Diskusní fórum

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není redigována či moderována. Redakce
serveru nemůže ovlivnit její obsah. Vyhrazuje si však právo příspěvky odstraňovat.
Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které
jsou neplacenou reklamou. Dále budou odstraněny příspěvky, které nebudou podepsány
(jméno a příjmení)

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 30 58 87
 • 28. 3. 2017 9:38
  Lišková Marcela
  Používání - cyklostezky.

  Dobrý den.
  Mam dotaz na pana Janečka:
  můžete nám zjistit podle jakých "pravidel"
  se mají uživatele na cyklostezce chovat?
  Popřípadě je pak na ní vyvěsit .
  Děkuji za odpověď.


 • 28. 3. 2017 12:38
  Kamil
  Re: Používání - cyklostezky.

  Proč Vám to má proboha zjišťovat p. Janeček?
  http://doprava.eurozpravy.cz/zpravy/78627-co-je-spravne-jit-po-cyklostezce-vparvo-nebo-vlevo/


 • 28. 3. 2017 13:08
  j.drda
  Re: Používání - cyklostezky.

  Díky za článek, je hezký a snad i poučný.
  V praxi je to ale o slušnosti a zdravém rozumu. Někteří jedinci toho bohužel mezi ušima moc nepobrali a je to na nich znát jak se chovají.
  Zákazové značky ani sankce od policie moc nepomohou. Pokuty moc rozdávat nemůžou, protože pokud cyklista prohlásí, že na cyklostezce není bezpečno a ta jede radši po silnici. Z pohledu ostatních je to nebezpečnější na silnici, ale to mu nikdo nevymluví.

  Pouze jsem chtěl napsat, že pokud se lidi nebudou chovat slušně nebo alespoň normálně ta zákazy, příkazy ani sankce s tím moc nezmohou.
  JD


 • 9. 3. 2017 10:41
  Jana
  Cyklisté na silnici

  Souhlasím a nerozumím cyklistům, kteří jedou po silnici a vidí pod sebou krásnou cyklostezku. Pokud to jde, je přeci lepší jet u vody a ne mezi auty. A bruslaře nechápu vůbec! Za to by snad měli dostávat pokuty. Na silnici nepatří.


 • 9. 3. 2017 13:21
  Martin Meluzin
  Re: Cyklisté na silnici

  Dobry den,
  dovolim si reagovat na toto tema:
  1) Inline bruslari maji na Zbraslavi u nadrazi regulerni zakaz vjezdu, takze jasne pokuty!
  2) Co se cyklistu tyce, je treba rozdelit bikery na horskych kolech, rekreacni cyklisty, rodiny s detmi, ti vsichni jednoznacne patri na cyklostezku.
  Na druhou stranu bikeri na silnicnich kolech, uz z podstaty jezdi po silnici, jezdi rychle i 50km/h, cyklostezka pro ne vhodna neni. Holt je musime na silnici respektovat stejne jako vsude jinde.
  Krasny den!


 • 9. 3. 2017 21:21
  Trident One
  Re: Cyklisté na silnici >> Martin Meluzín

  Tomu bych asi také rozuměl, takže souhlasím s obouma názory.
  Cyklisté provozující jízdu na kole jako rychlostní sport a nemající možnost vždy trénovat na okruhu, by na cyklostezce nadělali asi opravdu více škody než na té silnici a asi jich není zas tolik aby představovali vážný problém. Nicméně rekreační cyklojízda patří rozhodně pouze na cyklostezku!!


