Aktuality


Na webových stránkách je vytvořen modul aktualit. Věříme, že přinese všem občanům lepší přehlednost a informovanost o dění v obci.

Archiv aktualit

Novější 1 3 73 145 217

Pozvánka na trhy do Ředhoště

redhoske-trhy-zacatek.jpgObecní knihovna bude uzavřena

kniha.jpg

V úterý 20. 2. 2018 bude obecní knihovna zavřena

z důvodu dovolené.Našel se pes!

V úterý 13. 2. 2018 se našel ve Vraném nad Vltavou pes - pražský krysařík (fena), který nastoupil na nádraží do vlaku ve směru na Prahu. Majitel psa ať kontaktuje Obecní úřad Vrané nad Vltavou na telefonním čísle 720 513 119.

WP_20180214_08_22_23_Pro.jpg

 NEJVĚTŠÍ ŠKOLA TAEKWON-DO V ČR VSTUPUJE DO NOVÉ SEZÓNY

taekvondo1.jpg

Škola Ge-Baek Hosin Sool začíná novou sezónu! Přijďte si zacvičit tradiční korejské bojové umění taekwon-do! Jsme největší školou v Čechách i na Moravě s nejširší nabídkou tréninků. Minulý rok se nám již popáté v řadě podařilo obhájit celkové vítězství Mistrovství České republiky a patříme do nejlepšího Střediska talentované mládeže v ČR.
Při tréninku klademe důraz na originální hodnoty bojových umění, jimiž jsou zdvořilost, čestnost, vytrvalost a sebeovládání. Školu vedeme pod dozorem korejského velmistra Hwang Ho Yonga, jako jediní v republice nově vyučujeme i další korejská bojová umění taekkyon a hoppae sool.
Přihlásit se můžete po celý rok, jen u nás získáte zkoušky na vyšší pásek i výbavu (dobok, lapa, chrániče) zdarma. Proto neváhejte a přidejte se k nám každý čtvrtek od 16:30 v sokolovně obce Vrané nad Vltavou pod vedením Radka Záhejského. Pro bližší informace navštivte náš web na www.tkd.cz 

Katrin Dejlová, Ge-Baek Hosin Sool

GBHS.jpgPlánovaná odstávka vody

Dobrý den, logo obce Vrané nad Vltavou[28].jpg

dnes t.j. v pátek 9. 2. 2018 od cca 10:00 do cca 14:00 může docházet v částech obce k omezení dodávky vody. Jedná se především o lokalitu Nová Březová (nad vodojemem).

Obecní úřad Vrané nad Vltavou

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informace od provozovatele sousedních obcí:

 

OZNÁMENÍ O PLÁNOVANÉM PŘERUŠENÍ DODÁVKY VODY

v souladu s ustanovením § 9 odstavec 6 písmeno a) zákona č. 274/2001Sb.,
o vodovodech a kanalizacích, v platném znění.

Vážený odběrateli, oznamujeme Vám, že z důvodu prací na vodovodním řadu bude
přerušena dodávka pitné vody.

v termínu: Od 9. 2. 2018 od 10:00 hod.
Do 9. 2. 2018 do 14:00 hod.

V oblasti:

ORP: Černošice Číslo události: 818900114

Ohrobec, Zvole, Březová - Oleško a Vrané nad Vltavou

Způsobené: Plánované přerušení dodávky vody

Náhradní zásobování:
Bez náhradního zásobování.SOVÍ NOC - promítání + exkurze

sovi_noc.jpgVRANSKÝ MASOPUST již tuto sobotu!

obr_posviceni.jpg

Slavení masopustu je dlouholetá tradice, která se k nám zase opět vrací i na naše stoly. Tušíte, odkud se tento svátek vůbec vzal?
I když patří období masopustu, mezi svátky Tří králů do Popeleční středy do církevního kalendáře, nejde původně o církevní svátek. Jedná se o pohyblivý svátek stejně jako jsou Velikonoce. Masopust vrcholí 3 dny před Popeleční středou, která je podle tradice prvním postním dnem. Proto se také v těchto dnech nejvíce oslavovalo, pilo, jedlo, hodovalo a vesnicemi chodily maškarní průvody. Bylo to období bujarého veselí, oslav a také domácích zabijaček před postními dny. Řezníci měli tehdy nejvíce napilno. Masopust představoval období na pomezí dvou ročních etap, konce zimy a začátku jara. Na venkově to to etapa hospodářského klidu, kdy se dokončovaly drobné hospodářské práce a zároveň se již všichni připravovali na příchod jara.

Zvyky a tradice před Popeleční středou
koblihy.jpgO tučném čtvrtku bývala k obědu tradiční vepřová pečeně se zelím a knedlíky. Žízeň se zapíjela džbánem piva. Na tučný čtvrtek si každý měl dopřát tolik piva a mastného jídla, co snesl. Pátek a sobota utekla jako sen a už tady byla tak dlouho očekávaná masopustní neděle.

Masopustní neděli se také říkalo taneční. Hudebníci v obcích zvali na návsích svým vyhráváním k muzice do hospody, kde se scházela většina místních. Byl to den, kdy pivo teklo proudem a z tanečních sandálů se jen kouřilo. Pilo zpívalo a hodovalo.

Na druhý den o masopustním pondělí se pokračovalo v tanci. Byl to tzv. "mužovský bál". Na takovou zábavu neměla svobodná chasa přístup a musela se spokojit s přihlížením. V tanečním kolem byly ženáči a vdané ženy.

Masopustní úterý před Popeleční středou býval svátečním dnem a maškarních průvodů. Ty se dochovali na vesnicích až dodnes a můžeme tak o tomto dnu spatřit roztodivné masky všech druhů, zpěv místních muzikantů a cinkot štamprlí a půllitrů piva. Každý průvod míval v čele hlavní postavu šaška, který byl ozdobený barevnými papírky a na hlavě míval typickou špičatou čepici. Průvod procházel od dveří ke dveřím a zahrál domácím kousek ze svého repertoáru. Za to byli odměněni koblihami, vejci, uzeným masem, obilím, ale i penězi.

pruvod_2.jpgŽivá hudba v Kaskádě

27335133_10210870582543141_2046939082_o.jpgNašel se pes!

Dnes tj. ve středu 7. 2. 2018 se ve večerních hodinách našel v blízkosti OÚ Vrané nad Vltavou pes (chlupatý, zrzavý) blíže nespecifikované rasy. Majitel ať se ozve na telefonní číslo 720 513 119.

WP_20180207_18_28_23_Pro.jpgNabídka kroužků a aktivit ve Staré škole

nabidka_stara_skola.jpgNovější 1 3 73 145 217

grafika_pata.jpg