Březovská - chodníkVe středu 6. srpna se předává staveniště a začne akce oprava chodníku na místní komunikaci Březovská. Jedná se o úsek od rodinného domu Březovská 333 (tam kde začínají kostky při jízdě z Březové dolů, RD Malých) k sokolovně (končí se v místě, kde se nezpevněný povrch napojuje na rohu zahrady Chramosilů na asfalt v chodníku).

Chodník bude ze zámkové dlažby, bude v jednotné šíři po celé délce. V místech, kde je chodník širší (pod vjezdem do horní MŠ směrem dolů) zůstanou podél chodníku zelené pásy trávy, jednak z důvodu vsakování dešťových srážek, ale také z důvodu velkého příčného výškového rozdílu mezi ploty RD a komunikací (místo by se muselo vybagrovat a tím by nastaly dva problémy, dostali bychom se pod podezdívku plotů a narazili bychom na kabely v zemi, jejich přeložení by byl velký finanční i technický problém).

Jednotlivé majitele nemovitostí, kterých se bude výstavba chodníku dotýkat, budeme v předstihu kontaktovat. Budeme se vždy snažit jejich nemovitosti omezit jen na nezbytně nutnou dobu. Včas budeme informovat jak to u nich konkrétně bude vypadat a případné drobnosti se vždy dají dohodnout přímo se stavbou. 

Pokud bude mít kdokoli nějakou připomínku nebo nejasnost, obraťte se prosím přímo na nás, my projednáme se stavbou.

Do výběrového řízení se přihlásily 4 společnosti, zvítězila firma KOHOS, a.s. za cenu 1.048.378.- Kč + DPH. Stavba bude hotová za 2 měsíce.


Komentáře

Přidat komentář
 • 21. 7. 2014 11:37
  kri-TIK
  jen někomu

  To je super - se tady dělají silnice a chodníky (hlavně ty chodníky) někomu...jak je možný, že jinde (v jiný části Vraného) si chodník musí udělat každej sám za svoje?


 • 21. 7. 2014 13:05
  Josef Vítek
  Cena

  Není ta cena nějaká přemrštěná? Podle mně to nemůže být delší úsek než 300 m, budu-li uvažovat šířku 1,5 m dělá to maximálně 450 m2. Zámkovka se pokládá tak za 700 i s materiálem, samozřejmě k tomu nějaké terénní úpravy, obrubníky, štěrk - a jsem myslím na 500 tisíc.Nebo je součástí ještě něco jiného?


 • 21. 7. 2014 14:30
  Soňa Hrdličková Krásová
  Re: Cena

  Je to 400m (viz trasy Google). K tomu připočtěte odstranění podkladu, odvoz a skládku odpadu, hutnění a jste na milionu... Je skvělé, že se opravuje další chodník - jen tak dál! :-) p.s. a na škarohlídy kašlete.


 • 21. 7. 2014 14:44
  Josef Vítek
  Re: Cena

  I tak tyto položky neudělají takovou cenu, vcelku by mne zajímalo jaký je klíč k oslovování firem ve VŘ, to si obec najímá nějakou firmu na organizaci VŘ nebo to dělá sama? Je to podlimitní zakázka, takže nemusí být ve věstníku.Vcelku by mne zajímala zadávací dokumentace na tuto akci.


 • 21. 7. 2014 15:06
  Martina Filipová
  Cena

  Děláme chodník o délce 551 délkových metrů, o ploše 830 m2. Psala jsem, že jsme získali čtyři nabídky a první tři měly velmi malý rozstřel, ceny byly víceméně podobné, pouze čtvrtá nabídka byla o dost dražší. Cena přemrštěná není, samozřejmě pokud si člověk dělá dílo svépomocí a ušetří na doprovodných pracích, které si udělá sám, asi ušetří. Obec dělá výběrové řízení transparentní, oslovuje firmy, které jsou z okolí a máme na ně reference, protože nejlevnější cena nemusí znamenat záruku kvality. Snažíme se s obecními prostředky hospodařit efektivně s pečlivým uvážením kvalita versus cena.


 • 21. 7. 2014 15:40
  Josef Vítek
  Re: Cena

  551 délkových metrů? Od začátku kostek před sokolovnu? To bych opravdu ten projekt rád viděl.


 • 21. 7. 2014 17:44
  Martina Filipová
  Re: Cena

  Omlouvám se, zaměnila jsem délkové metry za délku obrubníku, která není jedno a totéž. Délka chodníku je 421 m.


 • 23. 7. 2014 15:18
  Jan Novák
  Re: Cena

  Dobrý den, ty počty mi nějak nesedí - při délce chodníku 421m a ploše 830m2, by průměrná šířka chodníku byla cca 2m a vzhledem k tomu kolik je místa od silnice k plotům většiny domů, tak je to nesmysl...Všiml jsem si, že se zde diskutuje i o jiných projektech a ptám se, proč není projektová dokumentace, smlouvy, nabídky jednotlivých uchazečů, zápisy z kontrolních dnů...atd. zveřejněny zde na obecním WEBu? Vše by bylo naprosto transparentní a každý by se mohl přesvědčit zda je vše OK.


 • 21. 7. 2014 20:14
  Zdeněk
  Kanalizace

  Není tato stavba účelová, aby byl důvod zablokovat stavbu kanalizace a vodovodu s tím, že se do něj někojik let nesmí kopnout, tak jako to bylo v ulici Pod Sokolovnou. Normálně se nejdříve inženýrské sítě a potom silnice a chodníky.


grafika_pata.jpg