 • 10. 3. 2017 8:14
  Miroslav
  Re: Cyklisté na silnici

  Takže tedy aby někdo nezdržoval na cyklostezce cyklisty, oni budou radši zdržovat nás na silnici? Napříkald minulou sobotu jak bylo hezké počasí jsem jel odpoledne z Vraného na Zbraslav a jen za tuto cestu jich bylo na silnici 8. Ano 8. A to není "hlavní" sezóna.
  Pro mě to tedy znamená, že jedu byť sám a nebo v jedoucí rozprostřené koloně 90km/h, po 400m první cyklista. Jelikož je zde i značný automobilový provoz, jede auto proti, musím já a nebo celá kolona zpomalit na rychlost cyklisty, což reálně bývá 30km/h. Počkat až přejedou auta proti, předjet ho, opět se rozjedu na 90 a za dalších 300m další cyklista a za další půl km další... a takto se to opakuje až na Zbralsav. To samé v opačném směru. Určitě i zde v okolí jsou vhodnější širší trasy silnic a nebo méně frekventované, kde by "bikeři" mohli jezdit.

  Toto mi spíše přijde jako provokace protože jak bývá zvykem, určitě i oni sami za volantem na stejný problém nadávají.

  Jako chodec na přechodu - vynucuje si přednost a vzteká se když ji nedostane ale jak sedne za volant, sám ji nedává...


 • 11. 3. 2017 12:59
  dana
  Re: Cyklisté na silnici

  Určitě přidat více zákazových značek pro bruslaře,hlavně v místě před Jarovem,kde se bruslaři hrabou na silnici v místě kde je ještě povolená rychlist 90km/h.Sama jezdím na bruslích,ale nenapadlo by mne vlézt na silnici.A cyklisti by měli rozhodně využívat cyklostezku,když už ji tu máme.Potkávám často cyklisty na silnici i přesto,že je stezka v tu chvíly téměř prázdná.


 • 18. 3. 2017 20:33
  Zdeněk
  Re: Cyklisté na silnici

  Dobrý den,
  vzhledem k tomu, že se s cyklisty budeme potkávat s lepšícím se počasí častěji, nebylo by možné, využít obecní policie, aby také dohlédli na dodržování zákona? Také už jsem si vysloužil pár gest, když na sebe upozorním 2 cyklisty jedoucí mimo stezku a ještě vedle sebe.

  Odstavec předpisu 361/2000
  Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu) § 57
  § 57
  (1) Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít.

  (3) Cyklisté smějí jet jen jednotlivě za sebou.


 • 8. 3. 2017 15:11
  Miroslav
  Cyklisté a silnice na Jarov

  Dobrý den,

  chtěl bych se podělit o zkušenost s cyklisty. Myslím si, že zdaleka nejsem sám a tento problém má více řidičů ale obávám se že 99% z nich si nepřečte toto fórum.

  Vloni v sezóně, v jakoukoli dobu jsem jel, vždycky jelo několik cyklistů po silnici Vrané - Zbraslav a to samozřejmě v úseku kde cyklostezka vede.

  Každý z nich se po silnici motá jako by mu patřil celý jízdní pruh a když si dovolím upozornit na sebe zatroubením abych o mě věděl, dostane se mi neslušného gesta!

  Pravděpodobně si myslí že jejich kolo má 2 tuny a jsou obklopeni airbagy... Až je někdo přesvědčí, že tomu tak není, asi se budou divit.

  Bylo by možné z bezpečnostních důvodů zakázat vjezd cyklistům na tuto komunikaci? Například dopravní značkou u přívozu?

  O inline bruslařích ani nemluvím, i ti jsou tam denně.

  Předem děkuji za komentáře, případně i řešení obce...


 • 9. 3. 2017 8:30
  pavlik
  Re: Cyklisté a silnice na Jarov

  souhlasím zákaz na silnici


 • 7. 3. 2017 16:02
  Káča
  Daruji kočičáka a přidám krmení.

