Aktuality


Na webových stránkách je vytvořen modul aktualit. Věříme, že přinese všem občanům lepší přehlednost a informovanost o dění v obci.

Archiv aktualit

Novější 1 3 63 126 188

Hudební podvečer v kostele sv. Jiří ve Vraném nad Vltavou

hudební podvečer 2017.jpgKoncert v kostele sv. Petra a Pavla ve Zlatníkách

text koncert Zlatníky.jpg

Informace včetně programu naleznete ke stažení ZDE! (.pdf)

koncert Zlatníky.jpgPrezentace projektu EU "ŽENY - S NÁMI SE POČÍTÁ"

Lundonia HUB.jpgPodmínky dotací na zateplení bytových domů jsou v současné době velmi výhodné

Vyšší podpora, než jaká je v Integrovaném regionálním operačním programu, se v tomto programovacím období (2014–2020) již nedá očekávat. Proto je důležité, aby zpozorněli všichni ti, co uvažují o zateplování či pořízení fotovoltaických kolektorů, případně o změně zdroje tepla. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) totiž zjednodušuje podmínky, zrychluje administraci a zároveň hledá další možnosti jak pomoci žadatelům získat potřebnou podporu, která od léta 2016 činí 30–40 % z celkových způsobilých výdajů projektu.

MMR i nadále zjednodušuje proces předložení žádostí o podporu energeticky úsporných opatření pro bytové domy se čtyřmi a více bytovými jednotkami a urychluje jejich administraci. Díky přijatým opatřením je aktuálně třeba předložit méně dokladů a pro vlastníky bytových domů je nyní také výrazně jednodušší vybrat dodavatele prací. Také se podařilo výrazně zkrátit proces hodnocení žádosti. Záměrem je také zjednodušit pravidla pro získání podpory na zdroje tepla, informuje náměstek pro řízení sekce evropských programů Zdeněk Semorád. Snahou MMR je umožnit podporu výměny např. plynového nebo elektrického kotle za tepelné čerpadlo, což v současné době není možné a nabídnout tedy vlastníkům bytových domů více možností při hledání nejvhodnějšího řešení.
Podporováno je jak zateplení obvodových stěn nebo výměna oken a dveří, tak i pořízení nového zdroje vytápění nebo fotovoltaických kolektorů. V létě 2016 se podařilo dojednat vyšší míru podpory pro žadatele a tedy zateplit bytový dům je v současné výzvě ještě výhodnější. Zároveň je možné říci, že podpora je výhodná pro všechny typy bytových domů: evidujeme žádosti o podporu na malé bytové domy o 4 bytech, ale také na velké panelové domy, dodává náměstek Semorád. Jako nejaktivnější v předkládání žádostí se zatím jeví vlastníci bytových domů v Moravskoslezském kraji, odkud byly zatím podány žádosti o podporu v celkovém objemu 245 mil. Kč (téměř 1/5 podpory všech administrovaných žádostí v aktuální výzvě).
Příjem žádostí o podporu v aktuální výzvě potrvá do 30. 11. 2017.
V případě, že Vás tyto informace zaujaly nebo byste se rádi dozvěděli další informace o získání podpory, obraťte se na regionální pracoviště Centra pro regionální rozvoj ČR (www.crr.cz).

Autor: Miroslav Krob

IROP_brno_tratova.jpg

Fotografie: archív MMRAbsoulventský koncert v Základní umělecké škole Vrané nad Vltavou

zus_vrane_nad_vltavou_logo.jpg

 

Základní umělecká škola Vrané nad Vltavou Vás srdečně zve na „Absolventský koncert“, na kterém vystoupí maturantka Martina Jirečková. Koncert se koná zítra tj. v úterý  23. 5. 2017 od 17.30 hodin v ZUŠ Vrané nad Vltavou.DEN DĚTÍ + 10 let SENIORKU

den deti 2017.jpg

po stopách hvězd.jpgKAMARÁD KRTEČEK

kamarad_krtecek.jpgZŠ a MŠ Třebotov hledá učitele

zs a ms Třebotov hledá učitele.jpgStředočeský železniční den na Benešovsku

Středočeský železniční den na Benešovsku 1.jpg

Středočeský železniční den na Benešovsku 2.jpgOrientační běh v Dolních Břežanech

orientační běh - 24. 5. 2017.jpg

Podrobnější informace k akci nalezenete ZDE! (.pdf)Novější 1 3 63 126 188

grafika_pata.jpg