů, dávných vzpomínek a pocitů, které vám možná budou tak povědomé!


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
grafika_pata.jpg