  Od: Káča (IP: 77.240.*.*)
  Datum: 6.3.2017 10:42:35
  Předmět: Hledám domov pro kočičáka mazlíka.
  Hledám domov pro kocourka, cca 5-6let, nekastrovaný, asi ani neočkovaný. Nemá blechy ani kožní onemocnění. Teče mu z očíček, protože žije venku, v zimě, ale jinak je fot, bez breber. Momentálně se mrouská, jako všichni kočičáci v této době. Má úžasnou povahu, přítulný, mazlík, nenáročný na žrádlo a po nějaké době seznámení je, jak pejsek, rozumí slovu, doprovází a vítá páníčka, moc rád se mazlí. Domov by si zasloužil. Potřebuje možnost jít ven, takže do bytu nevhodný. Na domácí záchod nevím? Zatím si vždy řekne, zamňouká, že chce jít ven, ale je učenlivý, tak by to nebyl problém ho naučit na domácí WC. Pokud máte někdo zájem o milého kočičáka, jménem Macíček, tak ráda přivezu k Vám domů a přidám i krmení na 2 měsíce. Sama si jej nemůžu vzít, protože mám v péči "Blbou :-D.", hluchou a jednookou kočku, která k sobě absolutně nikoho nepřipustí. Bylo by to peklo, jak pro ní, tak pro Macíčka. Moc mě to mrzí, protože Macíček je tak úžasný, že bych neváhala ani minutu a už by byl u mě. Mé tel.č:704244025. Neumím vložit sem foto, tak jej můžu zaslat na Váš email. Je vykrmený a v kondici.


 • 28. 2. 2017 15:33
  Jirka
  Autobus

  Dobrý den, chtěl bych požádat, jestli by nemoh autobus 445 při čekání na další vlak parkovat třeba někde u elektrárny. Když jdu z vlaku-vlevo, jak mám, stojí často v silnici v Nádražní ulici a při jeho obcházení jsem rázem v prostřed silnice. Za něj nevidím, a nejsem si jistej že mě něco nepřejede. Chodí tu i děti. Děkuji


 • 28. 2. 2017 16:28
  drda
  Re: Autobus

  Přeji hezký den,
  autobusem jezdím každý den ráno na nádraží a odpoledne domů. Ráno se autobus na zastávce nezdržuje a odpoledne přijíždí z parkovacího místa od elektrárny, kde se otáčí. V zastávce stojí 2-3 minuty a pak jede dál. Výjimečně se stává, že již autobus čeká v zastávce před příjezdem, maximálně když má vlak delší zpoždění. Z mé zkušenosti tedy bus dlouho v zastávce u nádraží nestojí a je možné kolem něho projít.
  JD


 • 9. 3. 2017 9:20
  Dana Ullwerová
  Re: Autobus

  Dobrý den,
  autobus určitě před nádražím neparkuje, čeká u přehrady. Nicméně zastávka před nádražím opravdu není umístěna ideálně. Připravujeme studii přednádražního prostoru tak, aby bylo možné přemístit zastávky autobusu do prostoru, kde je dnes parkoviště a stánek. Jednáme se společností Vrané River & Green s.r.o, majitelem vlečky a pozemku 550/19 o možném zrušení vlečky a odkoupení tohoto pozemku. Jednání stále probíhají.


 • 25. 2. 2017 17:00
  Trident One
  Otázky

  Dobrý den.

  Měl bych dva dotazy .

  1) Je-li již po době provozování nějaký feedback k využití linky 445, a zda není možné iniciovat změnu trasy tak aby sloužila i místním. Tzn. aby projížděla intravilánem a mohli ji využívat i obyvatelé vzdálenějších lokalit třeba Nových Skochovic, pro něž by byla přínosná hlavně při cestě od nádraží do koopce, kdy jde mnohdy i o 2km cestu stálého stoupání, jež není zvláště pro občany se sníženou pohyblivostí zrovna jednoduché. Vlaková zastávka, která je blíže je nepoužitelná, neboť od ulice Zahradní do Starých Skochovic vede neschůdná pěšina po skále, která je zrádná i v létě, natož v zimě či blátivém počasí.

  2) Existuje nějaká statistika která by uměla zhodnotit užitečnost členství obce ve svazkuz Dolnobřežansko? Osobně mi přijde užitečné hlavně pro pana Michalíka jehož eskapády s s tímto spolkem jsou pověstné.. Jednou z nejznámějších je situace kdy se mnoho turistických zajímavostí, mezi n imi i Lávka, ocitly z titulu žádosti pod hlavičkou OÚ DB na území Břežan a provozovatelé turistickýczh webů to pak dávali do pořádku.
  Osobně bych si uměl představirt spolek užitečnější, mnohem menší avšak o to těsnější s obcemi. s nimiž má Vrané opravdu něco společného, například Vrané, Březová , Zvole a třeba i Měchenice.
  Ale to je pouze můj názor vyplívající z osobního dojmu, že členství v tomtoo pochybném uskupení Vranému minimálně nic nepřineslo, naopak možná spíše uškodilo.


 • 9. 3. 2017 10:27
  Dana Ullwerová
  Re: Otázky

  Dobrý den,
  pokud se jedná o prodloužení linky 445, existuje zde několik technických omezení: linka má jízdní řád sestaven tak, aby byly návaznosti na vlaky ve Vraném (prioritně ve směru Praha). Ve Vraném je mezi příjezdem a odjezdem autobusu pobyt do deseti minut, tudíž zde není prostor pro prodlužování spojů (navíc je potřeba mít určitý čas na vyrovnávání případných zpoždění mezi spoji) V Březové navazuje linka 445 na linku 333 (doprava ve směru Zvole a Dolní Břežany). Provoz linky 445 hradí KÚSK, obec Březová-Oleško a Vrané nad Vltavou. Nejedná se místní autobusovou dopravu ve Vraném.


 • 9. 3. 2017 11:23
  Josef Vítek
  Re: Otázky

  Dobrý den,

  nezlobte se na mne, ale pokud by autobus místo od školy ke středisku jel kolem vietnamců (zastávka č.1) a pak nahoru (zastávka č.2 nad panelkou) a zpět ulicí Ke statku na Březovskou, tak by rozdíl v jízdě dělal max. 5 minut, to by asi v rámci sestavení jízdního řádu žádný problém nebyl, rezervy tam jsou.
  Tohle by myslím uvítalo mnohem více obyvatelů Vraného, když už na to obec přispívá...


 • 9. 3. 2017 21:10
  Trident One
  Re: Otázky >> Dana Ullwerová

  Omlouvám se, zda jsem se nepřesně vyjádřil, ale řeč nebyla o prodloužení, nýbrž o změně trasy na použitelnější. Předevčírem jsem to projížděl autem a měřil časové zpoždění, při rychlosti 30km/h a s přičtením standardních 2 x 20 sekund na zastávku (byť v praxi by to asi bylo méně) a vyšlo mi zdržení 3 minuty navíc.
  Nepřipadá mi tedy jako nepřijatelné řešení, aby spoj namísto obsluhy srnek a zajíců na poli sloužil obyvatelům intravilánu. S tím, že by obec vyčlenila prostředky na zhotovení shodiště ze Zahradní na Vltavskou, aby lidé nešplhali po skále jako kamzíci asi počítat nelze, ale při vší úctě, konstatování, že omezením pro vedení spoje je to, že obec se podílí na úhradě a tudíž nesmí jejím obyvatelům sloužit, mi přijde decentně řečeno nemoudré a jízda nezastavěným územím mezi poli, aby pak měl zastávky 200m od sebe na mne nepůsobí příliš relevantně.
  I když je mi jasné, že člověk bydlící v části, například ve vranské části Březové, kde autobus zastávku má, si může mávnout rukou, ať mu ostatní dají pokoj, stejně tak člověk, který si může dovolit auto.
  Ale když už se do autobusové linky investuje, mělo by jistě účel, aby při jeho provozu nestoupali lidé s plnými taškami 2 km do kopce.

  Takže.. když už dostanu zamítavou odpověď, očekával bych její smysluplnost.


 • 13. 3. 2017 0:00
  Dana Ullwerová
  Re: Otázky

  Dobrý den,
  autobusová linka č. 445 Březová - Oleško - Vrané nad Vltavou nádraží byla zřízena 31. 8. 2015 po překonání četných problémů, překážek a řadě složitých jednání, a to s odborem dopravy KÚSK, s tehdejším hejtmanem, dopravní policií ČR a dopravcem společností Ropid. V neposlední řadě s majiteli pozemků, na kterých jsou vybudovány autobusové zastávky, které musí splňovat platné normy. Tyto pozemky bylo nutné od majitelů odkoupit. Řada občanů bydlících v ulicích, kterými autobus projíždí, nebyla nadšena pravidelnou autobusovou linkou, natož zastávkou autobusu u svého pozemku, argumentovali ztrátou soukromí, hlukem.
  Někteří obyvatelé požadovali, aby tato linka vedla pouze po hlavní trase, a to ulicí Březovskou. Od samého začátku šlo o autobusové spojení navazující na dopravu železniční pro obyvatele z míst, kde do této doby nebyla žádná dopravní obslužnost a kteří o ni léta usilovali. Tato autobusová linka je také školním spojem pro děti z Březové – Oleška, které dojíždějí do naší základní školy a spojem pro občany do zdravotního střediska.
  Pokud navrhujete změnu trasy, která bude pro většinu obyvatel smysluplnější a výhodnější, jednejme tedy o tom. U dopoledních spojů časový prostor není, na konečné stanici má autobus 1 – 2 minuty. Nejbližší schůze zastupitelstva je ve středu 15. 3. 2017 nebo se můžete kdykoli zastavit na obecním úřadě. Mimochodem na zastávce u střediska denně nastupuje/vystupuje kolem 15 cestujících. Zastávka Modřínová, která dle Vašeho názoru obsluhuje srnky a zajíce na poli, je zastávkou na znamení na hlavní trase. Denně ji využívá kolem 20 cestujících. Za jeden den autobus převeze v průměru 190 cestujících.
  O zlepšení dopravní dostupnosti do Skochovic byla vedena jednání s občany v loňském roce. Jedna z možných variant, je spolupráce s obcí Zvole, která uvažuje o zřízení autobusové linky k nádraží ve Vraném nad Vltavou. Jednali jsme o prodloužení případných spojů až do Skochovic. Problém je v tom, že KÚ nepodporuje souběh vlakové a autobusové dopravy, tedy nelze počítat s dotací ze strany krajského úřadu.


 • 21. 2. 2017 8:50
  Petrželková
  majitelé psů

  Vážení majitelé psů,
  ráda bych věděla, jak velký problém je uklidit po svém miláčkovi vykonanou potřebu na veřejném prostranstvím. Doma po nich určitě uklízíte. V sobotu jsem byla na procházce se svým skoro tříletým vnukem a místo, abychom si prohlíželi krásy Vraného, museli jsem neustále dávat pozor, abychom nešlápli do psích výkalů. A je jedno jestli jdete u nádráží nebo u zdravotního střediska. Takže místo klidné procházky jsem musela neustále upozorňovat vnoučka, kam může a nemůže šlápnout. Je to opravdu hrozné. Asi by to chtělo trochu se zamyslet, že?


 • 21. 2. 2017 21:44
  David Marecek
  Re: majitelé psů

  Naprosto souhlasim,vyzyvam vedeni obce aby navrhlo zavedeni minimalni pokuty za neuklizeni vykalu ve vysi 5 000,-. Toto by pravidelne mela kontrolovat obecni policie! O vikendu me male dite slaplo do velkeho psiho vykalu primo pred vchodovou brankou.stydte se.chovate se jako prasata! Nase obec se topi ve vasich psich h.....!


 • 23. 2. 2017 9:14
  Erik
  Re: majitelé psů

  dobrý den, rád bych reagoval na problém s psími vykaly.
  naprosto souhlasím, že psí výkaly by se měli uklízet, sám mám dvouletého chlapečka i většího psa.
  pokud by měli být penalizování majitelé psů za neuklízení výkalů, tak prosím o pokutování bordelu po lidech, mám na mysli igelity rozlítané po Vraném, střepy a jiné s důsledky pro děti mnohem vážnější než jsou výkaly.
  děkuji za zvážení


 • 24. 2. 2017 11:06
  Jarda Dolejš
  Re: majitelé psů

  řešíte hovna... ste na vsi tak už to pochopte a pokuta 5000 ? :D tak ten byl opravdu dobrej


 • 24. 2. 2017 11:58
  libuše
  Re: majitelé psů

  No je pravda, že hovna jsou všude. ob den já nebo syn šlápneme u našeho auta zaparkovaného před domem do hovna. Věřte mi, že přijít do jeslí s velice zapáchající botou 3x týdně není pro mě moc příjemné. A to , že žijeme na vesnici přece není důvod, aby si lidé po svých miláčcích neuklízeli. Na svém dvoře si to také nenecháte.


 • 24. 2. 2017 22:04
  David Marecek
  Re: majitelé psů

  Predpokladam ze cist umite, vyhlaska 2/97, clanek 6, odstavec h...je mi vas uprimne lito!


 • 27. 2. 2017 9:00
  Petrželková
  Re: majitelé psů

  Pane Dolejši,
  vím, že žiju na vesnici. Žiju zde více jak padesát let, ale to neznamená, že musím chodit ve psích výkalech. Při vašem smýšlení, bych k vám na návštěvu určitě jít nechtěla ....


 • 27. 2. 2017 15:07
  Tereza
  Re: majitelé psů

  Sama jsem majitelka psa. Po svém psovi uklízím, neustále při sobě nosím vlastní pytlíky na hovínka. Nenechám svého psa vykonávat potřebu před plotem cizího domu. Když už se tak stane, hovínko seberu. A nastává problém. Kam sáček s psím výkalem vyhodit? Bydlím v horní části Vraného,kde je jediný odpadkový koš blízko ulice Akátová. Pokud se tedy nenacházím právě tam nebo blízko vlastní popelnice, musím onen nevábný sáček nést v ruce celou vycházku. Věřte mi, že při každém uklízení hovínka bojuji s tím,ho tam prostě nechat. A to z důvodu žalostného nedostatku košů a pytlíku na tento odpad.
  Čili nevyřešil by se problém umístěním několika košů také do horní části Vraného?
  Zajímalo by mě,jaký názor na věc má obec.


 • 20. 2. 2017 15:54
  Renata Mičová
  Zrzavý kocourek

  Prosím, postrádáme zrzavého kocourka s bílou náprsenkou a bílými tlapkami. Budeme rádi za, jakoukoliv, zprávu. Děkujeme


 • 19. 2. 2017 21:41
  DH
  Černý kocour

  Dobrý den,
  neviděl někdo prosím černého kocoura se světle růžovým obojkem?
  Pokud ano, budeme rádi za zprávu. Děkujeme


 • 20. 2. 2017 10:45
  Renata
  Re: Černý kocour

  Vašeho černého kocourka jsem neviděla a je mi líto, že jej postrádáte....reaguji i proto, že my kocourka hledáme od 14.února ráno. Až podezřele často se tu kočky ztrácejí. Tady, v horní části nad vranskou lékárnou, narazíte na letáček "hledáme kočku", každý měsíc......


 • 16. 2. 2017 12:28
  Treppeschová
  prodej uhlí

  Dobrý den,
  nabízím k prodeji 20 metráků hnědého uhlí,ořech dvojka do automatického kotle. Pořizovací cena 5.700,- nyní nabízím za 4000,-Důvod prodeje, přechod na pelety.
  V případě zájmu prosím sms.Děkuji
  728135461


Novější 1 3 30 58 87

Přidat komentář

grafika_pata.jpg